Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#106 Příspěvek od dred »

Halina mala Banánové rybičky.... Ty máš mušky....a čo.. :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#107 Příspěvek od konosuke »

podle mýho teda mušky ovocné mohou vlítnout do kuchyně ventilační šachtou co ústí do digestoře nebo se přinesou z krámu v zásilce banánů z Kostariky či Ekvádoru, byl znám případ že v banánech přicestovala do Evropy strašně jedovatá mamba zelená ale to je jiný příběh...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#108 Příspěvek od lesana87 »

Strakapoud objevil šišku, co si tam asi schovala veverka, ta se bude divit, že je snědeno. :oops:
Přílohy
strakapoud3.jpg
(89.43 KiB) Staženo 17 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#109 Příspěvek od Celeron »

Horší je, když já přijdu domu a je snědeno. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#110 Příspěvek od konosuke »

je pěkný, Lesano ale vona ta vevera se neztratí, letošní zima je mimořádně mírná dyž čumím odpoledne na měřák Auriol +20°C je to možný ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#111 Příspěvek od elektrosvit »

Na sluníčku určitě. :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#112 Příspěvek od konosuke »

jo, na jižním balkónu, 10.patro
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#113 Příspěvek od sinclair »

Pro všecky, co mají zimu a zimní sportování rádi, je tahle zima zatím úplně nahovno. Na Štědrý den tu bylo ještě v 7 večer osm stupňů.
Teď je něco málo míň, ale v poledne je vždycky okolo deseti. A ještě vyhrožovala mrs. Honsová, že se ještě víc oteplí.
Pražští buzíci by neměli tolik tlačit na pilu :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#114 Příspěvek od konosuke »

koukám že lady Honsová a její prognózy jsou v diskusích populárnější než Zeman a jeho štáb finančních analytiků odborných poradců... :(
kdo republice škodí víc ? odpovězte si sami, no já to tuším vím
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#115 Příspěvek od EKKAR »

lesana87 píše:Strakapoud objevil šišku, co si tam asi schovala veverka, ta se bude divit, že je snědeno. :oops:
Budeš se divit ty, Andulko - ale strakapoud si tam tu šišku takhle na stojáka narafičí sám a pak z ní "proti srsti šupin" vyklofává semínka. Veveřice si šišku volně ukládá do dutiny a když ji následně likviduje, tak ji drží v předních packách a odhryzává jednotlivý šupiny od "šťopkovýho"konce směrem ke špičce. Takovýhle "kovadliny" na vysekávání semínek ze smrkovejch šišek vídávím v hlubším lese často, strakapoudů je u nás docela dost.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#116 Příspěvek od lesana87 »

Nejdřív dělal brajgl u mě na borovici, že kůra lítala na všechny strany a pak přeletěl naproti na ořech. Nejdřív mydlil do dřeva stromu, viz. ten salát vpravo nahoře a pak objevil tu šišku, tu si tam pak nastojato narafičil, ale určitě ji tam nepřinesl ode mě z borovice, když je smrková.
Přílohy
strakapoud.jpg
(73.06 KiB) Staženo 25 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#117 Příspěvek od konosuke »

tenhle vogl s oblibou klove do trubky anténního stožáru co zní dutě v důvěře že najde brouky, to by až tak nevadilo prostě dám výstražnou ránu do luftu ze vzduchovky a je na čas pokoj, horší je když rozbije tím svým zobákem anténní krabici z křehkého plastu...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#118 Příspěvek od EKKAR »

lesana87 píše:Nejdřív dělal brajgl u mě na borovici, že kůra lítala na všechny strany a pak přeletěl naproti na ořech. Nejdřív mydlil do dřeva stromu, viz. ten salát vpravo nahoře a pak objevil tu šišku, tu si tam pak nastojato narafičil, ale určitě ji tam nepřinesl ode mě z borovice, když je smrková.
Jo, šišku si tam klidně "mohla uložit" veveřice, ale na stojáka si ji fakt narafičí strakapoud sám - sílu na to ten pacholek má dost velkou. Šiška po jeho konzumaci vypadá jako opelichaná kominická štětka, šupiny trčí do stran, část jich chybí - neumí je čistě odhryznout jako veverka, jen pod ně vrazí zobák a šupinu vypáčí do strany, aby se jazykem dostal pro semínko. Jednou jsem ho bez možnosti fotit takhle pozoroval - šupiny od něj jen lítaly, metr daleko je málo. Než jsem se neopatrně pohnul a vyplašil ho, roztřískal takhle asi 4 šišky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#119 Příspěvek od serviceman »

konosuke píše:klove do trubky anténního stožáru
Mnohokrát jsem to také pozoroval, ale dostalo se mi vysvětlení, že není tak blbý, ale zvukem si vymezuje teritorium.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#120 Příspěvek od pepik9 »

A mě bylo divný, že ležej šišky pod ořechem..

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“