osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#106 Příspěvek od Crifodo »

tandel píše:
Sunmay píše:Proč kvůli tomu, že musle splňovat GOST není ideální z amatérského hlediska?
Protože, aby přístroj splnil podmínky GOST, vychází velký a těžký !

Něco v tom smyslu už napsal přede mnou Sendyx.
Co to je velký a těžký skop jsem se naučil, když jsem musel pracovat na francouzském osciloskopu obdobných kvalit jako BM566, ale elektronkovém někdy z 60. let.
Příjemně vyhřál byt, když už jednou běžel bylo lepší ho nevypínat (kvůli nahazování domovního jističe) a nosit ho bylo záhodno ve dvou lidech (kvůli kýle).
Ale měřil a zobrazoval skutečně parádně, před životností člověk musí smeknout.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#107 Příspěvek od tandel »

stepa napsal:
No a cemu to vadi, kdyz lezi na stole? Tohle je ten posledni problem, ktery mi vadi.

Výborně jsi to vystihl ! Přesně to byla filosofie tvůrců GOST a výrobců v bývalém CCCP ! :D

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od jef111 »

Ono se stačí podívat na náš BM464, to je taky pěkný "drobeček". Když jsem jej viděl poprvé tak jsem nevěřil vlastním očím jak velký může být osciloskop :lol:
Klidně bych si jej dal do dílny, akorát že bych pak na tom stole už nemohl mít nic jiného, žádný počítač, žádný zdroj, čítač, rozvodnu, mikropájku, stanice...
Ale mnohé taky slouží dodnes, i když ty tunelky.... :?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#109 Příspěvek od tandel »

jef111 píše:Ono se stačí podívat na náš BM464, to je taky pěkný "drobeček". Když jsem jej viděl poprvé tak jsem nevěřil vlastním očím jak velký může být osciloskop :lol:
Ale mnohé taky slouží dodnes, i když ty tunelky....
To je trochu něco jiného. BM464 byl navrhován jako laboratorní přístroj se zásuvnými jednotkami, které to celé dost komplikují. Inspirace laboratorními stroji Tektronix.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#110 Příspěvek od jef111 »

No tak já mám třeba doma osciloskop Schlumberger Solartron z roku 71 a taky má zásuvné moduly, dokonce jdou vysunout pouhým překlopením páčky. A objemově zabírá asi 1/3 objemu BM464... Tenhle zase zjevně posloužil jako inspirace pro sovětskou potvoru S1-67 kterou udělali ve svazu (kde dnes bylo zítra) o 10 let později a to jsem tam musel půlku věcí předělat aby to bylo vůbec použitelné. :?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od stepa »

No ted nevim jestli mam brat jako kompliment prirovnani meho mysleni k sovetskym komunistum :wink: .

Ja prizpusobuji velikost stolu pristrojum...ne opacne, takze to jako problem nevidim(zatim) :D , ale uznavam, ze ta hloubka pristroje cca 0,5m muze byt primo smrtici pro neci stolecek. Ty dnesni digitalni Teky(pracovne tomu s nekolika kolegy rikame krabice od bot) uz je jine kafe...hodim do batuzku a muzu jit na vylet.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#112 Příspěvek od Sunmay »

Díky za osvětlení toho GOSTu. Je pravda že ta velikost je omezjující a že mi na stole zabírá kopec místa (2/5) ale sem sním spokojený. Krom něho mám ještě C1-118A ale ten budu muset střelit nějak mi dochází místo na stole.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od Sunmay »

Jako já bastlením žiju, ale chodit s osc na výlet to je moc i na mě. I když člověk neví kde se naskytne co zajimavého na měření :D
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#114 Příspěvek od tandel »

Jinak, podle GOST musel přístroj vydržet výbuch ručního granátu v normalizované vzdálenosti (vzdálenosti se lišily podle typu granátu) vedle přístroje a zůstat v provozuschopném stavu. Nevztahuje se na nechráněný síťový kabel, popř. kabel se sondou.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od Sunmay »

no vedle asi jo ta dvojka plech :D, ale před nevím nevím to plexisklíčko před ovbrazovkou.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#116 Příspěvek od tandel »

Sunmay píše:no vedle asi jo ta dvojka plech :D, ale před nevím nevím to plexisklíčko před ovbrazovkou.
Plexisklíčku se nic nestane, pokud bude před obrazovkou sedět voják.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#117 Příspěvek od jardajar »

Tomuhle se mi snad ani nechce věřit. http://aukro.cz/item341813443_uplne_nov ... _5005.html :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od stepa »

jardajar píše:Tomuhle se mi snad ani nechce věřit. http://aukro.cz/item341813443_uplne_nov ... _5005.html :lol:
Ja tomu take neveril, kdyz jsem to pred par dny videl. Ale opak je pravdou. Taky jsem se rozmyslel jestli tem prihazujicim neposlat email s odkazem na zdejsi diskuzi...ale co si budu trepit hubu. Oni pak budou bit hlavou do zdi. Duvodu prodavajiciho se ani nedivim: Nechtena vyhra :lol:

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#119 Příspěvek od jef111 »

Však ten kdo jej vyhraje to zase za podobnou cenu prodá. To je výhoda aukra.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#120 Příspěvek od Primergy »

Je to k něvíře. Včera jsem na to nechápavě koukal. Chudák ten, kdo to vyhraje. :lol: To tam zase bude o pár dnů později jako "nechtěná výhra"

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“