GSM Alarmy

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

GSM Alarmy

#1 Příspěvek od jano101 »

Zdravím chcel by som sa opýtať-chcel by som si vyrobiť interface čiže dosku ktorá dokáže komunikovať s nejakým starým telefónom čoho výsledkom je napr . alarm v byte v aute a podobne po narušení bud pošle sms alebo zavola na dane číslo.

ide mi o to že dajú sa kúpiť stavebnice ale či sa to dá urobiť aj doma je tam PIC

a či sa dá použit telefon siemens c25 a ericson r310

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Všetko sa da,len treba mať chuť do programovania,alebo to spraviť podľa niekoho :) www.bramo.ic.cz

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#3 Příspěvek od jano101 »

no mne by stačilo dať smer a či sa to dá i na tie telefony čo som písal

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od jano101 »

inak ten web je super ale už som unaveny tak až zajtra a dík moc

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#5 Příspěvek od mety »

Neviem sice,či ten ericsson komunikuje AT prikazmy,ak ano tak sa to da v pohode.Zo siemensom skusenosti nemam.Na a1018s alebo T10 to funguje.Robil som z tym už experimenty :twisted:

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

GSM alarmy apod vyrábí fy Flajzar ve Vracově u Kyjova. Číhni na web, mají tam nabídku, adresu teď nevím, zaměstnej vyhledávač. Skoro mi příjde levnější něco od nich koupit...

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#7 Příspěvek od Hurvo »

Ja mam napojený telefón na alarm tak, že keď zopne alarm sirénu, zároveň zopne aj cievku relé. Kontakty relé sú napojené na tlačítko mobilu (napr.4) a na 4ke mám rýchlu voľbu ma môj mobil. Alarm zopne relé, kontakty relé rýchlu voľbu a už mi zvoní mobil. Jednoduché a účinné (teda pokiaľ máš signál). Nestačilo by ti to?

Uživatelský avatar
LordMorpheus
Příspěvky: 24
Registrován: 03 led 2007, 01:00
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od LordMorpheus »

http://www.pablox.cq.sk/Elektrotechnika ... spinac.htm
skus sa na to pozriet, ale neviem ci by to islo aj s tym telefonom
inak ja som si kus upravil bramo podla mojich potrieb a spokojnost uplna
Žiadne hovno nie je dokonalé. Každé má svoje muchy.

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

poradte www na old mobily

#9 Příspěvek od jano101 »

poradte mi už som strávil x hodín hladania stránok ktoré sú venované starým mobilom napr nokia siemens ericson a podobne programy k nim ako loga ,odblokovanie,firmware a podobne praca so sim zoznamy a tak
dik

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od BaluSK »

Mam vyvinuty celkom slusny alarm a aj samostatny vyvolavac,nepochopil som vsak celkom ci potrebujes len jeden kus,alebo sa s tym chces zaoberat.Ak chces,kontaktni ma na ICQ 154129629 rad ti pomozem.Moje softy free nedavam s principu,ale rad ti helpnem pri tvorbe Tvojho softu,ide v podstate o jednoduchy soft a este jednoduchsi hw.

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od BaluSK »

Mam vyvinuty celkom slusny alarm a aj samostatny vyvolavac,nepochopil som vsak celkom ci potrebujes len jeden kus,alebo sa s tym chces zaoberat.Ak chces,kontaktni ma na ICQ 154129629 rad ti pomozem.Moje softy free nedavam s principu,ale rad ti helpnem pri tvorbe Tvojho softu,ide v podstate o jednoduchy soft a este jednoduchsi hw.

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

asi takto nejak si to predstavujem

#12 Příspěvek od jano101 »

posielam v prílohe ako by som si predstavoval funkciu :D

Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#13 Příspěvek od bleriot11 »

Hurvo píše:Ja mam napojený telefón na alarm tak, že keď zopne alarm sirénu, zároveň zopne aj cievku relé. Kontakty relé sú napojené na tlačítko mobilu (napr.4) a na 4ke mám rýchlu voľbu ma môj mobil. Alarm zopne relé, kontakty relé rýchlu voľbu a už mi zvoní mobil. Jednoduché a účinné (teda pokiaľ máš signál). Nestačilo by ti to?
Mám to v autě taky ALCATEL ONE TOUCH EASY přes 5V stabilizátor stálé napájení ze sítě auta bez jediného problému.Mě to spíná stropní světýlko.Výhoda,že se rozsvěcí při odemčení auta.(okamžitě zjistím,že někdo auto odemkl-krádež klíčů třeba v supermarketu).A od té doby nezapínám doma mobil.Již 3 roky Bez závad.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“