Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1066 Příspěvek od kokun »

Je tu někdo, kdo ještě houbaří měsíc před vánocemi (tedy kromě mne)? :lol:
Byl jsem i v UT, ale to "NIC" nestálo zato sem dávat, tak to přikládám dnes:
Přílohy
Z toho největšího budou řízečky u sousedů - ostatní se suší ve dvou sušičkách :-)
Z toho největšího budou řízečky u sousedů - ostatní se suší ve dvou sušičkách :-)
Dnes (SO) - lokalita č.3 a 1
<br />Nejel jsem do lesa s příjemným pocitem - předpověď hlásila silné větrno, především na Vysočině.
<br />Nakonec to u nás nebylo tak strašné - vitr byl, ale v jehličnanech se dal přežít :o
Dnes (SO) - lokalita č.3 a 1
Nejel jsem do lesa s příjemným pocitem - předpověď hlásila silné větrno, především na Vysočině.
Nakonec to u nás nebylo tak strašné - vitr byl, ale v jehličnanech se dal přežít :o
UT - lokalita č.2
<br />Nebylo tam (téměř) nic, ale i z toho &quot;NIC&quot; byly nakonec parádní řízečky. Potěšil mě hlavně ten &quot;borovák&quot; - ty jsou pro mě vzácnost :-)
UT - lokalita č.2
Nebylo tam (téměř) nic, ale i z toho "NIC" byly nakonec parádní řízečky. Potěšil mě hlavně ten "borovák" - ty jsou pro mě vzácnost :-)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1067 Příspěvek od Celeron »

kokun píše:Je tu někdo, kdo ještě houbaří měsíc před vánocemi (tedy kromě mne)? :lol:
No starej Smotlacha říkal, že houby se daj sbírat po celej rok, jen jde o to kde a jaký. :)
Ale o těhle určitě nemluvil. Letos to je asi rekord. Třeba to vydrží ještě týden, teprve počátkem prosince má mrznout.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1068 Příspěvek od kokun »

Jj - taky mám v plánu ještě jednou (letos naposledy) vyrazit - někdy koncem příštího týdne. Jo - a v zimě nechodím - nemusím jíst všechno, co se třeba seškrabává ze stromu :P
Doufám ale, že mě to počasí dovolí - příští týden má být hodně deštivý (škoda jen, že ten, teď zbytečně nadměrný, déšť nepřicházel raději v srpnu, anebo třeba v říjnu), teď je té vody někdy až přespříliš. Ale alespoň se trochu doplní spodní vody - za poslední roky její deficit jenom narůstá :(
A taky nebylo třeba těch tří "našich" (po sobě jdoucích!) přespříliš mrazivých nocí (před dušičkami) - jinak je letošní listopad (u nás - na V) nadměrně teplý (a má být až do prosince). Úroda hříbků mohla být pak daleko vyšší - tak jako u některých tady na YT (viz třeba i ty včerejší) 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1069 Příspěvek od Celeron »

V sobotu to má jít s teplotou dolů a od pondělka v noci mrznout na delší dobu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#1070 Příspěvek od alkom01 »

Byli jsme včera s manželkou na hodinku v lese u Lysic a nasbírali jsme asi 40 suchohřibů, dnes jsem se ještě byl podívat (ve zbytku lesa) v Březině u Tišnova a tam to bylo slabší - za 2 hod chození po kopci jsem našel 7 suchohřibů.
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1071 Příspěvek od kokun »

Tak u nás na V a u vás na SV obzvlášť (ostravsko a karvinsko je poslední dobou nejteplejší z celé republiky) zatím nic nehrozí - teploty ani v noci neklesají pod nulu.
Už jsme to tu párkrát probírali - i menší mrazík (až tak do -5°C) nemusí houbám (zvláště těm tvrdým - pravákům) uškodit - už taky proto, že v lese bývá většinou o něco tepleji (země si udrží o něco vyšší teplotu, jako v otevřené krajině) a pokud je hříbek navíc ještě větší částí v zemi, či obklopený humusem, listím, apod., tak mu neublíží. Letos jsem byl (31.10.) v lese i při -7°C (mimo les) a příznaky "zmrzlý" jsem viděl jen u jednoho - a to bylo spíše tím, že byl rozmáčený předchozími dešti a rostl v mokrém ďolíku. Přesto už se ale takové mrazíky "podepsaly" na růstu podhoubí (spíše jeho poškození) a ovlivnilo to tím další růst hříbků.
Přemrzlý hřib se pak pozná tak, že po jeho rozmrznutí (při pokoj. teplotě) je pak "jako guma" - měkký a vodnatý :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1072 Příspěvek od Hubert_79 »

Copak je to za houbu? Znáte někdo? Můj tip je liška.
Nalezeno (a ponecháno) dnes v převážně borovém lese v JZ Čechách ve výšce asi 500 m.
Přílohy
houba.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#1073 Příspěvek od danhard »

Obrázek
A neboj, je jedlá, ale chutnat Ti moc nebude.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1074 Příspěvek od Hubert_79 »

Tedy liška? Já bych to nesbíral, jen mě to zaujalo. Že ještě rostou, když už mrzne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1075 Příspěvek od kokun »

danhard to vytáhl odtud, kde se píše, že je jedlá.
V tomto atlasu se naopak píše, že je nejedlá.
Roste od července do prosince.

Taxi vyber - napiš závěť a vyzkoušej (co bys pro vědu neudělal). "Pozůstalí" ať nám pak napíší :lol: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1076 Příspěvek od kokun »

kokun[size=75] v ne, 24.listopad 2019 7:58[/size] píše:Jj - taky mám v plánu ještě jednou (letos naposledy) vyrazit - někdy koncem příštího týdne. Jo - a v zimě nechodím - nemusím jíst všechno, co se třeba seškrabává ze stromu :P
Celeron[size=75] pak[/size] píše:V sobotu to má jít s teplotou dolů a od pondělka v noci mrznout na delší dobu.
Taky že u nás už od NE docela slušně mrzne - včera nějakých -7°C. Dnes už tolik ne, zato pocitově hůř než včera - vlezlý vítr :(
Přesto jsem ale ještě před týdnem (ve ČT) na houby byl - i když to za moc už nestálo. Když tak sem zítra hodím foto.
Přílohy
DMULTI-B1STIT01.gif
Meteostanice cca 4km od nás
(54.29 KiB) Staženo 75 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#1077 Příspěvek od KUBO »

Tak som dneska zahájil hubársku sezónu. V lese je pomerne sucho, trebalo by trochu dažďa, ale neodišiel som naprázdno.
Přílohy
20200329_180359.jpg
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1078 Příspěvek od kokun »

Martine :prst:
A kromě smržů tam vidím i jednoho "ucháče".

Tyhle houby u nás (bohužel) nehrozí - já je znám spíše jen z YT (i letošní):
https://www.youtube.com/watch?v=N6Rek9Cp5h0
https://www.youtube.com/watch?v=8sqpGpYAFyY

A u nás toho za celý březen napršelo málo - a za poslední 2 týdny téměř nic (a to tam ještě 5 dnů chybí - ani kapka):
http://www.pocasibrumov-bylnice.cz/wxwu ... =900&h=350
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1079 Příspěvek od Celeron »

kokun píše:Martine :prst:
A kromě smržů tam vidím i jednoho "ucháče".
Zrovna bylo ve zprávách, že je na trhu pixla švédských smržů a stahují je, protože v nich našli přimíchaný ucháče. Asi to někdo reklamoval po šavlovým tanci nebo horší příhodě.
Kokune, kterej to je na tý míse od KUBO, já to nepoznám. :oops:
Ten velkej na kraji na desátý hodině?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#1080 Příspěvek od KUBO »

Áno, ten na desiatej hodine. Je to ušiak obrovský a je jedlý narozdiel od ušiaka obecného, ktorý je nejedlý.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“