Jak spolehlivě vyhnat myši

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#121 Příspěvek od _luky_ »

_luky_ píše:O výsledcích na myších a vlivu na psa se třeba svěřím někdy později.
Hlásím, že psovi je to šumák. Na jeho obranu musím říct, že už je mu 13 let. Takže nevylučuju, že nějakej mladší pes to nebude vnímat.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#122 Příspěvek od houmr »

A myškám? Kolega v práci s myškami taky bojuje, a protože je tam jen o víkendu, nejednou ho pak v pátek přivítala již roztékající se myška. K pastičce přidal i ono pískací "rádio" a myšky se do vedle ležící pastičky chytají dál.

V Indii jsou ale zřejmě dál - jednom z mála samoobslužných obchodůl jsem tam našel návnadu, kde se píše, že jí myš sežere, uteče pryč a až pak chcípne. Kamarád to koupil, tak se ho zeptám jestli to tak skutečně funguje...

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#123 Příspěvek od JoDiK »

Když mě přestalo bavit furt vyhazovat chycené myši z pastiček na půdě, koupil jsem jim granule, které si nafutrujou i do pelíšků a nakrmijou s nima potomky. Asi tři měsíce mi to furt žraly jak divý, nestíhal jsem sypat, pak mi dokonce našly i krabičku se zásobami, vytahali z ní sáčky a vzaly si samy dosytosti. Poslední měsíc už nasypané granule neubývají, žádné šramocení v noci neruší, tak asi všechny pochcípaly. Jestli přileze nějaká nová - má granule připraveny...
Takže to snad funguje dobře...
Vypadaly nějak takhle (ty granule)...

Kurňa teď vidím, že ty sáčky nemám trhat a sypat granule do krmítek, že si je asi roztrhají samy...
No to se ale blbě kontroluje, že?

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#124 Příspěvek od houmr »

Kdybych měl jistou že nechcípne někde v pelíšku odkud pak bude i se svými potomky vonět a stane se útočištěm pro množení masařek, tak bych ty granule taky použil. Ale na to mi záruku nikdo nedá. Od srpna jsem jich na půdách nachytal už 96. A při představě, že by v okolí tlelo 96 myší nažraných granulemi mi běhá mráz po zádech...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#125 Příspěvek od sinclair »

Jo, přesně.
Uklízel jsem předminulé léto z půdy zalezlou, asi z jedu zcepenělou kočku. Někdo z ulice je tráví, není to totiž poprvé, co někomu na relativně přístupné půdě starších baráků zdechla toulavá kočka či spíš kocour.
Byla tam tak 2-3 dny maximálně a už stačilo jít za smradem. Děsný, smrdělo to až na dvorek.
Je to hrůza a nic moc na to nepomáhá, trochu Savo a chlorové vápno...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#126 Příspěvek od rnbw »

Mozno staci, ked zozerie tie otravene mysi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“