Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#106 Příspěvek od Hubert_79 »

S aukrem jsem zatím problém neměl, ať již jako kupec či prodejce.
Zbavoval jsem se pěti televizí - za odvoz. Dal jsem na sbazar inzerát (polovina prosince). Jako adresu pro odpovědi jsem nastavil xxxxx@outlook.com, tu xxxxx@seznam.cz používám jen pro pochybné registrace a podobně.
Fajn, během dne přišly tři odpovědi. S prvním jsem začal řešit odvoz, oběma dalším sdělil pořadí a že jim napíšu bude-li třeba.
První zájemce - jasně, přijedu a bla bla bla. -> kulový, skončila komunikace.
Druhý zájemce - jasně, přijedu a bla bla bla. -> kulový, skončila komunikace.
Třetí zájemce -> píšu mu mejl, týden bez odezvy.
Aktualizuji inzerát (začátek ledna), vystavuji znova. Píše jediný zájemce, telefonická dohoda. Ozývá se původní třetí zájemce (po dvou týdnech). Čtvrtý zájemce si TV odvezl, vše bez problému.
No a "zlatý hřeb". Vlezu (konec ledna) do mailu na seznamu a tam 28 odpovědí na inzerát, které 🤐 seznam (který sbazar provozuje) zaslal na mail na seznamu, nikoli na uvedenou "adresu pro odpovědi". Takže jsem byl za 🤐, co se ani neozve. Těm lidem jsem poslal omluvný email a vysvětlil situaci.
Jen nevím, zda zájemce píšící "neposlal biste my toho oravana na dobýrku" to vysvětlení pochopil.
Často se setkávám s tím, že někdo má něco vystaveno a ani se nenamáhá odpovědět, že to třeba není aktuální a podobně. Je ale dost možné, že se děje to, co se stalo mně s těmi mailovými adresami.
Taky jsou mi proti srsti inzeráty s "cenu nabídněte". Dopytle, když něco prodávám, tak jsem schopný si zjistit, kolik to asi tak stojí a dát přiměřenou cenu, ne? Jestli chce dražit, ať si to dá na aukro od koruny.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#107 Příspěvek od starecd »

Teď jsem také narazil na tohle. CD Tesla, přestal točit disk, drobná oprava, kastle perfektní za 1100Kč- v popisu cena dohodou. Volal jsem mu 3x, nebral to, až večer se dívám na mobil SMS - už jsem u telefonu. Volal jsem mu na to číslo 2x nikdo to nebral. Tak jsem zkusil to číslo z inzerátu, když to vzal tak jsem mu řekl, že bych ho bral, ale vzhledem k závadě rozhodně ne za takovou cenu. Takže jsme se domluvili na polovině+pošta, zatím se neozval.....

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od Hubert_79 »

Ten inzerát jsem taky viděl. Jestli to klapne, tak pak dej vědět, co tomu bylo.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#109 Příspěvek od TAKJAN »

Složit se a koupit technikovi na emisích https://auto.bazos.cz/inzerat/85361180/ ... -EMISI.php

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#110 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: inzerát je pořád a prodejce se neozval, na maily nereaguje. Asi čeká na tu cenu "dohodou" 1100Kč. Říkal jsem mu, že za tu cenu to neprodá, má patrně jiný názor. Co se týká popisu, může být laser shořený nebo prkotina. Ptal jsem se ho, co myslí tou drobnou opravou, zas bez odpovědi. Za nějakých 1300Kč se dá sehnat plně funkční přehrávač i s displejem OK.
Ještě dovětek, původně tam měl fotku z netu. Protože to celkem kontroluju, tak jsem hodil dotaz, jaký je real, potom tam fotky dal.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd: To bych střílel... Někdy je to s lidma na dlouhý lokte. No ale doprdelepráce, tak prodávám, inzeruji, tak chci prodat, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#112 Příspěvek od konosuke »

1100 Kč za CD Tesla (bez DO že jo) netočí disk je fakt hodně jo leda že sběratelská starožitnost - rarita...koukněte, za mopa stadiona S11 lidově zvaný kozídech (model 1958) trochu lepší kolo chtějí běžně 20 000-25 000 Kč, je to normální ? historický kus.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#113 Příspěvek od pavel16 »


Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#114 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: myslí si, že je na Aukru, tak čeká kdo dá nejvíc. Sám jsi koupil za normální cenu funkční i když ne 100%, dá se ale opravit. Hlavně, že tam píše, drobná oprava. Co je to drobná oprava, třeba vytahaný řemínek, špatně fungující tlačítko apd. Rozhodně ne přestal točit disk, to se nedá ani odhadnout, co je vadné.
Občas se něco objeví od maníka z Jablonce nad Nisou, píše v inzerátu jen volat, osobně. Pokud měl něco slušného, dalo se s ním dohodnout zaslání poštou. Viz Philips 160 ve stříbrné verzi, svítila jen ledka v šuplíku(trochu jsem riskoval). Cena 500Kč i s poštou. Oprava za 50Kč(součástky), oprava poškrábaného panelu +displej. Mašinka skoro jako nová a šlape. Tuhle jsem viděl, že ji někdo prodával za 3500Kč, že by proto, že byla stříbrná?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od Hubert_79 »

Zažil jsem něco podobného. Ženská nabízela promítačku Meoclub 16, takovou tu kulatou ze šedesátých let, jak váží padesát kilo. Bez trafa (bez něj je to na prd) a dle fotek nějaký ležák z půdy. Napsal jsem jí, že jí dám litr. Větší cenu to sotva má... Nijak extra jsem to nepotřeboval, spíš jsem to myslel jako případný zdroj ND, tak proč tlačit na pilu. Koupil jsem kdysi dvě, plus jedno trafo a jednu sadu příslušenství, funkční a vyzkoušenou za dva litry.
Ženská, že ne. Že cenu nechá ověřit znalcem a podobně. Poděkoval jsem za čas a nashle. No a po asi měsíci, že tedy za litr jo; asi to nikdo nechtěl. Tak jsem poděkoval podruhé a nashle, že už není zájem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#116 Příspěvek od Soemtron »

fredis píše:Kvalitní zelené součástky.

https://aukro.cz/pristroj-rusky-c9-8-vz ... 6918946248 co jsou vydět.. :roll: :lol: :lol: Co to je za hovado?!
https://svetelektro.com/Forum/tiez-osci ... t9004.html
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#117 Příspěvek od alkom01 »

V pátek jsem v bazaru / zastavárně v Brně na Křenové viděl 2x Sonet Duo po 450 Kč kus - kdyby někdo sháněl ....
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#119 Příspěvek od radioelectrum »

Hubert_79 píše: Ženská nabízela promítačku Meoclub 16, takovou tu kulatou ze šedesátých let, jak váží padesát kilo. Bez trafa (bez něj je to na prd) a dle fotek nějaký ležák z půdy.
Pozor, v druhé bedně u reproduktoru jsou takzvané "parohy" čili držák cívkových unašečů. Bez ně je nepoužitelná. trafo nahradíte, ale držák nikoli.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#120 Příspěvek od Hubert_79 »

radioelectrum: Vím vím, dvě doma mám 8-)
Aby to navíc nebylo úplně jednoduché, tak parohy z Club 16 nejdou na Meoclub 16 a opačně, tedy bez úprav.
Parohy by mě tedy netrápily (myslím samozřejmě ty od promítačky, že). Horší je to z kabelem, ne že by to nebylo řešitelné, ale ten kábl má spešl koncovky. Mám jeden a nerad bych o něj přišel.
Club mám taky (za odvoz), byl bez parohů a trafa. Parohy jsem koupil za 49,- Kč z aukra (prodáváno jako "cosi k promítačce"), ale nemám to trafo. Tam stačí jakékoli 220V -> 120V a 1400 VA. Nechce se mi za něj dávat hříšné peníze, když nevím, jestli je ten Club v pohodě. Je mechanicky komplet, i v zesilovači jsou všechny lampy, ale čert ví co tomu je nebo není...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“