Solidní LED Halogen ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

Solidní LED Halogen ?

#1 Příspěvek od Hrnous »

Hezký den všem. Potřeboval bych doporučit nějaký kousek LED halogen, který chvilku vdydrží. Rád bych s tím nasvítil chodníček k domu, kde je večer prd vidět. Výkonově to vidím nejmíň na 20W, potřebuju s tím nasvítit chodníček o třiceti metrech k domu, uchycené to musí být na domě, protože jinde napětí nevytáhnu.

Jak je to s čipy ? Vídávám reflektory s rozsypanou hrstí diskrétních ledek, jiné zase s jedním velkým flusancem s patrně zalitými čipy.

PIR to mít nutně nemusí, detekci příjezdu auta si udělám klidně se smyčkou v zemi, UTP kabel vede až na konec trasy.

Že dík :)

Uživatelský avatar
Ondras_Ch
Příspěvky: 171
Registrován: 04 bře 2017, 01:00
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Ondras_Ch »


Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#3 Příspěvek od Rellik »

Na 30m bude myslím 20W málo. Alespoň 50. Minulý týden jsem montoval 50W led reflektor nad vstup do pracovní haly (Ve výšce cca 7m), no osvětlí to max tak přilehlé parkoviště. Naproti cca 20m už je jen šero... Byl to konkrétně tento reflektor.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

Ten Osram vypadá velice zajmavě, https://www.elima.cz/obchod/40580750976 ... 33631.html

Snad bych mu věřil víc, než něčemu neznámému brandovanému jako EMOS.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ak to nechces kazdeho pol roka vymienat, tak urcite.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Ja mam ve firme 2ks obycejnych cinskych co jsem koupil za par korun v OBI protoze uz mne dozralo neustale splhani po zebriku a vymena halogenek a neni s tim ani po 5 letech zadny problem. Sviti to kazdy pracovni den od 5:00 do 23:00, vypina se to vzdy az je svetlo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

U nas na budove su uz asi druhe alebo tretie (s PIR senzorom)... Montuju to dvaja polodementi (volame ich pat a mat) - netusim, kde to kupuju, ale je to ocividne nejaky najlacnejsi smejd.

Tie bez PIR mozu byt lepsie, nebude tam kondenzatorovy zdroj.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Tam budou odchazet opravdu nejspis ty PIR, mam tri cinske zarovkove svetla s PIR a vsechny sly po par mesicich do kopru. Nenasel jsem jeste naladu se v tom tavnym lepidlem zapatlanem svinciku hrabat a zjistovat co s tim je.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#9 Příspěvek od weed_smoker »

U polskýho zboží je častější jednolitá dioda,ber ten s hrstí menších LED,dá se opravit.Tu jednolitou diodu už pravděpodobně neseženeš jinak než z vadnýho kusu(obvykle odejdou kondenzátory nebo něco ve zdroji a "halogen" cyklicky bliká).Těch diod je víc druhů,od 12-18V až po 72V u těch největších.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Velke LED sa daju kupit v Cine.

Inak myslim, ze aspon jedna ta PIR u nas cvakala ale nesvietila, tak odisla asi LED alebo jej zdroj (ak tam je nieco hodne tohto nazvu).

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#11 Příspěvek od Hrnous »

weed_smoker píše:U polskýho zboží je častější jednolitá dioda,ber ten s hrstí menších LED,dá se opravit.Tu jednolitou diodu už pravděpodobně neseženeš jinak než z vadnýho kusu(obvykle odejdou kondenzátory nebo něco ve zdroji a "halogen" cyklicky bliká).Těch diod je víc druhů,od 12-18V až po 72V u těch největších.
No vidíš a já neznalý problematiky si myslel, že ten jednolitý čip bude mít v sobě trošku lepší technologie, když je to "něco extra", než hrst "obyčejných" diod.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Najhorsie LED ziarovky boli "kukurice". Vela lacnych smejdovych LED = velka poruchovost. Staci jedna vadna a uz je problem - zhasne alebo blika cela vetva. Vetvy su casto natvrdo zapojene paralelne, takze sa velmi rychlo znicia aj dalsie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, proč tu řešíte nějaký životnosti. Já mám na 10m chodníku a na svícení do dvora od roku 1995 3 x malou oválnou halogenku na krátký 75 mm trubky (snad Osram R7s 80W) a ještě nikdy jsem žádnou neměnil. Nejsou ale na PIR či jinej automat ale hezky růčo na jedničky a šestky spínače.
Reflektory s čínskou koblihou nebo podélníkem a hlavně s PIRem u zákazníků někdy nevydržely ani záruku. Tak jim nechávám jen vývod ze zdi ať si ten šmejd koupěj sami, maximálně jim ho zapojím. Řešit na to záruky, na to se můžu zvysoka ...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#14 Příspěvek od Pikofarad »

V Horrnbachu vyprodávali před svátky svítidla za 159kč,hliníková konstrukce,vypadá i odolné proti vlhku.Světlo je studená bílá
Přílohy
IMG_0419[1].JPG

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Tento typ mám 2ks v 50W na obci svítí na nějakou památku už více jak dva roky v noci x 365 a bez problému. Dokonce nevypadá že by byl úbytek svítivosti. PS jinak mě zaujal název vlákna "LED halogen", něco jako železný prkýnko :D Ale chápu autora, halogen-vžitý název pro vanové světlo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“