Trubkový chladič zesilovače AKAI

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

tak trochu teorie v EN je možno (bohužel flash) vidět ZDE

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

lopez píše:Bez vákuovania ťažko nájdeš kvapalinu čo bude vreť pri cca 35C.
Možno éter....LEN? :D Preto sa používa vákuum + H2O.
Ve vakuu vře každá kapalina :D a TT se vždycky naplní pracovním médiem zbaveným vzduchu, který by zhoršoval její vlastnosti.
Pro náplň TT se používá voda, alkoholy, propan, butan, chladivo pro TČ. Vzpomínám, že v ČKD Polovodiče kluci vyvíjeli TT plněnou čpavkem, jako alternativu k integrovanému vodnímu chladiči.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

v (tuším-že) Číně se tepelnýma trubkama chladí permafrost, který drží koleje horské železnice..

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#19 Příspěvek od weed_smoker »

Voda v tom nebude,smrdí to "nějakym chlastem" nebo rozpouštědlem.A vypaří se to docela rychle.Když jsem to Heatpipe neznal,pokládal jsem to za plný Cu dráty.Přišel jsem na to pochopitelně až když jsem prohulil dvojkou vrtákem jeden HP ve starym CPU chladiči,kam jsem se pokoušel narvat dvě TDA7269.Z jedný díry něco teklo a smrdělo to asi jako když se ulomí kapilára z termostatu.Byla to ta díra,ze který šly i měděný piliny.

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Generalsound »

Taky si myslím, že čistá voda v tom nebude. Mohla by zmrznout během přepravy v zimě. Ale jistě to nevim, jen se doomnívám.
A když už jsme se k tomu dostali, nevíte s jistotou, ve vodním chladiči PC procesoru, je nebo není čistá voda, co by mohla zmrznout? Máme v mediaserveru pro videoprojekce vodní chlazení a radši ho beru na zimu do dílny ze skladu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Voda se do toho bezne dava, zamrznutim se nic nestane, te vody uvnitr moc neni, vetsina objemu trubky je prazdna.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“