Pomohl by mi kurz asertivity?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#106 Příspěvek od workhard »

Nebo si počkáš na 5 platů odstupnýho, až firma pod odborným vedením krachne.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#107 Příspěvek od Killroy »

EKKAR mj. píše:..protože nikomu se nechce každou chvíli hledat novej flek...
A možná že někomu se i chce.. Protože nic jinýho se mu nejspíš NECHCE a jen dokola zkouší, zda se někde nerozdávají chechtáky bez práce..

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od Hubert_79 »

Pokud firma krachne, tak nehrozí, že bys dostal pět odstupných.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#109 Příspěvek od workhard »

Musí šikovně změnit výrobu ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#110 Příspěvek od EKKAR »

Killroy píše:
EKKAR mj. píše:..protože nikomu se nechce každou chvíli hledat novej flek...
A možná že někomu se i chce.. Protože nic jinýho se mu nejspíš NECHCE a jen dokola zkouší, zda se někde nerozdávají chechtáky bez práce..
Profesionální fluktuant ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od Lukas-Peca »

radioelectrum píše: máš pravdu, chtělo by to abych si udělal kurz vysokého sebevědomí. Chybí mi umět se prodat.
V tom roztrhaném svetru, co v něm chodíš už asi deset let, tam ale radši nejezdi. Možná by sis měl zaplatit kurz, jak vystupovat na kurzech :)

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#112 Příspěvek od Otkundes »

Po přečtení stesků zakladatele vlákna, jsem si vzpomněl na televizní vystoupení jednoho známého psychologa (nebo to byl snad psychiatr?), který vyprávěl svou zkušenost, nabytou v manželské poradně:
• vyslechnete jednoho, a málem ho politujete.
• zavoláte si a vyslechnete druhého. Též má svou pravdu.
• zvážíte situaci, pak si je zavoláte oba, a nejraději byste oběma dal pár facek...
V tomto případě se jedná o mezilidský vztah dvou aktérů: nadřízeného a podřízeného. Nelze tedy na narušeném vztahu hledat a posuzovat chyby jen jednoho z té dvojice.
Úvodní otázka však zněla: Pomohl by mi kurz asertivity?
Ne, lidová moudrost praví:
„Starého psa, novým kouskům nenaučíš“.
Přeji zakladateli vlákna úspěch na novém pracovišti.

Uživatelský avatar
vzduchonic
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2021, 01:00

#113 Příspěvek od vzduchonic »

Hned v prvním příspěvku mi pár věcí nesedí. Baterie co pér let odejde ale zařízení je v záruce, jak dlouhá je na to zařízení záruka. Další věc jak velký průser bude když to zařízení bez těch baterií nebude fungovat ( výpadek proudu ). Asi bych argumentoval že pokud se budu v zařízení rejpat tak firma příde o záruku a v případě poruchy bude muset hradit servis ze svého. A že se taky může stát že pokud servis zjistí že se v tom někdo rejpal tak od toho zařízení může dát ruce pryč, např. odmítnout prodloužení záruky nebo odmítnout opravu. Většinou tenhle argument funguje.

Co se týká elektrikáře který nemůže najít práci. Mám k tomu pár postřehů z práce. Za to dobu co dělám elektromechanika se na údržbě 5krát vyměnilo vedení a dílnou prošlo asi 20 lidí. Od kluků po škole až po elektrikáře 50+. Velká část z nich na tu práci prostě neměla, někteří mentálně jiní znalostmi a zručností + neochota naučit se něco nového. Pak se není čemu divit že takoví elektrikář nemůže najít práci. A ti co byly šikovní většinou po nějakém čase zjistili že se jinde budou mít líp a odešli.

A teď k tem vedoucím pracovníkům a hledání práce. Velmi dobře to vystihl Lukas-Peca, jsou i tací šéfové co se řídí spíš podle osobních sympatií než podle pracovnách výkonů. Dva takový jsem taky zažil. Výsledkem je kolega který na tu práci prostě nemá ( viz. předchozí odstavec ) ale bývalí šéf si s ním velmi dobře pokecal ( politika, fotbal a podobně ) a má velmi dobré vystupování. Nové vedení ho nevyhodí protože je na údržbě málo lidí. Zatím co jiný šikovný elektrikář se kterým si šéf o takových věcech nepokecal a působil nesympatickým dojmem, měl namále aby ho ve skučebce nevyšoupnul. A docela dlouho ho měl šéf zaškatulkovaného v kolonce blbec. Takže vzhled, vystupování a umět se prodat je taky důležitý.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#114 Příspěvek od PotPalo »

Čo si budeme klamať. Dnes je taká doba, že z viacerých uchádzačov zoberú takého, ktorý sa najviac páči na personálnom. Niekedy vyberú napríklad toho, ktorý má psa (a má to uvedené niekde v papieroch). Na personálnom sedí baba-psíčkárka a podľa toho vyberá. Takáto je realita. A rôzne sociálne siete iba napomáhajú tejto degenerácií. Personalistka si nájde profily uchádzačov, a podľa nich vyberá, aj keď v nich o pracovných schopnostiach na danú pozíciu nieje absolútne nič. Skrátka sme pre nich iba "ľudské zdroje".
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od Hubert_79 »

Taková doba byla vždycky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#116 Příspěvek od EKKAR »

Jo, skoro všude se najde mezi hodnotitelama ve výběrovku někdo, kdo se koukne na CV uchazeče a s myšlenkou "dyť tenhle o tom nemůže mít ani šajnu a jen se dělá hezčí, aby to v CV dobře vypadalo" dotyčný vyřadí, aniž by je nechal skutečně předvést svoje schopnosti - a v drtivý většině takovejch případů to NENÍ PERSONALISTA, ale právě nějakej takovej 🤐 ve vedoucí pozici a s MBA/TBA/CIA/DEA/NCAS a dalšíma zkratkama za jménem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#117 Příspěvek od Yarda1 »

EKKAR píše:...kdo se koukne na CV uchazeče a s myšlenkou "dyť tenhle o tom nemůže mít ani šajnu a jen se dělá hezčí, aby to v CV dobře vypadalo" dotyčný vyřadí, aniž by je nechal skutečně předvést svoje schopnosti...
Setkal jsem se s tvrzením, že když přijde do nějaké firmy štos CV od uchazečů o nějaké místo, odpovědný pracovník vezme půlku toho štosu a hodí ho do odpadkového koše aniž by se na ta CV podíval: "Tihle měli smůlu a naše firma nechce zaměstnávat někoho kdo má smůlu".
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#118 Příspěvek od Otkundes »

Ano, chlapci. Každý máte jistě svou pravdu a možná i svou osobní nedobrou zkušenost s některými svými šéfy, s prací personalistů, výběrovými řízeními, a pod. Jenže, o tom to není.
Zakladatel vlákna vznesl v úvodu dotaz: Pomohl by mi kurz asertivity?
Tak co myslíte, pomohl by našemu kolegovi kurs asertivity - ano, nebo ne?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#119 Příspěvek od PotPalo »

Lenže čo je to asertivita? Ja tvrdím že je to nasranosť. A niekedy ju naozaj treba, nasrano tvrdo ísť za svojím.

Je ale otázne či ten kurz za niečo stojí, alebo je to škoda času a peňazí.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#120 Příspěvek od Yarda1 »

Otkundes píše:...Tak co myslíte, pomohl by našemu kolegovi kurs asertivity - ano, nebo ne?
Jde o to, jaký kurs prodělal šéf. Třeba já jsem se setkal s názorem, že schopný šéf musí umět dát padáka třeba svému kámošovi pokud je to v zájmu firmy. A večer mu to nesmí narušit spánek.

BTW: Připomněl jsem si scénku z jednoho Hlustvisiháka - pan Lipský zjišťuje stanoviska zaměstnanců:
...
"Co si myslíte o svém nadřízeném? To je blbec, co?"
"Vy ho znáte?"
"Ne, to já píšu rovnou."
...
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“