Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#106 Příspěvek od Duvsan »

Nikto nepoznáte tie stroje?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#107 Příspěvek od workhard »

Co na tom chceš hodnotit, jsou to staré krámy, dojeď si tam, nech si to zapnout a buď ber nebo nech ležet.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#108 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak se koupil televizor Panasonic TX-L32E5E. Je u příbuzných, kam nechodím moc často, takže na bližší dotazy asi nebudu moci odpovědět. Je to model z loňského roku. http://led-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l32e5e/ Zakoupen byl v prodejně Planeo Elektro. Prodavačovi se nakonec podařilo dovést k TV přívod DVB-T na vyzkoušení. Anténní zásuvka byla daleko, musel použít asi pět prodlužovaček. TV je vyroben v ČR. Obraz i zvuk je asi dobrý. Díky plechové zadní stěně je zvukové podání docela slušné, ale CRT TV s velkým reproduktorem a dřevěnou skříní se nic nevyrovná. Dálkový ovladač je příjemně velký. SCART i CINCH je nutno připojit přes divnou redukci, která je přiložena, ale časem se asi bude blbě shánět, kdyby se ztratila. V té domácnosti naštěstí asi nikdy nebude žádný VCR nebo podobné zařízení se scartem, takže je to fuk.
Sluchátka mají nezávislou regulaci hlasitosti. Bohužel je to zahrabané hlouběji v menu. Připojením sluchátek nedojde k vypnutí reproduktorů. Toto se hodí např. pokud je jeden člen rodiny nahluchlý, takže musí stále používat sluchátka. Nezávislá regulace hlasitosti sluchátek není vůbec běžná, prý to jinak nabízí už jen Philips. Ale ten by neměl nikdo kupovat... Však víme. http://ekonomika.idnes.cz/philips-se-zb ... anicni_neh
Tlačítka jsou na TV zezadu. To měl zas někdo blbej nápad. Není tam žádný síťový vypínač na úplné odpojení, asi už bývá jen málokdy. TV působí trochu vratkým dojmem, proto také výrobce výslovně doporučuje připevnit stojan k podkladu šroubem. Je to běžný? Viz obrázek. Předběžně lze televizor hodnotit dobře. Má jakési internetové aplikace, které vyzkouším až kdovíkdy, protože v tom bytě není internet. Ovládání je dobré, ale možná trochu složité. Pokud sháníte vyloženě velmi jednoduchý televizor pro důchodce, zkuste i jiné značky. Není přiložen plnohodnotný tištěný návod, je pouze na dodaném CD. Je přiložen akorát jednoduchý instalační návod, který vám toho moc nepoví. Přesto se zakrátko povedlo seřadit naladěné televizní stanice. U různých Samsungů a Changhongů je to prý oříšek. Televizor umožňuje časované nahrávání, ale pouze na připojený DVD / HDD rekordér, který nemáme. Pokud akorát do USB strčíte flash disk, nebo HDD, tak se na něho nahrávat nedá. Přehrávání multimédií je v pohodě, ale kdovíproč jaksi nešly zobrazit ID3 tagy u MP3. Vem to čert.
Přílohy
Panasonic TX-L32E5E-----05.png
(113.22 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#109 Příspěvek od Hill »

Šroubek na počunění horní plochy nábytku není nijak vzácný, potkal jsem se s ním i u jiných "značek".
Bohužel bez něj zbývá už jen jediná možnost - nástěnný držák a dobré hmoždinky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#110 Příspěvek od rnbw »

Je lepsie mat dieru v nabytku ako rozbity televizor. Kedze mnohi zvladnu zhodit aj CRT, tak pri LCD to musi velmi lahke. Akurat pri tom CRT to casto obrazovka prezije, pri LCD takmer nikdy.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#111 Příspěvek od Hydrawerk »

Ještě bych dodal, že TV stál cca 9370 Kč, ale prodavač nám zničehonic nabídl ještě prodloužení záruky na celkem pět let za 1000 Kč, což nám přišlo výhodné, tak jsme ji zakoupili.
Později mě něco napadlo... Jestlipak je prodavač vychytralý ha*zl, který nabídne prodlouženou záruku zásadně na takové zboží, u něhož předpokládá dlouhou životnost?? U nějakýho Sencora nebo Grundiga by nám ji asi nenabídl. Akorát Panasonic může s velkou pravděpodobností sloužit 5 a více roků.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#112 Příspěvek od denis15 »

Kéž by to tak bylo ;-). Máme 107 Panasonica, plazmu. Obraz skvělý, zvuk mě překvapil-slušný.
Jen blbá televize, bez inetových fíčur. Jediný zápor mě snad napadá, ale za to TV nemůže, speciálně na COOL neví, jaký formát zvolit, tak to skáče jako koza. Když je pruh, roztáhne, když pruh není-vrátí se zpět. Ale to není chyba, tak to má být, takže spokojenost. Pokud je absolutní ticho v místnosti, je lehce slyšet jak "chrčí" nějaké pulzní trafo, ale je to zanedbatelné.
Srovnáním se stejnou uhlopříčkou a značkou ale LCD (u mých rodičů), neskutečný rozdíl ve prospěch plazmy.
Paradoxně LCD od Samsungu (má tchýně 3 roky starý model v bílé barvě) LCD od Panasonicu přehraje kvalitou obrazu minimálně o třídu....
Vybíral jsem přímo v obchodě a chtěl jsem 127cm. Po puštění těch dvou televizí vedle sebe jsem zvolil raději menší uhlopříčku, ale lepší obraz. Ta 127 byla v klasickém rozlišení (ne HD) nic moc, pokud nebyl člověk aspoň 3m od ní (malý na TV kouká občas s otevřenou pusou i s 50cm :-D a já taky).
Z USB flashky přehraje MP4, AVI, MP3 a obrázky, více jsem netestoval.
Osobně spokojenost a za ty prachy nelituji.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#113 Příspěvek od Duvsan »

Konečne som sprevádzkoval spomínaný Panasonic 100Hz. Ide o model TX-29PM11P so šáskom GP2. Konštatujem, že kvalita obrazu nenadchla. Pripadá mi umelo. Tuším by "placka" neobišla horšie. Menu je tiež nie kvalitné a to mi dáva nádej, že je za tým obrazovka. No, snáď. Švagrov Philips ale zobrazuje ešte hnusnejšie (okrem menu) a to od nova. Ktosi sa v niektorom vlákne zmienil o useknutí vyšších frekvencií u 100Hz strojoch. Platí to pre všetky bez výnimky, alebo treba vyberať?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#114 Příspěvek od Hydrawerk »

Poraďte mi prosím... Je možný, že tento televizorek stál někdy 120 000 (sto dvacet tisíc) Kč? Třeba v roce 2002? http://www.roadstarshop.cz/lcd/detail.php?zbozi=218

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od workhard »

To tak staré není a 120000 by to stálo dost těžko. Asi to bude nějaká stránka pro bohaté frikulíny :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#116 Příspěvek od kokun »

A proč ne?
První plazma (kterou jsem viděl v provozu na INVEXu v Brně - říjen 1998 !!!) stála 599.990,-Kč :o :o :o
Byl to PHILIPS-42" - pokud bude zájem, mohu dodat jak přesný model té plazmy (podklady mám mimo byt), tak příp. sken toho modelu z katalogu (pro r. 1998/99) vč. ceníku - tak jak jsem je na tom veletrhu získal :roll:
Ještě v tomtéž roce (někdy před vánocemi) mně některý ze zákazníků (když na to přišla řeč) potvrdil, že stejný model viděl někdy v létě ve Vídni - cena tamtéž se měla pohybovat kolem 250.000,-ATS (jestli se nemýlím, tak se kurz v té době pohyboval kolem 2,50Kč za 1,-ATS).
Věřil by dnes někdo, že se v začátcích této techniky ceny pohybovaly v těchto dimenzích?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#117 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo, tomu bych věřil, ale ten Roadstar je celkem malý televizorek. Máme ho na FEKTu jako monitor ke kameře pro jakýsi pokus...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#118 Příspěvek od Duvsan »

Duvsan píše:Ktosi sa v niektorom vlákne zmienil o useknutí vyšších frekvencií u 100Hz strojoch. Platí to pre všetky bez výnimky, alebo treba vyberať?
:?:

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#119 Příspěvek od Victronix »

Docela jste mě překvapili těmi špatnými zprávami a servisními zkušenostmi se Samsungem. Před dvěma roky jsme koupili tuto:LED TV SAMSUNG UE40C6000, Full HD, 100 Hz, DVB-T/C MPEG4, 4xHDMI, USB, Ethernet.
Jsem s ní maximálně spokojen. Obraz opravdu čistý, rychlý, barvy nádherné. Jen teď,po tom co jsem přečetl, doufám, že se na ní nic nepokazí.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#120 Příspěvek od Mysteri »

Victronix píše:...LED TV SAMSUNG UE40C6000, Full HD, 100 Hz, DVB-T/C MPEG4, 4xHDMI, USB, Ethernet.
Jsem s ní maximálně spokojen. Obraz opravdu čistý, rychlý, barvy nádherné.
Všetko závisí na uhle pohľadu. Ak je u niektorej značky veľká poruchovosť, treba brať do úvahy aj percentuálny podiel tej značky na trhu. Rovnako, ako subjektívne hodnotenie obrazu... LCD /a to je aj LED.../žiadnej značky totiž nemôže mať ,,Obraz opravdu čistý, rychlý," a už v žiadnom prípade ,,barvy nádherné" :wink: Jedine, ak majiteľ pozeraral doteraz na TVP vyrobený 20-40 rokov dozadu, potom sa mu to tak bude javiť a bude happy...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“