Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1036 Příspěvek od MiraSt »

Funguje. Samo, není ovladač. Ale je to rekordér (můj první) tak zkusím jak nahrává samostatný zvuk.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1037 Příspěvek od Celeron »

Míro, někde mám Soňáckej vícepřístrojovej ovladač od televize tak někdy 1997. Určitě tam bylo možný ovládání VHS a taky audiosoustavy s CD. Ale jestli i DVD, nevím, neměl jsem Soňáckej rekordér ani přehrávač, ty jsem pořídíl až s nástupem DVB-T.
Povrchně jsem mrknul do skříňe kde mám podobný cajky ale nenašel. Mám Ti ho zkusit nalýzt a poslat za poštu pokud bude mít DVD? Soňáci se asi dost držej protokolů DO, vím, že ovladač od DVD/HDD Sony uměl ovládat o cca 15 let starší TV Sony.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#1038 Příspěvek od xsc »

Soňáci protokol drží fakt dlouho. Jinak jako DO lze vyzkoušet mobil s IR. Třeba k Xiaomi přímo exisdtuje aplikace, která toho zná hodně. Ale Teslu Color 110STII umí jen zapnout a vypnout, ten starý šváb co dovezli Jugoslávci od Siemensů nic nezná.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1039 Příspěvek od Hubert_79 »

Celeron píše:Míro, někde mám Soňáckej vícepřístrojovej ovladač od televize tak někdy 1997. Určitě tam bylo možný ovládání VHS a taky audiosoustavy s CD. Ale jestli i DVD
Sony drží protokol, ovšem ovladačem od DVD nelze ovládat CD a vice versa.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#1040 Příspěvek od xsc »

Já ten rekordér mám a nechodí mi se starším Sony ovladačem DVD. Jeho ovladač má označení DVD RMT-D230P, zatímco ten nechodící je řady D102P. Takže tam ke změně protokolu asi došlo. Ani na telefonu jsem nic kloudného nenašel.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1041 Příspěvek od Hubert_79 »

Pravda, s DO od rekordéru ani s rekordérem zkušenosti nemám. Jen s CD a DVD, tam ta DO záměnná nejsou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1042 Příspěvek od MiraSt »

Díky, díky. Zatím posečkejte, nemám teď na to čas. Ale normálně to hraje jak DVD tak přehrává HDD. Je tam nahraný film "Šmejdi" od Silvie Dymákové co to kdysi natočila. Ještě jsem nezkusil připojit to k přehrávači jestli to nahrává zvuk. Ale možná to nepůjde najít ta nahrávka protože to na panelu nemá posouvání nahrávky. Tak uvidím jestli to tam neodnesu zpátky. Na nahrávání zvuku mám (už) dvě VHS a funguje to na jedničku.
Jinak to teslácké video nefungovalo. Po zapojení do sítě se jenom roztočila hlava. Jinak mrtvé. Už je tam zpátky.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1043 Příspěvek od Hubert_79 »

Zesilovač Sansui A-E770, kupodivu funkční. Vybaveno je to i D/A převodníky a koax i optickými digitálními vstupy. Šíře 35 cm, kromě standardní konektorové výbavy je u toho plochý kabel, takže to bude asi z nějaké sestavy. Fungovat to může ale i samo, hraje to tak nějak normálně; na to, jak je to malé je to solidně těžké. V koncovém stupni je nějaké to STK.
Ještě nevím, co s tím; zesilovače mám další asi tři.
Přílohy
zes_1.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#1044 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hezký kousek. Nechápu, jak někdo může tohle vyhodit.

Ten receiver JVC pod tím mám taky :) Dostal jsem ho odpálený, musel jsem zainvestovat do nového STK.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1045 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, vyhodí. Lidi jsou divní.
Ten receiver JVC je taky nalezenec, už ale před lety.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1046 Příspěvek od MiraSt »

Gramodesky. Dostal jsem je. Odnesu do dvora. Přehrál jsem si je a jsou většinou nové. Není na nich žádný praskot. Některé z nich mám.
Přílohy
P3250006 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#1047 Příspěvek od Lukas-Peca »

Některé ty desky je podle mě dost škoda vyhodit do dvora. Hodně jich mám taky, jsou to přemnožené tituly, ale Jacksona, Bowieho nebo Elány bych do dvora asi nenosil.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#1048 Příspěvek od DukeNuke »

MiraSt píše:Gramodesky. Dostal jsem je. Odnesu do dvora. Přehrál jsem si je a jsou většinou nové. Není na nich žádný praskot. Některé z nich mám.
jestli jsou jako nové a nepoškozené - nepřenechal bys mi je? Sběrného dvora je pro ně škoda. Dal bych je kámošovi k narozkám - ten teď ujíždí na vinylu :-)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1049 Příspěvek od MiraSt »

Klidně. Napiše mi adresu a přes poštu pošlu. Celý balík.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#1050 Příspěvek od MiraSt »

Tak jsem si pohrál s tím DVD rekordérem. Připojil jsem do line in 2 CD přehrávač a z výstupu šel signál. I počítadlo funguje. Takže předpokládám, že mu nic není a je schopný samostatně zaznamenávat zvuk. Ale nemám to jak na tom HDD najít protože nemám ovladač.
Zhruba před osmi léty jsem tu dával dotaz jestli to je schopné samostatně zazamenávat zvuk. Ale nikdo mi to nastopro nepotvrdil tak jsem ho tehdy nekoupil. Místo toho mám už dva VHS které to umí na jedničku. Takže ho odnesu do dvora. Možná se ho ujme někdo jiný. :) Jinak díky za nabídku ovladače.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“