Sluneční budoucnost

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#106 Příspěvek od medulin »

medulin píše:
Předpoklad dalšího vývoje:
Skoupení většiny FVE ČEZem.
Daň z FVE 26% bude zrušena případně upravena podle množství skoupených elektráren ČEZem.
Pomalu, ale jistě se dostáváme k dalšímu bodu mého předpokládaného vývoje tohoto "divadla". Nejsou ti herci trošku drazí na takové divadlo (šaškárnu)?
http://www.novinky.cz/domaci/217888-cen ... taice.html

Mimochodem včera jsem byl u kontroly (před spuštěním) jedné FVE na střeše výrobní haly. Přijeli tam z ČEZu 3 technici + ochranka :lol: Asi se nás báli :twisted: . No hlavně že na to mají peníze. :evil: Když jsme chtěli dopředu vědět jména kdo přijede, tak prý je to tajné. :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#107 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta "ochranka" je přece dobře zaplacenej kšeft pro "véčkaře"...

http://www.ct24.cz/domaci/101586-cez-bu ... ntura-abl/
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#108 Příspěvek od medulin »

8O Aha, tak už mi to lépe hraje, díky za info. :lol: To je mazec tady ten stát. :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#109 Příspěvek od EKKAR »

medulin píše:...
Mimochodem včera jsem byl u kontroly (před spuštěním) jedné FVE na střeše výrobní haly. Přijeli tam z ČEZu 3 technici + ochranka :lol: Asi se nás báli :twisted: . No hlavně že na to mají peníze. :evil: Když jsme chtěli dopředu vědět jména kdo přijede, tak prý je to tajné. :D
Bych je jednoduše bez identifikace nepustil do fabriky. Buď se prokážou, nebo tam nemají co dělat. Status veřejného činitele nemají, takže se musejí legitimovat a identifikovat dokladem, na kterém bude fotografie, jméno a příjmení. Jinak volám PaChy a nechávám je identifikovat úředně - nebo úředně vyvést. Poklona, panstvo, račte vypadnout!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#110 Příspěvek od tomasjedno »

To se ti to dělá ramena, když od nich nepotřebuješ souhlas pro připojení k síti...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#111 Příspěvek od EKKAR »

Revizáky klidně pustím, pokud se legitimujou nebo prokážou průkazama ČEZu - komando kukláčů prostě ne, já nejsem nějakej zločinec, aby mi posílali na krk komando. A bejt ostrahou nebo majitelem podniku, která má nějakej nameldovanej řád pro osoby vstupující do objektu, budu ho dodržovat - a celej ČEZ mi může skákat na cara... JÁ to mám v popisu práce, že bez udání totožnosti nesmí pustit nikoho do objektu - a pokud ho tam někdo pustí, musí to bejt někdo vejš, než je interní řád firmy.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#112 Příspěvek od medulin »

tomasjedno píše:To se ti to dělá ramena, když od nich nepotřebuješ souhlas pro připojení k síti...
No právě, to je ten problém :( Takže na nás dělali ramena oni :? Ale naštěstí to dobře dopadlo. Na jména jsme se ptali před jejich příjezdem, jak přijeli tak se představili, takže OK. Jen jsem nechápal proč z toho dělají takové divadlo a dokonce i s ochrankou, ale už je mi to díky ZdenekHQ jasné o co tady jde :)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#113 Příspěvek od fero7 »

Ale mas novy problem.
Slnko je uz predane.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#114 Příspěvek od janousek »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#115 Příspěvek od rnbw »

Podla tych udajov na konci to spotrebovalo 500kWh za zimu - to je az necakane malo. Otazka je, kolko stoji instalacia.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#116 Příspěvek od Dingo7 »

Nojo, všechno je na hlavu postavený. Topit si doma v zimě když je topit potřeba žárovkou nemůžeme, ale takovýhle píčoviny pro zazobaný pupkáče jsou vpořádku. :twisted:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#117 Příspěvek od tomasjedno »

Jak údajně pravil Josef Švejk, na chudej lid musí bejt přísnost.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#118 Příspěvek od bastliar »

Zaujimavý pokus zo solarnou bunkou na báze oxidu titaničiteho - bežne dostupnej titanovej bieloby a ďalších dostupných látok.
:arrow: http://www.youtube.com/user/NurdRage#p/u/2/WHTbw5jy6qU

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#119 Příspěvek od medulin »

Oxid titanu je dobrý i na samočistící povrchy, protože působením světla rozkládá biologické nečistoty na jednodušší složky.
Ale co teprve panely s cca 46% účinností které vyrábějí elektřinu i v noci. :wink:
http://www.ceskapozice.cz/byznys/energe ... ary-na-noc
ČEZ by měl stát (nebo vlastně naopak, stát ČEZ :lol: ) co nejdříve rozprodat dokud má ještě nějakou hodnotu. Pokud se toto rozšíří, tak hodnota ČEZu (ČEZka) bude prudce klesat a na likvidaci nově dostavěného Temelína a dalších škod po rabovaní země české nebudou žádné peníze na vytunelovaných účtech. :(

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#120 Příspěvek od bu2520 »

skoro mi to připadá jak ten vtip když se ptali ruských kosmonautů kteří přistáli na slunci jak to vyřešili s vysokými teplotami a oni odpověděli "přistáli jsme v noci"

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“