Indukční desky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#106 Příspěvek od kejki »

Jenom doplním, že těstovinám v polévce je pulsování 98-100° úplně lhostejné. Možná mají ty levné vařiče nějakou velkou střídu pulsu, ale u desky si zvolím výkon přiměřeně hrnci a nemám problém.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#107 Příspěvek od Mira_A »

kejki píše:Jenom doplním, že těstovinám v polévce je pulsování 98-100° úplně lhostejné. Možná mají ty levné vařiče nějakou velkou střídu pulsu, ale u desky si zvolím výkon přiměřeně hrnci a nemám problém.
Jo to je vidět, že nevaříš. Zaprvé na většině indukčních desek a i těch čtyř plotýnkových
musíš velikost hrnce přizpůsobit plotýnce (to neplatí snad jen u těch nejdražších vyrobených méně než dva roky spátky).
Za druhé nezáleží na velikosti hrnce, ale na tom co v něm děláš.
Za třetí jak říkáš zvolit správný výkon a to dosáhnu tím, že nebudu mít stejně výkonné plotýnky nebo si musím povinně pořídit indukci za 50 tis kde můžu pohodit hrnec o jakékoli velikosti dna kde mě napadne? :roll:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#108 Příspěvek od termit256 »

Hele, vem ten srackoidni dvoukolak z lidlu se kterym tu porad srovnavas indukcni desky a hod ho do srotu. Zajdi si k nekomu znamemu kdo ma standartni soudobou indukci a vyzkousej ji. Zjistis, ze vsechno co tu resis jsou kraviny.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#109 Příspěvek od kejki »

Já právě vařím, proto nechápu, co řešíš na těstovinách v polévce. Jestli tě bude bavit pravidelně měnit kondenzátory, nabízím ti levně tu kombinovanou desku, protože jak píše termit, pohybuješ se v bludném kruhu kolem šmejdu na hraní. Nebudu ti měřit hrnce, prostě deska má různé ploténky, s různým průměrem a když to nesedí na cm přesně , tak se nic neděje funguje to.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#110 Příspěvek od Kremik »

Ještě jsem neviděl indukci, kde by nefungovala jakákoli nádoba na vaření s ohledem na průměr. Větší průměr nevadí, snad jedině extrém, kdy už by třeba překrýval ovládací prvky, a nebo - a to se mi stalo, natavil jsem okrajový plast větší pánví :-) No a opačně - nic menšího než plechový hrnek se snad v kuchyni nepoužívá. Určitě taky pojede na všech plotnách, kdyby náhodou ne, dá se trochu na bok, no. Kdyby ho velká plotna opravdu neviděla, dá se na menší, ta je snad na každém vařiči nebo desce.
Tady opravdu není důvod problém hledat. Právě indukce i v těchto případech jede ekonomicky.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#111 Příspěvek od GeXeS »

Zkušenosti s Whirlpool ACM 832/BA, kdyby to někoho zajímalo. Tříplotýnková. (Jak už tu někdo psal - na dvou se vaří běžně, na třech párkrát do roka, tak jsme do toho šli.) Běží nám doma prakticky denně zatím dva a půl roku. Problémy s rozsahem zón a velikostí hrnců jsem nezaznamenal.
Cykluje, samozřejmě, ale nějak nám to v praxi nevadí, omáčka prostě periodicky probublává. Víc nám vadí citlivost (a necitlivost) ovládacích prvků:
- mokrý prst si člověk může zlomit, jak se snaží tlačit, ale senzor ho prostě nevezme
- mnohem ochotněji reaguje na nejrůznější předměty nahodile/ve spěchu položené do blízkosti ovládacích prvků...
- po aktivaci dané plotýnky je třeba prst oddělat a znovu přiložit, aby začala naskakovat intenzita; přiložit a ponechat nefunguje

Jinak samozřejmě disponuje všemi klasickými výhodami indukce, o to žádná. Časovač funguje dobře, dětský zámek to má taky (nejčastěji ho ovšem zapíná cíp odložené utěrky, cíleně jsme ho zatím aktivovat nepotřebovali). Občas odmítne vzít nějaký hrnec a je třeba vypnout-zapnout, ale to se děje tak v 5 % případů. Ve své době to byla jedna z nejlevnějších tříploten, takže sakumprásk asi spokojenost. Jen to ovládání je tedy mor...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#112 Příspěvek od kejki »

Jo, mám z IKEA a někdy nemůžu zapnout, co potřebuji. Ale kousek cibule, nebo kapka vody vypne celou desku na 20 vteřin. A vynuluje časovače...

Starší kombinovaná tak pitomá nebyla.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#113 Příspěvek od kejki »

Za slušnou cenu s mechanickými knoflíky. Ale bez časovače, kombizon. Má jen funkci uvedení do varu. https://varne-desky.heureka.cz/gorenje- ... /#prehled/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#114 Příspěvek od p32 »

Dnes bych se značkám jako Gorenje vyhnul opravdu velkým obloukem.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“