Provoz fóra

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dejavu26
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2009, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od dejavu26 »

Tak to se omlouvám, že to tak působilo, servisman opravdu nejsem, moje parketa je spíš humanitní :-) s odpovědí jsem nikde machrovat nechtěla, proto jsem tam odkázala na blastlírnu a doufala, že když někdo bude umět odpovědět, sami se přihlásí a už si to vyřídí. Můj cíl jim bylo pouze pomoci, vím, jak tyhle věci se těžko hledají a z bastlírny jsem byla nadšena, že je tu mnoho šikovných lidí, zadávala jsem na ni odkaz často, ale už jsem nezkoumala, jestli sem přišli a bylo jim odpovězeno, takhle bych na tohle znala odpověď i já a pro příště třeba věděla, že tu o kotlích a mixérech nevědí nebo si chrání své know how, a neodkazovala sem lidi zbytečně.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#122 Příspěvek od Hill »

To je všechno hezký, ale, pokud vím, že pomůže odkaz na téma, o němž vím, že se to řešilo, dám ho tam, i když to není téma, do kterého bych kdy vstoupil.
Nebo aspoň dám odkaz na stránky, kde se lze zeptat.
Ale neptám se za někoho jen proto, že do deseti minut nedostal na nějakém fóru odpověď.
Prioritně jsme bastlířské fórum, nikoli servisní, i když to takový dojem může vyvolávat.
A co budeš dělat, až někdo položí doplňující otázky? Zprostředkuješ je původnímu tazateli?
Prostě takhle se to nedělá ani na jiných fórech, tak bych to nerad viděl tady.

Jdi tu sušičku, mixer, kotel či co ještě sama opravit, napiš, cos tam zjistila a naměřila, a pak se tu ptej. To je korektní přístup k fóru Bastlírny. I jinam.

Mimochodem, ten kotel se zjevně chová přesně tak, jak ho někdo nastavil. A nejspíš to tak má být, protože to má logiku. Jestli ne, to bude vědět nejbližší servis těch kotlů. I bez internetu.
Sice za nesprávné použití rad neručíme, jak stojí v pravidlech i v tiráži, protože těžko někomu zabránit v tom, aby odpověděl naprostému laikovi, že nejlíp je přemostit bezpečnostní termostat a jistič dát o dva stupně vyšší, aby nevypadával, ale přesto je lépe se neodbornému zásahu vyhnout, než skončit na popáleninách nebo ještě hůř.
Někdy dobrá vůle zkrátka nestačí.

Uživatelský avatar
dejavu26
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2009, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#123 Příspěvek od dejavu26 »

Netušila jsem, že to tu vzbudí takovou bouři nevole. Omlouvám se, přeji hezké svátky, témata smažu, aby vás to nezlobilo a snad se sejdeme jinak a jinde, tohle se opravdu moc nepovedlo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#124 Příspěvek od Hill »

To není bouře nevole, to je jen zcela normální reakce na přinejmenším neobvyklý přístup - vyřizovat za někoho něco, čemu nerozumím, zejména, když je zásah do zařízení spojený s nezanedbatelným stupněm nebezpečí, tomu říkám odvaha. Vlastně ne, odvahu projeví ten, kdo ví, do čeho jde, a přesto do toho jde.

Uživatelský avatar
dejavu26
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2009, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#125 Příspěvek od dejavu26 »

Neměla jsem v úmyslu za někoho něco vyřizovat, věřila jsem, že pokud tam někdo bude ochotný poradit a poptá se na detaily, dotazovatel se zaregistruje a už si to bude vyřizovat sám.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#126 Příspěvek od Hill »

Ale na to přece stačí dát odkaz sem

Uživatelský avatar
dejavu26
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2009, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od dejavu26 »

Hill píše:Ale na to přece stačí dát odkaz sem
to už jsem psala výše, zadávala jsem na ni takto odkaz často, ale už jsem nezkoumala, jestli sem přišli a bylo jim odpovězeno, takhle bych na tohle znala odpověď i já a pro příště třeba věděla, že tu o kotlích a mixérech nevědí nic nebo si chrání své know how, a neodkazovala sem lidi zbytečně.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od ZdenekHQ »

dejavu26 píše:
EKKAR píše:Přečti si laskavě PRAVIDLA - o povolení nahrát si vlastního AVATÁRA je nutno žádat přímo někoho z moderátorského mančaftu, Ty "ikono"...
Fuj, ty jsi příjemnej, jdi se napřed radši najíst, než budeš radit, 10 let se tomu na diskuzácích říkalo ikony a nikomu to nevadilo, neurotiku.
K tomu musím jen poznamenat, že kdyby si tady všichni nadávali jen tímto stylem, byla by to radost moderovat... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

nezobrazení soukromé zprávy

#129 Příspěvek od pida_m »

dneska jsem na svùj e-mail dostal toto: Dobrý den pida_m,

obdržel(a) jste novou soukromou zprávu na webu "Diskuzní fórum Elektro Bastlírny" a souèasnì máte nastaveno upozoròování na tuto skuteènost. Novou zprávu si mùžete pøeèíst kliknutím na následující odkaz...

a žádná nová zpráva v soukromejch není.

divné divnosti
píïa

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od ZdenekHQ »

Řekl bych, že ji před otevřením autor stihl smazat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#131 Příspěvek od pida_m »

další vìc je, že mám všechny pøízpìvky ve všech rubrikách (i v tìch kam nikdy nechodím) oznaèené jako pøeètené.
píïa

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tohle souvisí s cookies, ale i mě se po čase zobrazují i nenavštívené rubriky jako přečtené.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#133 Příspěvek od kevin_mitnick »

nevim jak je to s nastavenim cookies, ale docela mne s.re, kdyz na hodinu odbehnu od compu s otevrenou bastlirnou a najednou mi na kazdy klik vybehne okno s napisem, ze "nejsou nove prispevky"... Nebyl by uplne blby napad nastavit platnost cookies alespon na 2 hodiny...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#134 Příspěvek od ZdenekHQ »

Trošku jsem to změnil, ale vůbec netuším, jestli a kdy se to projeví...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#135 Příspěvek od Crifodo »

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=42266

kdy bude takto dojemná péče zavedena i v rubrice silnoproud, kde jde ještě víc o zdraví a život diletanta, než o kšeft profesionála oproti domácí elektronice? :twisted:
místo toho tam profesionálové zhusta radí, jak má diletant měřit impedanci ochranné smyčky!

Zamčeno

Zpět na „Provoz fóra“