Jak investovat - coby opatření proti inflaci.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#121 Příspěvek od rnbw »

Mnohe firmy dokazu aj drahy vyrobok vyrobit ako smejd. Niekedy s lacnym materialom a niekedy aj s drahym. Staci nejaky diel blbo navrhnut a zacne sa lamat este v zaruke.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#122 Příspěvek od Cust »

Jo, pro jednu firmu jsem navrhnul špatně obvod. Výrobek levný nebyl. Na podzim při teplotě okolo 5 °C se to rozkmitalo. Byl to šmejd? Byla to jen chyba? Testy jsem dělal v troubě, lednici a mrazáku. Chyba se neprojevila... No, firma teď nefunguje a myslím, že jsem k tomu přispěl. :-(

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#123 Příspěvek od ransom »

Z toho si nic nedělej. Prostě za život pár firem položíš. Kdo nic nedělá atd...
Nám jednou komplet lehla popelem technologická rozvodna.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#124 Příspěvek od Kremik »

Šmejd je něco, co se blbě vyrábí vědomně či dokonce záměrně. Tohle byla jen chyba a vůbec nespekuluju čí, protože mnohdy to tak jednoznačné nebývá. Nikdy nelze dopředu předpovědět úplně všechno. Však např. i automobilky mívají různé svolávačky. Nevím kolik těch obvodů vyrobili ale snad se to dá opravit, ne? Horší by bylo, kdyby to bylo např. zalité...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#125 Příspěvek od Cust »

No vtip byl v tom, že to šlapalo ok, pak jsem to "vylepšil". Toho "vylepšeného" se prodalo desítky kusů a nikdo nic nezjistil. Pak byl velký zákazník, který to chtěl odebrat ve velkém. Ten udělal velké výběrko a všechny dodavatele si perfektně prověřil. Bohužel na to že to kmitá přišel dřív než my. Takže nakupuje od konkurence, která po fyzikální stránce to měla zmáklé hůř, ale funkční problém neměli. Jednalo se o hlukoměry komunikující přes IoT.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#126 Příspěvek od Crifodo »

Vaše hádky o sklářích, pětinásobcích, stonásobcích, propiskách atd. jsou hezké, ale neřeší vůbec enviromentální souvislosti. Jinak řečeno, nemáte tolik času ani surovin na nekonečné zkoušení optimálního modelu. Globalizace to celé ještě drasticky urychlí.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#127 Příspěvek od Ruprecht »

Beztak to hřálo a ohřívalo planetu, takže to bylo stejně fujky
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#128 Příspěvek od dzinzlahve »

"U praček, televizí, mrazáků se taky nikdo nediví, že ty dražší výrobky vydrží více a výrobce má tím vyděláno na více let. No a teď dojdeme k tomu, proč toto vzniklo. Protože tito výrobci zjistili, že to tak zase moc dobře pro ně není, tak začali vyrábět levnější výrobky s životností výrazně menší a tudíž zájmem o další a další výrobky stejné levné ceny a tedy i horší kvality. No a pro jistotu tam přidávají kurvítka a podobné úpravy."

"Je to blbost. Výrobky se vyrábí proto, že je lidi potřebují, ne proto, aby udržovaly firmy při životě. Jestli to někdo vidí jinak, tak to má prostě pokřivený. Pokud je "potřeba" udržovat firmy při životě, tak je jich prostě moc. Je tedy dobré, když nějaká padne."

Jo, ale tak to prostě nejde - ze stejnýho důvodu je nutné udržovat plno různých oborů typu "Evropská studia", páč "kdyby se nevyráběly/nepsaly sra*ky, tak plno lidí prostě pojde hlady...

A takoví lidé už jen tím, že existují, dávají práci jinejm - psychologům, výrobcům potravin, dovozcům oděvů...

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#129 Příspěvek od matahari »

Díval jsem se na 6% spořící účet u Max banky. Pojištění do 100tis. Eur mají a patří pod nějakou společnost Creditas, ale v minulosti patřili kdekomu, i nějakým bolševikům.
Máte tam někdo prachy? Aplikace do telefonu je přívětivá?

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#130 Příspěvek od Pikofarad »

matahari- Max i Creditas jsou v pohodě.Apky i net bankovnictví taky.Creditas má okamžité platby a bankovnictví přehledné Pokud máš víc než 100k€,tak to rozlož do více bank.Max,bývalou Expobanku vlastnili částečně rusáci,ale už to prodali.Nedopadlo to jako Sberbanka

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#131 Příspěvek od dracekvo »

Creditas používám jen po zahraničí.
Mají téměř nejlepší kurz. A výběry v zahranicí zdarma. Stejně tak výběry v čr zdarma.
Apka není nejhorší, ale ani není nejlepší.

Jestli ti jde hlavně o apku, tak si poříď airbank. Vždy když používám jinou apku, tak nechápu, jak někdo může z tak jednoduché věci jako bankovnictví vymyslet tak složitej nesmysl.

Nedavno mě creditas zase hnula nervama. Chci poslat platbu. Tak postupuju od zhora dolů. Vyplním částku, pak vlezu do šablon a vyberu účet na který chci poslat peníze. No a co se nestalo, vyplněná částka zmizela. Na pěst ten programátor.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#132 Příspěvek od matahari »

Díky za odpovědi. Účet jsem založil, počkám na aktivaci. I běžný účet mají úročený 4,6%.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#133 Příspěvek od kejki »

matahari píše:Díval jsem se na 6% spořící účet u Max banky. Pojištění do 100tis. Eur mají a patří pod nějakou společnost Creditas, ale v minulosti patřili kdekomu, i nějakým bolševikům.
Máte tam někdo prachy? Aplikace do telefonu je přívětivá?
mám tam peníze, posledního v měsíci připíšou cca ,5% a srazí daň. Založení přes internet, jen se fotí občanka a posílá 1,-Kč z jiné banky. Jsem blbec, že jsem to obkládal, bylo to na pár kliknutí. Jinak jsme koupili dluhopisy republiky, to byla klika.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#134 Příspěvek od matahari »

Přesně jak píšeš. Účet už mám aktivovaný, v něm jsem si také aktivoval spořící účet, který má své číslo a na zkoušku poslal peníze, které do 1/2 hodiny dorazily (přes den).
Po instalaci aplikace jsem ji zapomněl dát do výjimek (mám rootnutý telefon), ale ona s ničím neprudila, jenže z ní nejde zadat platba, tak asi proto. Slouží k nahlížení do účtů a potvrzuje se v ní vstup do internet bankingu z prohlížeče.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#135 Příspěvek od samec »

Kedy predpokladáte, že krachnú, alebo ich pozatvárajú?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“