TESLA MARTINO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#106 Příspěvek od Peterseal »

Este k tej cievke.Mohli ti ju roztrhat mysi.mne na mojom MARTINE rotrhali cievku mysi,aj polovocu kablov,zemnenie obrazovky,par kondov,vyhrizli membranu repraku a dokonca aj pri predvolbe ten papier. :)

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#107 Příspěvek od Oberleutnant »

Toto vlakno bych chtel ponechat kvuli tomu, ze az s tou tv pokrocim, tak sem napisu.CJ ma asi pravdu, tu civku mohli opravdu roztrhat mysi, protoze u te civky a elektronky PCL85 nekdo vyriznul kus krytu, takze se tam snadno dostali.Jeste dodam, ze u Dajany to VN trafo piska nepravidelne, vynechava a nekdy po zapnuti vubec nenabehne, takze asi bude vadne...Kdyz aspon trochu bezi, tak ta civka bude dobre opravena, jinak by urcite nebezelo vubec...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od jef111 »

... ještě tak vědět, že to trafo musí být BUZENO, tzn. popřemýšlej o tom.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#109 Příspěvek od ZdenekHQ »

CJ píše:Este k tej cievke.Mohli ti ju roztrhat mysi.mne na mojom MARTINE rotrhali cievku mysi,aj polovocu kablov,zemnenie obrazovky,par kondov,vyhrizli membranu repraku a dokonca aj pri predvolbe ten papier. :)
Půjčím ti naši kočku. Obě myši, co si spokojeně žily a tloustly na zahradě už chytila, slepýši raději utekli a teď se nudí (kočka, ne ještěrky). Už jsme uvažovali, že jí koupíme pár myší ve zverimexu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#110 Příspěvek od Oberleutnant »

Podle me je to VN trafo v elektronkovych tv buzeno PCF802, ale bezelo by vubec(aspon nepravidelne), kdyby nebylo buzeno?Podle me ne...

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#111 Příspěvek od Pesko »

Máš v tom chaos chlapče.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#112 Příspěvek od Hill »

Ach jo: vn trafo je spínané PL500, PL504, PL509, taky 6L50 a PL36. Prostě nějakou PLkou. Aspoň u Tesly.
Elektronky PCF82, PCF802, 6F32 a co já vím, jaké ještě, tvoří sinus oscilátor, který budí tu PLku.
No a pak je u vn trafa ještě důležitá PYpsilonka, to je boosterdioda... ale co ti to tu vykládám...

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#113 Příspěvek od Peterseal »

pre ZdenekHQ:Ďakujem,ale tam kde to bolo by pomohla snáď iba armáda myší.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#114 Příspěvek od Radix »

Nebo spíš armáda maček :D

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#115 Příspěvek od Peterseal »

No hej, mačky som myslel :oops:

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#116 Příspěvek od Oberleutnant »

Do te Dajany jsem dal nepouzitou PL500, takze by mela byt funkcni, tedy kdyz to VN trafo aspon trochu bezi.Zajimalo by me, co by delala tv, kdyby byla ta PL500 vadna...neslo by vubec VN nebo by byla na obrazovce jenom svisla cara?

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#117 Příspěvek od stevo59 »

Si mi ty za experta... čo už má spoločné MARTINO s DAJANOU?! (okrem Oberleutnanta) Š

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#118 Příspěvek od kondik »

Neboj o chvilu tu primiesa iny telkac (staaaale to iste dokola) ale je to dobre na pobavenie :D .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#119 Příspěvek od Hill »

Oberleutnant píše:Do te Dajany jsem dal nepouzitou PL500, takze by mela byt funkcni, tedy kdyz to VN trafo aspon trochu bezi.Zajimalo by me, co by delala tv, kdyby byla ta PL500 vadna...neslo by vubec VN nebo by byla na obrazovce jenom svisla cara?
Svislá čára by byla na obrazovce jen v případě, že by byl přerušený obvod horizontálních vychylovaček, ale vn trafo fungovalo. Jenže tím odpojením vychylovaček přetížíš jak trafo, tak PL500. I vychylovačky se podílejí výraznou měrou na výrobě vysokého napětí.
Takže svislá čára, nefunguje-li zdroj vysokého napětí, se normálně nemůže objevit, protože výroba vysokého napětí je pevně svázaná s vodorovným vychylováním paprsku. Buď je vn a paprsek se hýbe vodorovně, nebo se nehýbe, ale stínítko se nemá proč rozsvítit, protože obrazovce chybí jak vn, tak ostřicí napětí, podle zapojení televize chybí i Ug2.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#120 Příspěvek od Oberleutnant »

Mohlo by tedy to VN trafo odejit, kdyby byly odpojene vychylovacky a to VN trafo by se tim pretizilo?Kdyz to VN trafo u Dajany bezi nepravidelne a vynechava, tak muze byt vadne?Mozny je, ze pri provozu se nekomu utrhl drat od vychylovacky(jak se tv za ty leta porad zahrivala a zase ochladila-vznikl studenak) a tim se pretizilo VN trafo a odeslo..Kdyz jsem tu tv privezl, tak byl ten dratek od vychylovacky utrzeny....

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“