Tip na dobrý notebook

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#121 Příspěvek od Duvsan »

Kto opravujete booky, ten integrovaný mikrofón je na jednom drôte s externým, pričom ich prepína konektor (jack); to by znamenalo, že je chybný on a je na výmenu; alebo má vlastný port? Štve ma to, už z princípu. Ď
Ten ThinkPad som zamietol.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#122 Příspěvek od Duvsan »

Bežal by tento ntb na 12V olovo? Niečo menšie bezúdržbové do batohu alebo napr. autobatétia (cez nejaký LC filter). Keby som to pripojil namiesto jeho akupacku, stačilo by mu to? Ď

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#123 Příspěvek od Duvsan »

Batéria v ňom je hstnn-cb11 . Vydrží tak 2-3 min. 102 € + niečo navrch za novú nedám. Keď sa ju rozhodnem rozobrať a podarí sa mi to rozlámať, nešlo by použiť konektor a pripojiť k nemu 12V aku? Má to šancu? Popr. ak by niekto vedel o použiteľnom pozostatku. Ď

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#124 Příspěvek od petr_ »

Proč ne, stačí udělat měnič na příslušné napětí. Já tvořím takový malý ekosystém na bázi lithia.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#125 Příspěvek od Duvsan »

Ja som myslel priamo. Cez menič to môžem dať rovno namiesto sieťového adaptéra. 12V na priamo je málo?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#126 Příspěvek od Gringo_Joe »

vetsina notebooku ma na nabijecce napsane od 16 do 20V, takze pokud jsem daval ve skole pozor, je 12V malo.

Taky proto ma vetsina autonabijecek u sebe jeste "kostku" s menicem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#127 Příspěvek od Duvsan »

Myslíš napájanie adaptérom. Baterka má písané 14,4V.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#128 Příspěvek od Gringo_Joe »

14.4V > 12V ;-)

pokud to chapu dobre, chtel bys zcela vyhodit baterii z notesu a privest na napajeci piny 12V z autobaterie, je to tak? Co tedy pak zapojis na zbyvajici piny z notesu? A jak si predstavujes, ze se s tim ten notes popere? Ze Windows doinstaluji novou baterku a pak ti budou ukazovat, ze do vybiti schazi 3 dny?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#129 Příspěvek od Duvsan »

Proto jsem se zeptal tady. Za první, jestli to ten book neveme jako externí napájení, o které se nestará, jenom že má šťávu a za druhé, baterie "olovo" má, co já vím, tak 13,něco. Jestli by to nebylo na spodní hranici použitelnosti. No pokud ne, tak ne.
Kolik (V) může být úroveň "5% baterie"?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#130 Příspěvek od Gringo_Joe »

podle me se ale uroven nabiti nezjistuje jen z napeti - to by pak jednoduse znamenalo, ze starsi baterku by nebylo mozne nabit na 100%. Na to tam budou ty piny navic, aby si windows mohl popovidat s elektronikou v baterce o tom jak je stara, jak to vidi s kapacitou, atd..

autobaterka ma mit 12V, ve skutecnosti ma tak 13.5V
Baterka do notesu ma mit 14.4V, ve skutecnosti bude mit taky vice.
Vyuziti te autobaterie vidim jedine za pouziti auto-nabijecky s tim, ze puvodni baterka mozna v notesu zustat nemusi, ale bez toho menice to asi nepujde.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#131 Příspěvek od Duvsan »

Jj já vim, že to s tou baterkou komunikuje. Já jenom, jestli jde všechno přes tu elektroniku, nebo jestli tam jsou dva piny, které prostě "napájí" a zbytek je jenom pro "povídání", informace o stavu a tak. Nebo jinak, nabíjení řídí ta baterka a notebook jenom napájí, nebo je to obráceně (a to jsem potom skončil). V prvním případě by šlo ještě do cesty vsunout dva články NiMH, třeba.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#132 Příspěvek od Gringo_Joe »

Duvsan píše:Jj já vim, že to s tou baterkou komunikuje. Já jenom, jestli jde všechno přes tu elektroniku, nebo jestli tam jsou dva piny, které prostě "napájí" a zbytek je jenom pro "povídání", informace o stavu a tak. Nebo jinak, nabíjení řídí ta baterka a notebook jenom napájí, nebo je to obráceně (a to jsem potom skončil). V prvním případě by šlo ještě do cesty vsunout dva články NiMH, třeba.
podle me bez toho povidani to bud odmitne nastartovat vubec, nebo budes mit pak problem s windowsy

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#133 Příspěvek od Duvsan »

Jaký problém s Windowsy?
Ale napokon, v tej baterke sú asi len tri LiIon články. Tie by šli vymeniť (ak to zvládnem nejak rozlúpnuť). Je zvládnuteľné potom ten kontolér resetnúť, alebo je to pod heslom...?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#134 Příspěvek od Andrea »

Chtělo by to zlepšit počty, jak můžou dát 3 články 14,4V?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#135 Příspěvek od Duvsan »

Ak je na jednom 4.2V, to dá 12.6V. Pri štyroch to dá 16.8V. To by mohlo byť pri plnom nabití, prevádzkovo potom tých 14.4V. Pardón, ospravedlňujem sa.

Zamčeno

Zpět na „Výpočetní technika“