Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1051 Příspěvek od Hubert_79 »

PotPalo píše:Za platbu kartou sú poplatky naviac.
Tak možná na Balkáně... U nás ne. Resp. ty poplatky a náklady nenese zákazník.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1052 Příspěvek od PotPalo »

Hubert_79 píše:...ty poplatky a náklady nenese zákazník.
Myslíš? :roll:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1053 Příspěvek od Hubert_79 »

Primárně ne. Samozřejmě, jsou rozpuštěné v ceně za produkt.
Myslel jsem to ale tak (a tak to jistě každý pochopil; ovšem ne každý disponuje kritickým myšlením, že), že ti nenaúčtují přirážku, když platíš kartou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1054 Příspěvek od PotPalo »

No to by bolo moc okaté a nikto by kartou neplatil keby to bolo drahšie, že? Tak sa kartová spoločnosť a obchodníci dohodli že poplatky sa pripočítajú do ceny všetkého tovaru. Takže daň za pokrok, samozrejme skrytá, ono sa to všetko zdražuje len tak, samo od seba, nie že by to súviselo, že. :lol: Inak obchodník platí pri platbe kartou poplatok, percento z platby. Takže čím drahšia vec, tým väčší poplatok za platbu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1055 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle všechno vím. Ostatně - poplatek z transakce dle její výše je i důvodem, proč nejdou (a nikdy nepůjdou) platit složenky kartou. I kdyby byl poplatek 0,5%, tak ze složenky na 10 tisíc by pošta platila 50,- Kč, avšak částku by musela převést na účet příjemce celou. No a vzhledem k tomu, že nelze dle nějaké EU legislativy přenášet transakční poplatek přímo na plátce, tak by to bylo těžce ztrátové.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#1056 Příspěvek od Rellik »

Hubert_79: Složenky jdou platit přes internetové bankovnictví nebo naskenováním QR kódu do mobilu (pokud někdo má možnost platit mobilem). Žádné poplatky navíc za to nejsou... Dřív byly poplatky za použití platební karty, proto někteří obchodníci měli uvedeno, že při platbě kartou bude cena o 0.5% vyšší. To už ale několik roků neplatí. Platba kartou je zdarma. Což ovšem nevylučuje to, že ten "poplatek" za kartu není rozptýlen v ceně zboží...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#1057 Příspěvek od danhard »

Asi toho mají moc, mě balík do ruky dorazil asi skoro po týdnu v neděli.
Chytil jsem ho na ulici, když jsem někam odjiížděl.
Mohli by s tím jezdit jako zmrzlinář jednou za týden.
Tralala, tralala, balíky, balíky, tralala, tralala :lol:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#1058 Příspěvek od serviceman »

Rellik píše:někteří obchodníci měli uvedeno, že při platbě kartou bude cena o 0.5% vyšší. To už ale několik roků neplatí. Platba kartou je zdarma.
Kupodivu jsem s takovým upozorněním nedávno v jedné trafice setkal, ale ano, je to výjimečné.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#1059 Příspěvek od hafca »

Asi toho mají opravdu hodně. 11.11.2020 e-mail, že balík do balíkovny je v jejich rukách. A už 18.11.2020 jsem si ho mohl vyzvednout. Ovšem v úplně jiné balíkovně než jsem chtěl. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#1060 Příspěvek od Crifodo »

To je jen mezistupeň. Další vývoj bude, že tě pošta zpraví o tom, že na PODACÍ poště je pro tebe připraven balík.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1061 Příspěvek od Celeron »

Dnes ve schránce mokrá složenka, máti VZP vrátila 90 kaček za léky.
Minule jsem musel jet na počtu vyjednat aby ji to doručili, protože máti nechodí. Slíbili, že si to zaznamenají do systému a budou jí to nosit doručovatelky. Jak vidno, buď nezaznamenali, nebo to systém neumí, nebo na to kašlou.
V 10,15 jsem jel kolem pošty a fronta venku na dešti 75 metrů dlouhá, až k drogérii.
Když jsem přijel domů, tak jsem máti nic neřekl a dal ji 90 ze svýho. Za ty prachy tam určitě budu na dešti stepovat mezi chrchlounama z nichž asi pětina nemá roušku. :evil:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1062 Příspěvek od p32 »

No, můžeš si vzít se sebou židličku. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1063 Příspěvek od Hubert_79 »

Rellik píše:Hubert_79: Složenky jdou platit přes internetové bankovnictví ...
Mně to nevykládej, já tohle vím a složenku jsem neplatil asi 15 let, vždycky přes IB. Ale jsou lidi (a mladí, dynamičtí a kreativní) a nepochopí, že kartou tu složenku fakt nezaplatí. Hrozně se tomu diví...
Vadí vám fronty? Bude to lepší, od března se ruší cca 2400 míst. A ne v kanclech.
--
K té frontě mohlo přispět i geniální vládní nařízení o jednom člověku na 15 m². Ostatně, existuje hodně pošt, kam by člověk (dle logiky onoho nařízení) nesměl vstoupit celý, neboť plocha je menší než oněch 15 m².
Naposledy upravil(a) Hubert_79 dne 23 lis 2020, 15:05, celkem upraveno 1 x.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#1064 Příspěvek od Rellik »

Hubert_79: kartou ji zaplatí, ale musí mobilem s příslušnou aplikací od banky... ;)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1065 Příspěvek od Hubert_79 »

To není platba kartou, ale příkaz k úhradě; což je "trošku" něco jiného. Chápu ale, že pro někoho jsou tyto diametrálně odlišné věci pod rozlišovací schopností... Tu složenku zkrátka nezaplatí kartou. Zaplatí ji příkazem z účtu, kde je jedno, jestli číslo účtu a další údaje opíše ze složenky nebo odkud. A vice versa, platba kartou není příkaz k úhradě. Každé to cestuje úplně jinudy, když to takhle zjednoduším.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“