balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#106 Příspěvek od sinclair »

Jakým způsobem jde nakoupit čínský materiál, co není skladovaný v žádném evropském skladu a z podstaty to musí jít přímo z číny?
Mám na mysli třeba ultralevný zakázkový plošňáky, vyráběný hrubě pod cenou výchozího materiálu v Evropě, anebo cokoli zákaznicky konfigurovaný.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#107 Příspěvek od ZdenekHQ »

sinclair píše:Co se zálohových či "předpokládaných" daní týče - obávám se, že právě tahle praxe je přejatá odjinud a je přimaštěná specifickými českými podmínkami...
Ale tady se skutečně valná část daní zálohově platí, jen ještě nikoho (snad) nenapadlo platit zálohově i daň z budoucího teoretického zisku, spočítaného za minulý rok a vynásobeného nějakým kouzelným procentem očekávaného růstu HDP. Aby to bylo systémové. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#108 Příspěvek od tomasjedno »

sinclair píše:Jakým způsobem jde nakoupit čínský materiál, co není skladovaný v žádném evropském skladu a z podstaty to musí jít přímo z číny?
Pokud je pravda, že v Německu zůstanou platit stará pravidla o bezDPH dovozu, tak si jde zařídit zasílací adresu tam a pak si to nechat za lidovku přeposlat sem. Já používám mailboxde.cz

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#109 Příspěvek od ZdenekHQ »

Oficiálně od 2021 se to musí sjednotit. Prostě DPH na všechno. Pokud by to bylo jinak, něco tady nevoní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#110 Příspěvek od termit256 »

ZdenekHQ píše:...jen ještě nikoho (snad) nenapadlo platit zálohově i daň z budoucího teoretického zisku, spočítaného za minulý rok a vynásobeného nějakým kouzelným procentem očekávaného růstu HDP. Aby to bylo systémové. :twisted:
Ale napadlo, dan z prijmu se plati zalohove, jen ten koeficient tam nezakomponovali.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od ZdenekHQ »

To už to u dépéháčkůřů došlo až tak daleko? No fuj. U zaměstnanců je to tak už dávno, ale to má jinej důvod. Ten příjem v daném měsíci je konečnej, nelze reinvestovat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#112 Příspěvek od p32 »

Asi si to v něčem pletete, protože v zákoně je už dávno dané, že zálohy na daň z příjmu se platí podle minulého roku a zálohy na zdravotní a sociální pojištění taky nebo dané minimální nevratné zálohy. Dokonce je v zákoně povinnost plátců DPH povinně porušovat zákon a i když nemá tento plátce bankovní činnost, tak je povinen státu půjčovat peníze až čtvrť roku (možná déle).
U zaměstnanců žádné zálohy nejsou, tam je pouze přímý odvod na zdravotní i sociální pojištění a vypočtenou daň z příjmu z aktuální mzdy!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenže u zaměstnanců je to skutečně záloha na daň ze mzdy, na konci roku se spočítají děti atd. a stát většinou vrací. Tudíž je to záloha.

Jak je to se zálohou na budoucí zisk u firem nevím. Mimochodem mzda je pro firmu/zaměstnavatele nákladová položka, na rozdíl od zisku. Neplést.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#114 Příspěvek od sinclair »

tomasjedno:
U těch plošňáků třeba - čemu přesně říkáš za lidovku?
Myslím tím fyzické přeposlání materiálu z německé doručovací adresy na českou.
To by pak asi využívali všichni i pro součástky přímo z číny, kdyby to bylo tak výhodné, ne?
Něco mi říká, že to takhle kouzelně jednoduché nebude. Fakt ale je, že o spoustě uhnijních zákonů vím hovno.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#115 Příspěvek od dvorak »

Takže když si něco obejdnám např. z ebay za přibližně 100 Kč, tak mi to zdaní ? Ale kdo ?

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#116 Příspěvek od Ruprecht »

Firmy a OSVČ platí zálohy na budoucí daň pololetně (á 40%) pokud loňská daň byla 30-150tis nebo čtvrtletně (á 25%) při dani nad 150tis. Nikoho nezajímá např. leden a únor v nemocnici, záloha 15. března na budoucí daň v aktuálním roce je vymahatelná.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#117 Příspěvek od ZdenekHQ »

Aha, na to se se svým paušálem 80% a neplátce DPH nemůžu nikdy dostat, takže jsem to ani netušil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#118 Příspěvek od sinclair »

Já bych to spíš směřoval směrem na fyzický osoby - bastlíře - teda nepodnikající v tomto oboru, pouze příjemce "bastlicího" materiálu do těch 22.00,-€.
OSVČ, podnikající v elektronice, platící 80% paušál a neplátce DPH, obvykle stejně objednává za vyšší částky, než je těch 22,- €.
Ale těch "maličkých" je jistě nejvíc, když připočítám všecky ty šílený arduináře.

Mimochodem - pokud je na balíčku s několika šváby číňanem deklarovaná celní hodnota např. 1,90,-USD, tak jak u nepodnikající osoby může finanční úřad, nebo kdokoliv jiný zjistit, že ve skutečnosti mi prodejce strhl z karty 50,-USD?
Narážím tím na skutečnou hodnotu obsahu vs. deklarovanou.
KDO všechno ty rozdíly, může u obyčejného občana bez IČO zjistit?
Naposledy upravil(a) sinclair dne 06 bře 2020, 16:38, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#119 Příspěvek od p32 »

ZdenekHQ píše:Jenže u zaměstnanců je to skutečně záloha na daň ze mzdy, na konci roku se spočítají děti atd. a stát většinou vrací. Tudíž je to záloha.
Není to záloha. Odpočet (slevy) na sebe a na děti uplatňuje okamžitě. Na konci roku se dělá jen rekapitulace kvůli dalším možným změnám a vyrovnání. Záloha je vždy daná nějakým výpočtem pro budoucí vyrovnání a až na konci se to srovnává. U zaměstnanců jde spíše o dorovnání úlev ze spoření atd., které stejně misí za ten rok doložit na účtárně do asi konce února dalšího roku.
Prostě nikdo ze zaměstnavatelů neodvádí za zaměstnance nějaké "zálohy", ale přesně dané podle výpočtu daného zákonem. Najdi si někde na internetu výpočet čisté mzdy z hrubé a najdeš tam i tu superhrubou mzdu a soc. + zdr. pojištění placené zaměstnancem a zaměstnavatelem.
Jen tak pro příklad si zadej SUPERHRUBOU MZDU ZAMĚSTNANCE a ZISK OSVČ, oboje ve výši 40000,- Kč a spočítej, kolik zaplatí oba soc. a zdr. pojištění a kolik daně z příjmu osob s uplatněním odpočtu jen na sebe a porovnej výsledné čisté zůstatky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#120 Příspěvek od p32 »

dvorak píše:Takže když si něco obejdnám např. z ebay za přibližně 100 Kč, tak mi to zdaní ? Ale kdo ?
V budoucnu? Ne. Zdaní ti to a ještě zaplatíš poplatek poště. Odhadem za těch 250 Kč ti bude stačit. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“