Vtipy, vtipné články a odkazy III

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#106 Příspěvek od doktor365 »

...
Přílohy
.jpg
(52.93 KiB) Staženo 7 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#107 Příspěvek od konosuke »

tohle má bejt vtip ?! o léčeni herpes simplex jsem slyšel (vyzkoušel) leštění starého plexi deklu gramce taktéž ale že na sjetý cédo...
https://www.prozeny.cz/clanek/10-netrad ... hodi-41297
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#108 Příspěvek od xsc »

Již jsem to použil na podrápaný DVD, účinek velmi dobrý. U CD bych se bál toho, že druhá strana je chráněná jen lakem, takže je potřeba hlídat, kam se CD položí, než se na něj z druhé strany přitlačí. Protože pokud je v podkladu bordel, lze napáchat víc škody než užitku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#109 Příspěvek od konosuke »

však se ani nedoporučuje pálený céda s díva popisovat obyčejnou fixkou že to prej může (chemicky) narušit strukturu povrchu nosiče, no nevím, dělá se to občas z nouze, faktem jest že v PC prodejně existujou spešl různobarevný písátka pro tento účel
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#110 Příspěvek od xsc »

Popisoval jsem je fixou vždycky, bez problémů...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#111 Příspěvek od helios »

Hlavne ich nepopisujte acetónovými lakovými popisovačmi, liehové by uškodiť nemali.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#112 Příspěvek od konosuke »

hej, popiska ceda liehovym fixom centropen 8722, 2722 či 2790 sa da pekne odstranit bežným 🤐, aj suchý fix rozopsať pár kvapkami liehu do vnutri
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#113 Příspěvek od p32 »

xsc píše:Popisoval jsem je fixou vždycky, bez problémů...
Vždycky to šlo i na CD naprosto bez problémů. Jenom se někdo musí zamyslet a nepoužívat fixku, která má ostrý a tvrdý hrot. A vůbec, nejlepší je koupit fixku na popis CD a DVD a nikdo se nemusí divit, že to jako nefunguje.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#114 Příspěvek od konosuke »

CD marker Akoss permanent, sehnal jsem černý a fialový, stačí. 15 Kč/ks, samosebou, umí čmárat na papír, plech, dřevo, fixační PE fólii, sklo i plexi.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#115 Příspěvek od helios »

U mňa je univerzálne obľúbený Permanent marker EDDING, využívam ho na popisovanie všetkého, funguje aj pri leptaní plošákov (v chloride), ako jediný obstál aj na popis zvončekových tlačidiel vonku (iné na slnku vybledli), je liehový a používam ho už viac ako 20rokov. Dá sa k nemu dokúpiť aj doplňovacia fľaštička s atramentom. Aj na CD a DVD vyhovuje.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#116 Příspěvek od TAKJAN »

Čtyři přátelé, inženýr, chemik, účetní a státní úředník, se rozpovídali o svých kočkách a jejich přednostech a inteligenci. Aby předvedl svou kočku, povídá inženýr:
– „Šroubku, ukaž co umíš!“
A Šroubek vyskočil na stůl, vzal do paciček tužku a na kus papíru nakreslil čtverec, trojúhelník a kruh. Všichni uznale pokývali hlavou.
Tu účetní zavolal na svou kočku:
– „Fakturko, předveď se!“
Fakturka odběhla do kuchyně a přinesla podnos plný sušenek. Sušenky rozdělila do sloupečků, tak aby v každém sloupečku bylo stejně sušenek. Opět všichni uznale pokývali hlavou.
Pak zavolal chemik:
– „Trichloretyléne, do toho!“
A Trichloretylén odběhl do kuchyně a donesl mléko a čtyři skleničky a do každé z nich nalil přesně 100 mililitrů mléka a přitom mu neukápla ani kapka. I tentokrát pokývali všichni uznale hlavou a obrátili své pohledy na státního úředníka.
Ten jen zavolal:
– „Rauchpauzo, začni!“
A Rauchpauza vyskočila na stolek, sežrala všechny sušenky, vypila všechno mléko, 🤐 se na papír s geometrickými náčrtky, pak vyhnala ven ostatní kočky, postěžovala si, že ji od toho bolí v zádech, sepsala rozhořčenou stížnost na nehygienické pracovní podmínky, vyplnila žádost o náhradu škody, hodila se marod a odešla na zbytek dne domů.


Dnes je mé dceři 18 a já jsem na tento den čekal velmi netrpělivě.
Je to totiž den poslední platby alimentů její matce na dceřinu výchovu
Zavolal jsem své dceři, aby si poslední platbu vyzvedla osobně.
Dceruško, chtěl bych, abys tyto podělané peníze předala své podělané matce
a řekla jí, že to jsou poslední peníze, které ode mne ve svém podělaném životě dostává.
A rád bych, kdybys mi popsala, jak se ta baba tvářila, když jí to řekneš…
Dcera odešla a já čekal, co mi zavolá. Po nějaké době mi vzkázala: Máma taky čekala na tenhle den netrpělivě, protože ti chtěla oznámit, že nejsi můj otec.

Muž doprovází na letiště manželku, která odlétá na dva týdny do Švédska.
V letištní hale jí zlomyslně před všemi přítomnými ironicky žádá
„Miláčku, a nezapomeň mi přivézt nějakou hezkou Švédku … Ha Ha Ha !“
Manželka skloní hlavu, vtípek se jí zdá poněkud nevhodný, ale nastoupí do letadla a odletí.
Po dvou týdnech se vrací a manžel ji očekává na letišti. Když ji vidí, první co ho napadne, je se zeptat, zda mu veze tu hezkou Švédku
„Jistě drahý, musíme ale nějaký čas počkat a doufat, že to bude holčička…..“.
Přílohy
27797590_1807197202648528_1390447474877929253_o.jpg
(89.26 KiB) Staženo 130 x

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#117 Příspěvek od Rellik »

Včera jsem jel známému opravovat PC. Prý jen pípne a dál nic nedělá... No oprava byla celkem jednoduchá... Stačil k tomu vysavač... :D
Přílohy
IMG_20180217_154753.jpg
(159.19 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od forbidden »

Musím říct, že tohle je ještě nic, proti tomu, co jsem viděl občas v PC já. Škoda, že jsem to nefotil. Absolutní špička byl PC provozovanej v Brně v kanclu nějakýho uhelnýho skladu. Sice toho nebylo nijak moc, ale černý polovodivý svinstvo byla lahůdka. Chudáci lidi, co tam pracovali, co měli v plicích ani nechci vědět. Máš štěstí, že ten známej u PC asi nekouří, to je pak žlutohnědá lepivá hmota, která jde dolů leda benzínem. :evil:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#119 Příspěvek od xsc »

Rellik píše:Včera jsem jel známému opravovat PC. Prý jen pípne a dál nic nedělá... No oprava byla celkem jednoduchá... Stačil k tomu vysavač... :D
To mě překvapuje. Čekal bych, že takové PC se bude jen trochu přehřívat, viděl jsem horší potvory...

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#120 Příspěvek od Rellik »

Ono to nešlo dál kvůli té grafice. Je to placka jako hrom a na ní skoro milimetr prachu po celé ploše... Na té fotce to tak hrozně nevypadá. Po vyčištění to pak naběhlo, je tam sice ještě problém s diskem, má chybu na MBR kterou jsem sice vyresetoval (opravu nabídl nějaký soft nacpaný k biosu, což jsem ještě doteď neviděl). Systém sice najede, ale po spuštění to trvá celkem dlouho, než se inicializuje disk... Po té co si zazálohuje soubory na externí disky, tak bude disk vyměněn...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“