rozdíl ICE1HS01G a HS01G

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

rozdíl ICE1HS01G a HS01G

#1 Příspěvek od ARDO »

Přeji všem vespolek krásné svátky.

Mám i o svátcích dotaz :)

ohledně rozdílu IO viz.předmět. K přímému označení HS01G jsem nenašel datasheet.

Jsou IO v něčem rozdílné? Dle googlu jen v pozici GND pinu,ale nevím to jistě.

Potřebuji známému opravit na svátky TV a tento obvod má vadný (ICEHS01G)

Já jsem našel jen HS01G ve svých zásobách,ale nemůžu najít k tomuto označení přesný datasheet

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od tiktak1953 »

Tu si to zapojenie pozri na posladnych strankach.Ja som to nakreslil str. č8 je zapoj IO HS01G.Rozdiel som nasiel ked som menil ja HS01G v zapojeni GND .Na jednom je zem pin č.5 a druhom č6.Teraz som nasiel ,
že su aj dalsie piny prehodene,takze by bolo treba prehodit viacej pinov a aj vnutorne zapojenie Io by mohlo byt trochu odlisne,pre to treba radsej dat origoš IO.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=70086
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 28 pro 2018, 20:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

Díky.Já včera nebyl u TV,protože jsme byli u rodiny :)

Četl jsem si odpověď a na telefonu,ale to není ono skrz velikost displeje.

Čili jediný problém je umístění pinu GND..To mě moc těší. Zjistím jak je na to na té co potřebuji rozjet,ale myslím si,že (co si vybavuji) pin 5

No mám tu celou desku,ze které si vytáhnu ten HS01g,čili nebude problém zjistit,kde má IO skutečně GND :)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#4 Příspěvek od tiktak1953 »

Uz toto co tu bolo neplati,nakolko nie je probl.zohnat original IO.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 28 pro 2018, 20:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

Jasně ::) Dám si veliký pozor..

V opačném případě bych si podepsal čekání na EBAY a výměnu možných dalších součástek..

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#6 Příspěvek od tiktak1953 »

Napisal som ti na SZ ,ze aj vonkajsie zapojenie IO HS01G v TV LG a Philips co som robil,mam schemu ,tak maju na plosaku trochu odlisne osadenie suč,zapojenie. Radsej si obj.origos,aj s plosakom by si mozno mal problemy to oprerobit ....Ak ti odisiel PFC kontroler,tak mas problem v PFC mozno FET.
Obj.si hned dva ICE1HS01G ,ak ti jeden hned odide ,pokial najdeš zavadu.Pomeraj suc v PFC pred objednavkov.

Teraz som nasiel ,mal som trochu cas,ze nestaci prehodit len tieto dva piny ale aj dalsie.
TAKZE SA TO NEVYPLTI PRERABAT! Treba tam dat origos IO.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 27 pro 2018, 22:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od ARDO »

Ano odešlo toho více.FET odešel skrz špatně pájený spoj.Na vývodu S source nezbyl skoro žádný cín.

Dále odešly odpory ve větvi GATE a dvojdioda označená na obrázku.Ona se přerušila :( .Chtěl jsem ji vyměnit,ale říkám zkratovaná není.

Změřil jsem všechno okolo,vadné vyměnil a TV zapl.TV nabíhala,rozjel se podsvit atd.. na asi 2 sekundy a pak to padlo celé ST.BY

Určitě jsem si ten IO poslal do křemíkového nebe sám svoji leností. Já totiž tu dvojdiodu vyměnit předtím chtěl,ale pak už bylo pozdě
Přílohy
schema.jpg

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

Podla mna ,aj keby zapojenie vsetkych pinov IO HS01G bolo stejne s tymto ICE1HS01G ,(zial nie su len dva piny zamenene ale viacej ako som dnes nasiel)tak vnutorne zapojenie vzhladom na ich ine vonkajsie obvody by to nemuselo fungovať!
Zamena tychto IO je nerentabilna,neista.Ja by som to na mojom TV skusil.
TREBA DAT ORIGINAL ICE1HS01G.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od ARDO »

Velice děkuji za Váš čas atd.Jste moc hodný.O to k čemu jsme dospěli mi šlo :) Bál jsem se právě toho,že bude odlišný ve více věcech.Čili holt počkáme na originál.


Jak jsem Vám psal,mám hrozně rád,když přezemne projde deska s tím,že nejde vidět zásah.

U svých věcí si dovolím bastlení,klidně THT místo SMD součástky (ale i to se mi nelíbí).

U cizího člověka by se mi toto (zásah do DPS atd) a předání v budoucnu třetí osobě vymstilo a proto si to nedovolím.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

Nemáte prosím tento obvod někdo v zásobách a je ochotný mi kus prodat? Má ho objednaný z EBAY,ale nemám moc času čekat Sad

Odpovědět

Zpět na „Součástky“