předzesilovač pro gramec

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#121 Příspěvek od Cust »

styroflex neznám, ale přdpokládám, že tam je dielektrikum z nějakého polystyrenu a to je to nejlepší, alespoň co se týče fóliáků pro audio a přesné měření - má to obří parazitní paralelní odpor a je stabilní...
SMD vyzkoušej, je to pecka, jen si musíš zvyknout.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#122 Příspěvek od EKKAR »

Fóliový kondíky pro audio jsou nejlepší asi polypropylénový = mají nejmenší tepelnej koeficient změny kapacity, takže mají minimální "courání" kapacity s teplotou. Styroflex je obchodní označení polystyrenový fólie zpevněný tažením za studena. Dojde tím k prostorovýmu uspořádání molekul do rovinný struktury a fólie pak má vyšší mechanickou i elektrickou pevnost. Nic jinýho za tím netřeba hledat. Stejně vzniknul třeba i "igelit" = původně to bylo pojmenování tažený fólie z nízkotlakýho polyethylénu vyrobený koncernem "IG-Farben". Čustův preamp mám odloženej na dlouhý zimní večery, jenomže zatím k tý zimě jaxi taxi nedochází ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#123 Příspěvek od Cust »

V poho, mě shořel celý preamp s prepinarelnými vstupy, který jsem si stavěl ještě jako elektrošteně. Takže sice jsem to poslechnul, ale testy pořádné budou asi hooodne odložený. Původně jsem byl domluvený s DJ Wichem, že před Vánoci uděláme poslechovku/srovnávačku... 😬🥴 No nic třeba bude čas v létě.😒

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“