Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#1021 Příspěvek od Kremik »

K prvním dvěma větám:
Jo, to už je jiné kafe! Tam máš to PEAVEYko?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1022 Příspěvek od rnbw »

Vyhadzoval som nejake vybite baterie a na vrchu bedne som zbadal original Nokia bateriu BL-4C. Nebola nafuknuta, tak som ju zobral. Dal som ju do mobilu a bez nabijania zapol - funguje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1023 Příspěvek od PotPalo »

Ono tie staré nokiácke batérie boli nezničiteľné. Niekedy aj keď mali pri meraní 0 Voltov (elektronika v batérii ju odpojila) a mobil odmietal zapnúť a nabíjať, stačilo na batériu priložiť cez odpor na pár sekund nejaké napätie, a následne už išla v mobile nabiť. A fungovala. Kde je tá kvalita dnes.

Mám tu asi 6 batérii nokia do môjho telefónu, prevažne zo šroťáku. Keď som chcel niektoré vyradiť na predaj so starým mobilom (načo mať 4 rovnaké), tak som ich začal testovať, že vyberiem tie najslabšie. Lenže oni potvorky všetky držia po nabití týždeň používania, slabšia nieje ani jedna.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1024 Příspěvek od rnbw »

Mam tu jednu nafuknutu, tak ta pojde do odpadu namiesto tej, co som doniesol.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1025 Příspěvek od RayeR »

Nevim jak ktera nokie, ale ty starsi co jsem mel, tak byly schopne nabit i uplne vybitou baterku (0V odpojeno). Myslim ze je to celkem std. vlastnost, snad se tomu rika trickle charge, ze napred pousti do baterky naky mensi proud, ceka az trochu vyjede napeti a pak zacne teprv valit plnym proudem...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1026 Příspěvek od rnbw »

Ano, ked je bateria uplne vybita, po pripojeni nabijacky sa na pohlad nedeje nic. Mobil sa tvari mrtvo, ale pomaly nabija. Po case ozije.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1027 Příspěvek od ransom »

Kremik píše:K prvním dvěma větám:
Jo, to už je jiné kafe! Tam máš to PEAVEYko?
Jsem neodpověděl... Jo. Ale používám ho stejně málokdy. Spíš ho tu a tam provětrám venku na srazech. Většinou hraju na 2x110W bastl. Za jedno že má vymazlenou fyziologii a za druhý ten prostor svou akustikou stejně víc výkonu nedovolí použít.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#1028 Příspěvek od Kremik »

Nokiácké baterky nejsou a ani dříve nebyly nijak lepší než ostatní. Měli lépe udělané přístroje, proto ty baterky dlouho vydržely. Ovšem SW v těch jejich přístrojkách byl bída a utrpení. Škoda. Jinak by to byla fakt bomba...

ransom > OK!

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#1029 Příspěvek od GeXeS »

Já už se lekl, že žiju v nějakém jiném světě. Nafouknutých BL-4x a BL-5x jsem v průběhu let vyhodil aspoň pět, a tuhle mi kolega přinesl svou starou služební tlačítkovou Nokii s tím, že telefon OK, ale baterku musel vyhodit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1030 Příspěvek od rnbw »

V 6230i sa mi pred rokmi nafukla BL-5C. Kupil som vtedy novu a ta je doteraz vporiadku. Nabijam raz za tyzden.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1031 Příspěvek od PotPalo »

Ja mám v mobile a aj odložené BL-5B originál Made in Hungary, a nafúknutú som ešte nemal. Ono keď niekto nechá mobil v lete v aute kde je snáď 80°C, tak nech sa nediví že sa batéria zduje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1032 Příspěvek od rnbw »

Zase tu je velkokapacitny kontajner, niekde rekonstruuju byt. Bol tam skutocne len stavebny odpad, ale niekto tam vyhodil plastvou nadobu plnu vrtakov, novych hmozdiniek, skrutiek, bola tam aj zasuvka, vypinac, lamaci noz. Pravdepodobne to patrilo nejakemu elektrikarovi, ktory to u niekoho v byte zabudol a ten to vyhodil.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1033 Příspěvek od MiraSt »

Včera vhodný dárek k narozeninám a dneska... Asi dotyčný umřel a pro pozůstalé to je odpad.
Přílohy
Fotografie-1908 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1034 Příspěvek od MiraSt »

Dneska objevené v koši.
Přílohy
Fotografie-1911 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1035 Příspěvek od Hubert_79 »

Video pěkné, též jsem ho měl. Co to Sony, funguje to?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“