Jak vyhnat krtka?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#106 Příspěvek od sinclair »

Myslím, že ten benzín, nalétý do chodby a zapálený bude mít tzv. výfukový efekt. Když to dost rychle chytne, mohlo by ho to vyflusnout omráčeného o díru dál.
S vodou to asi nefunguje. To zkoušel jeden zahrádkář-domorodec-hasič v zahradě poblíž u mého bývalého paneláku.
Valili do toho vodu céčkovým proudem a pod tlakem, Tatra řvala, z dalších nejmíň pěti krtinců stříkala voda tři metry vysoko a krtka nikde..
Podle délky akce do tech chodeb muselo vletět pěkných pár kubíků vody a zbytečně.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#107 Příspěvek od Celeron »

Na krtky, krysy, potkany a jinou podobnou havěť zabíralo naprosto spolehlivě něco jinýho. Když jsme měli sporák na propan/butan, tak někdy v 10 kg láhvi zbyla "voda", nějakej sajrajt na kterej sporák nehořel, nebo dost blbě. Tak se ta voda nalila do díry od havěti a počkalo se asi 5 minut. Kapalina se odpařila a protože plyn byl těžkej, prolezlo to všema tunelama cca 10-15 m daleko. Pak stačilo škrtnout, bouchlo to a voheň vyletěl ze všech děr široko daleko. Minimálně na půl roku byl od havěti klid. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#108 Příspěvek od Olchor »

kokun píše:Tak dnes je už o jednoho míň (doufám, že tu není žádný "ochranář") :lol:
Malá technická - krtek není chráněný.

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#109 Příspěvek od rudolf02 »

No, vy se mi zdáte.
Krtek nemá rád vyrušování. U mě stačilo pravidelně rozhrabávat krtčince, do tří týdnů krtek zmizí nebo už nedává o sobě vědět. Jinak je pro zahradu užitečný.
Průšvih je hryzec. Funguje podobně jako krtek, chodby má někdy obrovské, pro zahradu nebo sad je pohroma. Když se takový starší kus zadaří, pak jedině pes, kočka (a vzduchovka) nemá šanci. Svého času nějaký valach prodával jedovatou lepivou růžovou pastu, kterou stačilo nanést do podzemní chodby. Zatímco každý druh pasti byl funkční jen jednou, pak už se jím vyhýbali, růžová pasta se mi osvědčila opakovaně. Autor tvrdil, že se jim nalepí na kožich, a protože ho nesnášejí ulepený, tak pastu slížou. V jednoduchosti je síla.
Jinak ke zmiji na kolejích. Vím, že větší hluk snášejí užovky. Ale zmije?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#110 Příspěvek od EKKAR »

Zmije jde za teplem a stejně jako každej normální živočich si na hluk a vibrace, který musí snášet pravidleně a nijak jinak jí neškoděj, dokáže zvyknout - takže ve finále se zmije s klidem Angličanky bude vyhřejvat na pražcích a po vedlejší koleji přitom pojede mezinárodní rychlík ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#111 Příspěvek od weed_smoker »

Tak na potkany stačila jedna nevybuchlá střela z ohňostrojnýho kompaktu.Má to ale dost krátkej knot,tak bacha na prsty.Tu střelu stačilo dát čumákem napřed do největší díry a podškrtnout.Po ráně ze všech děr vycházel sirnej čoud a po tejdnu z nich byla cejtit zdechlina.Potkani se tam doteď nevrátili a smrad zdechliny zmizel asi za měsíc.Podle veterináře je zabila tlaková vlna,a to všecky.Nevybuchlá střela byla průměru 20mm asi 5 cm dlouhá, měla bílý světlice a rachotivý ohony.S barevnejma to bude fungovat podobně,ve všech je zhruba stejně prachu.Ty 20mm(BOMBA JAKO PRASE,HARMONIE,BUMBÁC,ČERNÁ MAMBA...) jsou spolehlivý,slabší (TLUSTÁ ŘÍMANKA,AZTÉK,ŠKORPIÓN...) jsem nezkoušel a silnější(BONDOVKA,JOŽINOVY KOULE,VÝBUŠNÁ ŠESTKA,SUPERBOMBA,PREDATOR...) jsou na tohle zbytečný.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#112 Příspěvek od kokun »

Krtci kvůli mírné zimě udeřili dřív, likvidují zahrady. RADY, jak je vypudit
Obzvlášť mírná zima probrala k životu krtky. V zimním období obvykle "neotravující" černí hmyzožravci tak začínají rozrývat zahrady a vytvářet nevzhledné "krtiny". Úplně se zbavit krtků je dle odborníků velmi obtížné, existují ale způsoby, jak jim ničení vaší zahrádky řádně znepříjemnit.
...
Taky u vás řádí? U nás celý podzim a i teď :(
Přílohy
Krtek
Krtek
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#113 Příspěvek od p32 »

Ne, tady je klid i od hrabošů. Stačilo hluboce porýt, prosypat hnoje a vápnem a nějak se jim nechce. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#114 Příspěvek od kokun »

No - já neměl zrovna na mysli obdělávané pozemky, ale zatravněné plochy (jak zrovna včera ukazovali ve zprávách TN).
A tuto zkušenost mám už i z před 50-ti roky, když jsme (1968÷69) budovali lyž. sjezdovku s vlekem (jeho délka: 540m).
Byla na zelených loukách a krtci nejvíce řádili těsně před zámrazem (koncem listopadu a začátkem prosince), takže pod sněhem bylo hafo zmrzlých hromad. Když pak přišly mírnější zimy s nedostatkem sněhu a bylo ho třeba jen 20÷25cm (uježděného), tak jsme pak ty krtince "hoblovali" hranami lyží :(
Když se teď tím směrem z okna podívám (přímo na tu "sjezdovku" nevidím je za kopcem), tak tam bude s bídou tak jen několik cm sněhu (napadaného včera v noci a přes den). Tady dole (ve městě) do rána slezl téměř úplně - bylo nad nulou. Jinak dosud zima bez sněhu - jen někdy v prosinci malý poprašek a i ten dlouho nevydržel :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#115 Příspěvek od Celeron »

Horší je, že když není sníh, bude obrovskej p.růser v létě se suchem. Minulou zimu bylo sněhu na horách docela dost a stejně bylo největší sucho za posledních 30 let. A spodní voda nejníž, co se měří.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#116 Příspěvek od p32 »

A to ještě bude celý únor 10-15℃ a deštivo. :wink:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#117 Příspěvek od weed_smoker »

Zatím je nechávám,ale kdyby mi začali něco likvidovat (jako třeba rybíz),mám schovaný od Silvestra petardy MiniBOMB(F2),DUM BUM middle a DUM BUM Black Edition,všeho nad 10ks a dvě EXPLO XXL(F3),tim bych je snad vyhnal.Ta DUM BUM middle rozerve jednorázovej 5l soudek od piva na okruhu 3-6m.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od forbidden »

Tady řádí na trávníku fest. V některých místech i dvacet kopečků na 10 m² a stále přibývají. Naštěstí nejdou pod auto, je to asi uježděný a ztuhlý.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#119 Příspěvek od xsc »

p32 píše:A to ještě bude celý únor 10-15℃ a deštivo. :wink:
Pokud by bylo deštivo, tak to zas takový problém nebude.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#120 Příspěvek od Celeron »

No nevím, prý je takový deficit, že by to nezachranilo ani kdyby vsákla veškerá voda povodně v roce 2002.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“