Jaký obor na SPŠE

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#121 Příspěvek od EKKAR »

lesana87 píše:
Hubert_79 píše:Jinak gratuluji k prozření a tomu, že víš co je správné, dokonalé a tak všelijak podobně.
To vědí jen pánbíčkáři.
Hubert_79 píše:Myslíš, že si myslí, že vše vědí? Neřekl bych. Ale hádat se o tom nemá smysl.
Co si flanďáci myslí by se dalo zjistit jedině jako v Gulliverovejch cestách - a to tak, že by se jim upílily vršky hlav a náhledem do dutiny uvnitř by se zhodnotilo, jaký že to tam hnijou sračky. Ale úplně stačí je hodnotit podle toho, co TVRDÍ všem ostatním, že je jediná a nezpochybnitelná pravda. Žádnej fyzickej důkaz pro svoje dogmata ovšem předložit nedokážou, za plnohodnotnej důkaz považujou samotnou existenci dogmatu - a ještě k tomu požadujou, aby jejich tvrzení bylo ostatníma bezvýhradně uznávaný jako jediný pravdivý stylem nápisu vedle modrýho čtverečku "Ano, soudruhu vedoucí, máte plnou pravdu, toto kolečko je opravdu rudě červené!". A každýho, kdo si dovolí i jen vyjádřit pochybnost o pravdivosti dogmat okamžitě označí za heretika a nepřítele JEJICH víry - a jsou ochotní za svoji "pravdu" bojovat až do poslední kapky cizí krve ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#122 Příspěvek od Cust »

Ekkare, je to trošku naopak. Ale jen tak namátkou z historie: O pravdě mluvil jeden děsně chytrý pán, těsně před tím než ho ukřižovali. "Já jsem pravda!", řekl. A všichni se začali kroutit. A ten co ho nakonec odsoudil se jako jediný zeptal: "A co je ta pravda?"
Nikdo neví nic o pravdě. Pravda je slovo, kterým se dají zesměšňovat ostatní, tak jak to předvádíš. Jinak nic.
A dogma jako důkaz opravdu nikdo soudný nepoužil, opět jen způsob posměchu.
No, a teď Kremik: "Náboženství už jsem dávno zchroupal. V žádném případě nemůže jít o dílo nějaké dokonalé či byť jen nevídaně inteligentní bytosti. Je děsně hloupé..."
Jak jsi to mohl schroupat, když nejsi schopen odpovědět na můj dotaz? Ty neznáš kámen "úhelný" (to jsem četl v Bibli :-) ) a tvrdíš, že znáš celou stavbu?

No, abych to uzavřel, čekal jsem, že když nedokážete odpovědět na tu nejjednodušší otázku, že přestanete psát a ztrapňovat se. :-) Ale ono jsem vás dotazem asi ještě více vyprovokoval. :-)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#123 Příspěvek od Kremik »

Víš, Custe, já k tomu přistupuji asi trošku jinak. Zabývám se tím, jaký svět je, a ne jaký není. Těch variant jaký není je totiž nekonečně mnoho a to bych ve svém krátkém životě asi neobsáhl.
Úhelný kámen neznám. Ale to asi nebude v křesťanství to nejdůležitější, že ne? To by mě trošku sklamalo.. :-)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#124 Příspěvek od Kremik »

Dobře, tak jsem si našel že úhelným kamenem byl nazýván Ježíš. No a?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#125 Příspěvek od scorpions-cz »

Custe, mně třeba nevadí věřící lidi. Ať si každej věří v co chce, v boha, ježíše, proroka, nabo třeba velkýho manitoua. Pokud se mě to netýká, tak je mi to fuk. Dokonce mám plno známých, kteří jsou věřící katolíci, každý týden do kostela a pod. Nikdo z nich desatero nedodržuje a z toho náboženství si berou jen to co se jim zrovna hodí. Občas zajdou alibisticky ke zpovědi.
Co mi vadí jsou církve a sekty (celkem v tom nevidím rozdíl), který na těchto lidech parazitují, snaží se je ovládat a manipulovat jimi. Bibli jsem cca před 35 lety četl (dnes už si z ní nic nepamatuju, není to pro mně důležité), právě abych mohl argumentovat věřícím. Tipnu si, že tak dobře 90% věřících katolíků nikdy bibli nečetli a znají jen to co jim nakuká svatý otec.
Můj názor, víra není špatná, církve jsou zlo.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#126 Příspěvek od Hubert_79 »

scorpions-cz píše:Nikdo z nich desatero nedodržuje a z toho náboženství si berou jen to co se jim zrovna hodí. Občas zajdou alibisticky ke zpovědi.
Kdo jsi, abys takto soudil druhé?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#127 Příspěvek od Cust »

Kremik píše:Dobře, tak jsem si našel že úhelným kamenem byl nazýván Ježíš. No a?
Kámen uhelný je základním kamenem jakékoliv stavby. Takže kamenem uhelným v tomto případě byla myšlena odpověď na mou otázku. Prostě je to základ celého křesťanství bez ohledu na instituci. Když neznáš toto, nepoznáš nic.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#128 Příspěvek od Kremik »

Ale to přece nic neříká. Některé víry se opírají spíše o Boha, některé o Ježíše. Ve finále je to stejně v podstatě jedno. Myslel jsem, že přijdeš s něčím, nad čím se dá přemýšlet.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#129 Příspěvek od Cust »

Ale já jsem ti dal otázku a ty jsi ještě neodpověděl. Zkus popřemýšlet a něco napsat. :-)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#130 Příspěvek od Kremik »

Promiň, asi mi něco ušlo. Položil jsi tři otázky. Na dvě jsem odpověděl a třetí odpověď jsi nám prozradil ve svém předešlém příspěvku. Na co mám tedy odpovídat?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#131 Příspěvek od scorpions-cz »

Hubert_79
Ale já je nesoudím. Já jen konstatuju, protože vím, že občas lžou, jeden měl pár let milenku a vědělo to dost lidí (mimo jeho ženy). A takhle bych mohl pokračovat.
Já nejsem jinej, jsem obyčejnej člověk. NEKRADU to né, ale klidně bych zahnul, občas zalžu a pokud by někdo ohrožoval mě, moji rodinu, nebo mě blízký lidi, tak bych klidně i zabil. Jenže pokud z toho něco já udělám, tak s tím žiju, nechodím si pro odpuštění do kostela.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#132 Příspěvek od Cust »

Kremik píše:Promiň, asi mi něco ušlo. Položil jsi tři otázky. Na dvě jsem odpověděl a třetí odpověď jsi nám prozradil ve svém předešlém příspěvku. Na co mám tedy odpovídat?
Omlouvám se, ušlo to mě. Já to bral jako posměch ne jako odpověď.
Ty tři otázky se ptají na tu stejnou věc. Je jedna odpověď. Zkusím se zeptat jinak...
Co je pro křesťany nejdůležitější? Nebo, co nejvíc zdůrazňoval Ježíš? Jde mi o tu HLAVNÍ myšlenku tohoto učení.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#133 Příspěvek od Cust »

scorpions-cz píše:Hubert_79
Ale já je nesoudím. Já jen konstatuju, protože vím, že občas lžou, jeden měl pár let milenku a vědělo to dost lidí (mimo jeho ženy). A takhle bych mohl pokračovat.
Já nejsem jinej, jsem obyčejnej člověk. NEKRADU to né, ale klidně bych zahnul, občas zalžu a pokud by někdo ohrožoval mě, moji rodinu, nebo mě blízký lidi, tak bych klidně i zabil. Jenže pokud z toho něco já udělám, tak s tím žiju, nechodím si pro odpuštění do kostela.
Křesťan s tím taky žije. Do kostela se nechodí pro odpuštění.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#134 Příspěvek od scorpions-cz »

A ke zpovědi si nejdeš ulevit???

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#135 Příspěvek od Cust »

Ke zpovědi netřeba kostela...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“