Vtipy, vtipné články a odkazy V

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#1096 Příspěvek od Stribrnak »

Hill píše:U ponorky je ten tlak důležitý.
Zvlášť, když ve stometrové hloubce připálí kuchař cibulku a chce vyvětrat...
...se mi vybavil jeden krásný ponorkový, Ruský:
Ruská atomová ponorka, na můstku kapitán, v uniformě, kontroluje přístroje. Najednou se zarazí, svraští čelo, přistoupí k telefonu a volá do strojovny: ??Skolko??
Zdola okamžitě odpověď: ?Tricať.? Kapitán pokývá hlavou, pak se ale zarazí a zeptá se: ?A čevó tricať?? A ze strojovny se ozve: ?A čevó skolko??

:D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1097 Příspěvek od PotPalo »

Rozprávajú sa dvaja potápači:
- Včera som sa potápal do hĺbky 150 metrov a zrazu vidím, americkú ponorku.
- A ako to vieš?
- Keď som prišiel bližšie, zaklopal na okno a všetci vo vnútri mávali americkými vlajkami.
- To je nič, ja som sa včera potápal do 200 metrovej hĺbky a zrazu vidím, policajná ponorka.
- A ako to vieš?
- Prišiel som bližšie, zaklopal a otvorili okno...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#1098 Příspěvek od termit256 »

:)
Přílohy
ka.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#1099 Příspěvek od PotPalo »

Jeden veľkonočný:

Rozprávajú sa dvaja zbožní mladíci pred svadbou jedného z nich:
"Trápim sa, či tá moja nastávajúca je ešte panna. Ona síce vraví, že áno, ale človek nikdy nevie.
"Ale, to pri svadobnej noci ľahko zistíš. Stačí ti lopata a trochu červenej a zelenej farby." radí mu kamarát.
"Čo je to za hlúposť?"
"Žiadna hlúposť! Jedno vajce si zafarbíš na červeno a jedno na zeleno. Keď sa večer vyzlečieš a nevesta ti povie, že také veselé vajcia ešte nevidela, môžeš ju rovno tresnúť tou lopatou."
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1100 Příspěvek od EKKAR »

Tohle je teda kutil Tim jak vyšitej - MekGájvr hadr, chvíli jsem přemejšlel, odkaď člověk bastlící řemenici plochým truhlářským dlátem z dřevotřísky přitažený šroubama k řemenici motorku z pračky může asi tak bejt, napadaly mě různý možnosti, až jsem v čase 41:03 naprosto bezpečně poznal "jeho domovinu" - na topůrku rezavý sekyrky, kterou se tam významně chlubí, je logo "CCCP eksport" - to mluví za všecko ... Fakt je, že jsem asi tak v 10 místech čekal, kdy se mu to celý vymkne z pracek a důkladně mu to celý nafackuje ciferník, ale přežil ... Kupodivu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1101 Příspěvek od Celeron »

Karle, ale uznej, že PE k motoru připojil ve všech případech, takže úraz elektrickým proudem mu nehrozil. :lol:
Ale jinak čistokrevná hrůza. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1102 Příspěvek od ZdenekHQ »

@PotPalo: Ta naše moravská verze je drsnější, i když je to blbost. Ucpat nos, fouknout do pusy a když se jí mezi nohama udělá bublina, tak je. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1103 Příspěvek od EKKAR »

Tý brďo Jirko, takový čuňárny si netroufnu spáchat ani já - a to jsem nějakej prasák partyzán ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#1104 Příspěvek od misocko »

drevenu remenicu , dokonca 3 stupnovu mame na sustruhu na drevo doteraz
na obvode stiahnutu sponovacimi drotmi z plota , sustruzenu rucne priamo na motore. Sustruh sa uz roky nepouzi , ale roky sa pouzival a chodilo to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#1105 Příspěvek od termit256 »

Drevenou remenici mam taky na jednom stroji ve firme. Puvodne se tak jen zkousela zmena otacek, ale stroj se moc nepouziva a remenice drzi, tak to tak zustalo dodnes :-)

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#1106 Příspěvek od voitano »

Není to nějak strašné, štít na hubu tam ukazuje a ta řemenice není z dřevotřísky...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1107 Příspěvek od Celeron »

Karle, dřevěný ozubený kolečka bývala dost běžná věc, třeba větráky mlejny nebo hamry. Tos nikdy neviděl kolíčkový "ozubený" kola? Ale faktem je, že to mělo pár otáček za minutu.
To mě spíš zaráží, že Váňa asi nikdy neviděl vorovnávák na brusy a optimální otáčky brusnýho kotouče mu taky nic neříkají. Asi je zvyklej na dřevěný koryto se "šmajdavkou" a klikou 1:1. :lol:
Přílohy
Screenshot 2021-04-05 19.01.58.png
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1108 Příspěvek od EKKAR »

Právě - laminovaná dřevotříska rozhodně NENÍ dřevo a když ten kotouč bez jakýhokoliv rozměření jen tak baj šilhavý voko našroubuje na chudáka prasácky provrtanou řemeničku, Kristova noho můj táta s oběma dědkama by mu ty paprče urvali a narvali do prdele ... Ty převodový kola ve mlejnech bejvaly dubový, buď z dubu vyschlýho aspoň 20 let, nebo naopak u vodních kol trvale namočený ve vodě - obojí dělá z dubu matroš mechanicky blízkej ocelím, ale to co včetně (NE)měření předvádí ten "ďáďa Váňa" na videu, to je prásovina na dvanáctou ... Já k patnáctinám dostal od táty nerezovou "sometku" (tehdá docela ceněnou šupléru) a musel jsem se s ní povinně naučit měřit na "pět stovek", jinak by mi ji bejval zabavil ... Mám ji mimochodem doteď a je velice dobrá. A na rozdíl od moderních (a rychlejších) digitálek Mitutoyo u ní nehrozí, že by se jí v nejnevhodnějším momentě vybila baterka ... Ale tenhle kutil, to už f u c k t překračuje všecky meze rozumný bastlířiny a blíží se to kamsi do "Danykovy oblasti" ...

A když už jsem u toho, přidám obrázek - jak si dnešní nládež představuje vznik názvosloví (přeposláno od dcery):
Přílohy
entententy-tor.jpg
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#1109 Příspěvek od foxrider »

Borec jak dokáže opravit komutátor:
https://www.youtube.com/watch?v=PGTgMWe0bCI

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#1110 Příspěvek od dobrman »

:D
Přílohy
hehe.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“