Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1066 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: K té frontě mohlo přispět i geniální vládní nařízení o jednom člověku na 15 m.
Ne, k té frontě přispěla geniální otvírací doba počty. V pondělí, všude úřední den, dopoledne 2 hodiny, odpoledne 4 hodiny, uvnitř jedna příjmová a jedna výdajová baba pokud nepočítám spořku . Kdyby to aspoň měli na ceduli a netu správně. A to na obec spádově 17,5 tisíce obyvatel. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1067 Příspěvek od ZdenekHQ »

ČP už zase povoluje vozit ohňostroje? Doprava stála 240Kč, čekal jsem nějakýho obrněnce a nic...

No je to jenom trojka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#1068 Příspěvek od kovka »

V pátek SMS převzali jsme zásilku na dobírku, o termínu doručení Vás budeme informovat.
V pondělí další SMS, zásilku si můžete vyzvednout na partner poště a uhradit kartou.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#1069 Příspěvek od Kvicala_r »

No abysme byli fér i zásilkovna klopýtá. Zkrátili uložení na max 5 dní a protáhnutí povolí max 2 dny. Tak se mi vrací něco z Blavy. Chytrák si vybral věci na dobírku a pobočku, kde se nedá platit kartou. Nebyl schopný tam za těch pár dnů dojít (jeden z dnů úschovy byl i 17...) sám a vyslaný p/osel neměl hotovost Na dobírku.
Nakonec mi ještě napíše: Aspoň vidíte, aká je Zásielkovňa "skvelá" služba...
Aby ne, když neumí číst, vybere si pobočku kde se kartou platit nedá a ještě se na to vymlouvá. IDIOT.... Navíc i na pobočce, kde nejde platit kartou jde zásilka zaplatit kartou přímo na stránkách zásilkovny (ve sledování)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1070 Příspěvek od Hubert_79 »

U té zásilkovny mě sere, že když si chci vybrat něco poblíž, tak ausgerechnet musí mít plno :roll: Poslední balíček přes ně mi šel tejden. Ale abych byl objektivní, co chtít za šest pětek, že.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1071 Příspěvek od Celeron »

No to se musí napráskat, Hubert nepodporuje svýho zaměstnavatele. 8O No kdyby to aspoň tajil. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1072 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, ať máte aspoň nějakou radost. Je to jinak - kupuji sem tam něco na inzerát, prodejce že pošle přes zásilkovnu. No proč ne, nebudu ho přece prudit aby chodil na poštu, ne? Dokonce mi před časem přišly boty koupené v eshopu přes DPD!
Samozřejmě co jde, tak si nechám poslat do práce jako Balík na poštu; to celkem dobře funguje.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#1073 Příspěvek od dobrman »

Asi chtějí zlevnit a zrychlit .... :D

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... i-40342997
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#1074 Příspěvek od milosak »

diky vam za info, ale dopadlo to tak, jak jsem očekával, ty hova_a
mně to dali k nám do vesnice na poštu :twisted:

Na poště fronty (venku na mrazu) syn objednal mobil k vánocům, nejradši
bych ho tam poslal osobně, potom by to asi nebyl dárek k vánocům.
Co sem komu udělal :twisted: už jsem se zařekl, že tam nikdy nepáchnu ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1075 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak můj balík přes ČP dorazil v rozumném čase (v podstatě dva dny) a bez problémů.

Ten borec mě zná, tak než aby čekal u dveří, než se vymotám, tak to položí ke dveřím, zazvoní a jde si v klidu dát kouřovou. V nejhorším mu potvrdím, že tam skutečně stál déle, protože mně to trvalo.

Jen v tomto případě bych nad tím balíkem moc nekouřil. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1076 Příspěvek od Hubert_79 »

Pyrotechnika se Zdeňku stále nesmí posílat... Jenže - co oči nevidí a dál už to znáš.
Bylo by ale zajímavé sledovat, kdo by byl pohnán k odpovědnosti, kdyby se něco (a nedej Bože někomu) stalo...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1077 Příspěvek od Osmdesat »

To, co tady někdo popisoval, že se složenka dá uhradit přes internetové bankovnictví, není úhrada složenky, to je úhrada platby z účtu na jiný účet, zcela mimo českou počtu. To míchá hrušky a zelí. Prostě jenom opíšeš údaje ze složenky do IB a uděláš normální příkaz k úhradě ze svého účtu. Počta o tom vůbec neví.

Jinak, co vím, s tou skutečnou platbou složenky (tj. že jdeš se složenkou na počtu a tam ji podáš a zaplatíš, aby to bylo všem jasné) je to tak, že to lze uhradit kartou, ale jen tou "poštovní", tj. vydanou ČSOB nebo Poštovní spořitelnou (což je stejné). Kartu jiné banky to odmítne. Z karty to strhne posílanou částku plus poplatek za složenku, jako bys to platil v hotovosti. Na kartě se eviduje normální karetní platba.

Pak existuje ještě jedna možnost, jak uhradit složenku bezhotovostně, a to opět z počtovního účtu, ale bez karty. Dole na vyplněnou složenku ještě vyplníš číslo svého počtovního účtu, dáš datum, podepíšeš se podle podpisového vzoru a počta ti to zase zúčtuje z tvého počtovního účtu a pošle na účet vyplněný na složence. (pro Huberta - tr.k. 954 tuším)

Pokud ale člověk má počtovní kartu a chce ty peníze mermomocí poslat na počtě (nemá IB nebo internet), je trochu levnější to udělat tiskopisem 731 Příkaz k úhradě, kde vypíše číslo účtu a další věci, počťák to přepíše do systému a kartou se to jenom jakoby autentizuje, není to klasická platba kartou. Počta pak pošle ty prachy z jeho účtu na ten daný cílový účet.
Lidé to celkem využívají a často to právě opisují ze složenek do toho tiskopisu 731.

Jinak bezhotovostní úhrady složenek se používají sporadicky. Většinou platí složenkami lidé, kteří právě žádný účet nemají z důvodu, že jsou konzervativní a na stará kolena nebudou zřizovat účet a pak je tu velká skupina těch, kteří jsou prostě v exekuci, mají obstavený účet, a tak vše řeší v hotovosti.
Naposledy upravil(a) Osmdesat dne 26 lis 2020, 15:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1078 Příspěvek od Hubert_79 »

Placení poukázky tím kodem 954 je docela drahé a pomalé, ale jsou lidi, co to tak dělají. Za těch 20 let co v tom ústavu makám toho ale drasticky ubylo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1079 Příspěvek od Osmdesat »

No tak určitě. Dnes to nedává moc smysl. Dělají to možná ještě některé instituce.

Zajímavá byla složenka účet-hotovost, ale mám dojem, že tohle nedávno zrušili, nevíš o tom něco? Sociálka tohle sice dělá, ale ta má nějakou výjimku. Smrtelníkům se tohle už myslím neumožňuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1080 Příspěvek od Hubert_79 »

Poukázku B (účet -> hotovost) poslat pořád můžeš. Funguje to takhle:
- přijdeš, vyplníš, podáš (k. 926)
- pracovník to nadatlí do systému, vygeneruje to údaje pro platbu
- zadáš si (máš na to myslím týden, ale nevím to jistě) příkaz dle instrukcí co dostaneš vytištěné
- až to dojde na účet, tak se vytiskne poukázka 510 a jde do schránky (nebo na poštu, když je na 20 tisíc a víc)
- příjemce si to klasicky vyzvedne u přepážky
- když nevyzvedne, tak se ti prachy vrátí na účet, samozřejmě už bez poštovného
Zrušilo se to, že sis mohl z účtu u PS zadat trvalý příkaz a příjemci chodila šeková poukázka (511); možná to nechali pro instituce a firmy, nevím. Asi se to už moc nepoužívalo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“