Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#106 Příspěvek od Standa99 »

Správně pláčeš nad cizím hrobem. Nestačil mu starý systém, musel si koupit ten barevný a dopředu si neověřil podporu pro své letité periferie. Teď toho asi lituje a kdyby to předem věděl, tak by to neudělal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#107 Příspěvek od rnbw »

A kto ho nuti tie nove windows pouzivat?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#108 Příspěvek od robo »

rnbw píše:A kto ho nuti tie nove windows pouzivat?
Nikdo. Jen on sam. Ale proc ? Treba proto ze system nejak zadrhava, sem tam neco nejde. Je potreba nova instalace os. Proc nezkusit ten novy operacni system. Zacinal jsem na win95. Kdyz jsem prechazel na 98, musel jsem vylepsit pc, 98SE, beze zmeny, Pak milenia. Cim novejsi os, tim vetsi naroky na hw. A dale XP. Pri prechodu na XP jsem nezaznamenal ze bych musel mit vykonejsi HW. Dalsi prechod, prechod na WIN7. A i zde neni potreba zmena HW. Slape na slabsim stroji jak xp, ne-li lepe. A co jsem tak vycetl tak i pri Win8 se tvurci snazili zoptimalizovat chod os. Rad zkousim nove veci. Lide okolo taky nezustanou stat. A pokud funguji sem tam i jako poradce a pomocnik pro blizke okoli, musim byt v obraze, vedet o cem je rec. Jeste musim doplnit ze jeden z rozhodujicich faktoru pro porizeni noveho os je, ze je akce, a v mem pripade cena za operacni system neprekrocila 4 stokoruny.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#109 Příspěvek od RayeR »

rnbw píše:A kto ho nuti tie nove windows pouzivat?
Ono je to nekdy tezky, novejsi verze aplikaci si vynucujou novejsi verze windows, pokud clovek potrebuje byt kompatabilni s okolim nebo vyuzit nove funkce, musi upgradovat i aplikace. Dnes uz rade aplikaci nestaci ani XP SP3 - treba novy Adobe Lightroom 4 uz vyzaduje min. Visty, i kdyz teda nechapu k cemu, u her ktere chteji DX10/11 bych se tomu nedivil.
Ale to zas vetsinou neni pripad domacich uzivatelu, kde si aplikace vybiraji podle sveho uvazeni. I s tema ovladacema je to tak, ze na novy HW sou jen pro novy systemy, treba VGA (a nebo dokonce vyrobci aktivne z webu stahuji uz existujici ovladace pro starsi win), stary HW zas sou vyrobci lini podporovat v novych win, takze nakonec pokud clovek nechce skoncit s uplnou vykopavkou, bude se muset se statym PC a HW okolo rozloucit a koupit si ten novy sunt... A nebo si nainstaluje Linux, tam je vetsi sance ze starsi HW rozbehne :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#110 Příspěvek od rnbw »

robo píše:Jeste musim doplnit ze jeden z rozhodujicich faktoru pro porizeni noveho os je, ze je akce, a v mem pripade cena za operacni system neprekrocila 4 stokoruny.
A to sa oplati. Je akcia, tak kupim za 400 korun nieco, co nepotrebujem a nasledne "vdaka" tomu kupim novu tlaciaren za 3000.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od RayeR »

Jasne, kor kdyz mam aplikaci s licenci treba za 100000 a pak zistim, ze na novym OS, poradne/vubec nefunguje, ale bylo to v akci a to se vyplati... :)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#112 Příspěvek od Duvsan »

Kto chce rýpať, bude rýpať. Kto sa chce hýbať, ten sa bude hýbať. Spokojne užívam W7, do staršej mašiny dám WinXP alebo Linux a idem ďalej. No a keď niečo neviem rozchodiť, použijem virtuálny stroj, prinajhoršom nie je problém dať dva systémy vedľa seba. Niekto potrebuje ísť ďalej, niekto chce, niekto nie a niekto bude rýpať.
Ži a nechaj žiť

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#113 Příspěvek od p32 »

RayeR píše:Jasne, kor kdyz mam aplikaci s licenci treba za 100000 a pak zistim, ze na novym OS, poradne/vubec nefunguje, ale bylo to v akci a to se vyplati... :)
O tom dost pochybuji, že zrovna ty bys měl nějakou aplikací s licencí a to ještě za 100000. Ty tady furt jen kecáš, jak jsi dobrej, že máš Linux, ale jinak se ostatní asi nehodí ani na hnůj. Mám dost zákazníků, kteří takové aplikace mají a zajímavé je možná to, že právě chtějí jak nový PC, tak nový OS W8 a to v 64 bit. verzi, protože tam to teprve krásně využijí. Ale asi žijí v jiném vesmíru, protože na to nepoužívají Linux. :lol:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#114 Příspěvek od Standa99 »

OT: Linux je úžasný, ale nedělal bych z něj něco pro masy. Pokud nainstaluju cokoliv z LiveCD a stačí mi akorát Firefox, tak budiž. Ale až se o to někdo začne zajímat hlouběji a bude muset upravovat ručně 🤐 nebo snad něco kompilovat, tak z toho bude 99% paf. Hromada věcí tam není jednoduchá pro koncáky. Přechod na novější jádro nebo verzi je sázka do loterie. Kup si od pasu nějaký TV tuner a rozchoď ho? Vše musíš dopředu taky zjistit, abys nenarazil. A když něco takového člověk zvládne, tak nechápu, proč bych měl machrovat a odsuzovat někoho, kdo si koupí něco pro něj jednoduchého.

P.S. Hodně jsem bojoval a nakonec vzdal rozchození grafiky od Intelu GMA3650 (aka CedarView aka PowerVR SGX545). Tady je náhled na úžasnou podporu od Intelu http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... pe=Drivers . Možná oříšek pro Torvaldse, ale pro ostatní zoufalost.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#115 Příspěvek od p32 »

Zkus tento ovládač:
http://drivers.downloadatoz.com/vendor_ ... nload.html

nebo
http://www.usa.canon.com/cusa/support/c ... ndSoftware

vybereš OS, Win7/8 64 bit atd.

nebo rovnou toto:
http://www.usa.canon.com/nw3s/CanonUSA/ ... 4101EN.htm

Mělo by to být kompatibilní pro ten Canon MF3110.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od RayeR »

p32 píše:
RayeR píše:Jasne, kor kdyz mam aplikaci s licenci treba za 100000 a pak zistim, ze na novym OS, poradne/vubec nefunguje, ale bylo to v akci a to se vyplati... :)
O tom dost pochybuji, že zrovna ty bys měl nějakou aplikací s licencí a to ještě za 100000. Ty tady furt jen kecáš, jak jsi dobrej, že máš Linux, ale jinak se ostatní asi nehodí ani na hnůj. Mám dost zákazníků, kteří takové aplikace mají a zajímavé je možná to, že právě chtějí jak nový PC, tak nový OS W8 a to v 64 bit. verzi, protože tam to teprve krásně využijí. Ale asi žijí v jiném vesmíru, protože na to nepoužívají Linux. :lol:
Ja tady Linux nikomu nevnucuju, jen sem spominal, ze v rade smeru ma oproti windows ruzne prednosti, kery nebudou mit wokna ani za dalsich 10 let, prestoze se MS kapanek inspiruje... Jinak Linux mam nainstalovany jako alternativni system, spolu s jeste radou dalsich systemu, nikde sem nepsal ze ho primarne pouzivam, ale na nekere veci se hodi lepe.

Pochybovat si muzes jak chces, to je mi celkem u prdele, mel sem zrovna na mysli pracovni PC (ano v praci se vecinou pracuje a nehraje s metro picovinama), kde bezi OrCAD, jehoz licence tehda skutecne stala takove prachy. Byla to investice o ktere jsem spolurozhodoval. Kdyz sem pak dostal novy komp s OEM Win7-64, tak se k tomu posleze este doupoval XP downgrade (a to nejen kuli OrCADu). Ale pokud jen zakaznikum instalujes nove office, tak s tim si starosti delat nemusis... Chvili sem ty 7 na kompu mel a vim, ze mi neprinesly naprosto nic, cim by mi zefektivnily praci, takze toho nemusim nijak litovat. Nepouzivam zadne pametove rozezrane aplikace, kere by zatlaskaly vic jak 2/3GB RAM, taze hlavni vyhoda 64bit pada. Toz zdravim do tveho paralelniho vesmiru :)

Standa99 píše:Ale až se o to někdo začne zajímat hlouběji a bude muset upravovat ručně 🤐 nebo snad něco kompilovat, tak z toho bude 99% paf.
To zalezi na konkretni distribuci a konfiguraci HW. Dneska jsou uz distra pro BFU celkem odladeny, vse potrebny stahnes z repozitare, takze nic se kompilovat nemusi. Aktualizace to resi taky dobre, dokonce ani neni potreba provadet restarty (i u docela core balicku). Hardware muze byt orisek, ale pokud se uz nekdo rozhodne primarne pouzivat linux, tak si muze dnes vybrat takovy HW aby s nim zadne starosti nemel. I kdyz nepopiram ze to chce jiste tech. znalosti. Proto sou i kompy s predinstalovanym linuxem, kde je to snad nak poresene. Taky rada lidi dava za vinu Linuxu ze nepodporuje to ci ono zarizeni, ale uz neresi proc - ze nekery vyrobci HW odmitaji vydat jakokoliv technickou dokumentaci, ktera by napsani opensrc ovladace umoznovala a tak nezbyva nez reverse-engineering windowsich binarek, coz neni nic snadnyho. To je jeden z nastroju, jak si MS pomaha udrzovat monopol.
Nvidia ma treba slusne drivery jejich vykon je +- nastejno jako ve win. Ale s TV tunerem sem se docela popral, akorat sem predem vedel, ze to nebude jen tak, avsak byla to pro me vyzva a naucil sem se pri tom zas radu veci. Kdybych to resit nechtel, tak se podivam nekam na linuxTV wikipedii a koupim tuner kery je uz podporovany.
Naposledy upravil(a) RayeR dne 22 led 2013, 18:11, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#117 Příspěvek od CZJKP1 »

Standa99 píše:Správně pláčeš nad cizím hrobem. Nestačil mu starý systém, musel si koupit ten barevný a dopředu si neověřil podporu pro své letité periferie. Teď toho asi lituje a kdyby to předem věděl, tak by to neudělal.
Blbost!! Píšu o pár příspěvků výše, že jsem si koupil NOVÝ PC !!! Měl jsem na výběr Win 7 64bit a Win8 64-bit, jelikož to bylo za zcela stejnou cenu , tak proč bych měl jít do něčeho, co je už jaksi nemoderní. Jediné řešení by bývalo bylo, koupit PC bez OS a nainstalovat ilegálně Win XP 64bit + češtinu (nemam furt zaručeno že by to fachalo) hlavní problém je v tom 64 bitovém systému, nikoliv že je novější (si myslím) a vzhledem k tomu, že to tato tiskárna má skoro za sebou tak mi to neštve

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od CZJKP1 »

Standa99 píše:32-bitové osmičky podporuje http://www.canon.cz/Support/Consumer_Pr ... e=download. Ovladač je z loňského listopadu, takže snaha tam je a možná se dočkáš. A kdyby ne, tak u 8 roků starého zařízení by se nedalo svítit.
Jo ale já mam 64-bitové osmičky, ani mě dotyčný 32-bit systém nenabízel

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#119 Příspěvek od Standa99 »

Tady to začíná být zoufalé.
to CZJKP1: ten pláč nepatřil tobě a u ovladače jsem jasně napsal, že je pro 32-bitové osmičky
to RayeR: jak prosím tě nakonfiguruješ sambu? gadmin-samba nebo nějaké jiné GUI moc nefungují

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#120 Příspěvek od RayeR »

Standa99 píše:figuruješ sambu? gadmin-samba nebo nějaké jiné GUI moc nefungují
O to sem se zrovna nezajimal, pac nesituju a pracuju s konfiguraky, ale neco by se snad naslo:
http://www.unixmen.com/how-to-configure ... in-ubuntu/
http://www.samba.org/samba/GUI/
http://www.techrepublic.com/blog/five-a ... samba/1398

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“