Rozloučení s tunerem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#106 Příspěvek od kokun »

miroja[size=75] st, 5.prosinec 2018 11:38[/size] píše:Nechcem robit reklamu, ale aj v Cesku mozete pripadne skusit Radio Vlna. Ide cez net, aj Skylink.
Vysielaju hudbu 50-60-70-80-90 tych rokov zahranicnu/SK/CZ. Toho kecania a reklam tam az tak vela neie je. Cez pracovne dni zacinaju moderovane vysielanie od 5:00, v sobotu a nedelu podvecer az vecer temer bez moderatorskych vstupov.
Momentalne moje najoblubenejsie radio, nakoniec hraju hudbu mojej mladosti :-).
Tienovy svagor byva v Olomouci a akonahle prejde hranice CZ/SK zapina predvolbu s Radiom Vlna ;-).
Rádio Vlna v regionálních verzích na Astře 3B
Z pozice česko-slovenské satelitní platformy Skylink vysílá slovenská privátní rozhlasová stanice Vlna v regionálních mutacích. K dosavadní modulaci, která je nově vyčleněna pro západní Slovensko (VLNA ZS) přibyly další dvě.
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#107 Příspěvek od padik »

No, na závěr snad.....že poslech u mne nekončí. Stalo se, že jsem odvezl tuner Onkyo z místa svého dálkového příjmu rakušáků s tím, že se posouvám hudebně trochu jinam. Tuner jsem zapojil v bytě na lepší zesik a dobré bedny.
Sedlo si to k sobě jako víno a ozval se parádní neutrální a vyvážený zvuk. Jistěže stále jen s těmi stanicemi, které mám zvukově předvybrané.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#108 Příspěvek od konosuke »

Na které frekvenci naladíte to Rádio Country ? Co uvádějí na svém webu nefunguje nic, možná jsem mimo akční dosah...lokalita Český Těšín, AM/FM analog tuner Sony S390, anténa na Al kolejničku garnýže, 10. patro paneláku, TNX, 44.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#109 Příspěvek od Hifista »

V Bohumíně, což je 30km od Č. Těšína naladím Country rádio na obyčejném tranzistoráku Okean 209 (Selena 211) přeladěném do normy CCIR na třech frekvencích: 87,6 vysílač pro město Ostrava (ten je nejslabší), pak 94,7 rovněž z Ostravy (ten je nejsilněší, ale úrovně výkonu jiných rozšířených rádií nedosahuje) a pak zde ještě zachytím vysílání na frekveci 97,4 z Třince. Silou signálu je z nich někde uprostřed.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#110 Příspěvek od konosuke »

97.4 MHz Třinec ! díky ok signál level stereo cca 46-47 dB na S měřáku tuneru, a je to !
no bo z Havířova (102.7 MHz) slabé a v šumu, Ostrava rušena okolními vysílači
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“