Zosilnovac 2x5W

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#121 Příspěvek od Dingo7 »

Rybajda píše:takhle jsem to zpáchal já,je to humolácké ale funkční,a hlavně mám radost že jsem si to upatlal sám :D

http://rybajda.ic.cz/stojan.html
ono to šlo mnohem jednodušeji, udělat zmenšenou kopii stojanu co je na fotkách od SVMbasse :wink:

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#122 Příspěvek od Rybajda »

ano,ano jistě,také to v textu zminuji,je to určené výhradně na plošné spoje,a nemám ve zvyku cokoliv kopírovat,vždy kráčím vlastní cestou :)

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#123 Příspěvek od svmbass »

Výše zmiňovaný minizesilovač 2x 5W s TBA810 jsem uložil do nového, vkusnějšího kabátu :whistling:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) svmbass dne 26 lis 2011, 22:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#124 Příspěvek od pida_m »

krásný.
Podle mne cena provedení té krabice nìkolikanaásobnì pøevyšuje cenu vlastního zesilovaèe v ní obsaženého.
píïa

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#125 Příspěvek od svmbass »

..ano, máš pravdu, viz poznámky:
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php? ... 64#p173064

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#126 Příspěvek od svmbass »

Nějakou dobu jsem přemýšlel nad malým projektem – DVB-T přijímač + malý jednoúčelový minizesilovač pro příjem veřejnoprávních rozhlasových stanic vysílajících na multiplexu 1.
Bohužel fenomén pulzních zdrojů rozšiřujících se do všech možných přístrojů, TV aj. má neblahý vliv na příjem signálů rozhlasu AM. V našich končinách na Valašsku, zejména stanice Praha na středních vlnách je neposlouchatelná po zapnutí TV plasmy ve vedlejším pokoji. Radiožurnál na DV se silným vysílačem Topolná tomuto rušení vcelku odolává.
Mládežníci poslouchající pouze svá internetová rádia nemusí zcela chápat o čem tady píši, ale starou generaci, jako je má matka - 79let, nelze přimět změnit své zvyklosti, což se týká např. poslechu kuchyňského rádia naladěného trvale na jednu stanici…
V mém místě jsou podmínky digitálního vysílání vynikající, neboť stožár 25kW (Valašské Klobouky-Ploštiny 33k, 49k) vysílače je na dohled – dle GPS měření 2913m od baráku v přímě viditelnosti. Takříkajíc pro příjem místo antény postačí hrábě, ovšem nesmí být dřevěné; ve skutečnosti postačí metrový kousek lanka, na polaritě nezáleží.
Pro tento účel jsem koupil DVB-T přijímač Sencor SDB 1011T, s rozměry 180x90x28mm a okamžitě započal s přípravou materiálu pro minizesilovač tak, aby rozměrově odpovídal k přijímači, s podmínkou – přizpůsobit známému plastovému tráfku 220V/24V, 2VA (červené, černé i bílé provedení).
Z dob dávno minulých mám skladem 8ks východoněmeckých A2030V i několik TDA2030, ostatní součástky jsou taktéž k dispozici. V tomto případě se nejedná o výkonové využití potenciálu A2030V a vzhledem k plastovému tráfku jsem volil verzi schéma s nesymetrickým napájením
Obrázek Obrázek

Příprava a výroba mechanických dílů nebyla příliš složitá. Zbytky, odřezky chladičů ZH-610 nachází v tomto případě ještě své využití. Jsou ofrézovány, úhlovány se zapuštěním pro spodní i horní kryt. Pro tak malý výkon chladiče nejsou v podstatě ani potřeba, ale jejich masa materiálu slouží především pro fixaci celé konstrukce. Taktéž nepříliš velké rozměry Al plechů jsou z odpadu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Plastové bedničky s ARE4604 jsou od starého autorádia a pro tichý noční poslech postačující. Minizesilovaček je skutečně určen jako jednoúčelové zařízení, kde nezáleží na výkonu! Ale věřte, či nevěřte i s tak malým tráfkem to nadělá kraválu dost.
Komplet sestavičku – DVB-T s pokojovou anténou, minizesilovaček s bedničkami jsem prezentoval u nás v práci a několik kolegů projevilo zájem o podobné řešení poslechu „oblíbeného“ rozhlasu na MUX1 s dálkovým ovládačem pro své rodiče. Další dva kousky malých zesilovačů „LittleAmp“ včetně mechaniky byly udělány celkem svižně, páž stačilo prostě kopírovat výrobní postup prvního prototypu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zesilovače nemají shodnou šířku, ta je přizpůsobena rozměru DVB-T, jaký typ si kolegové zakoupili.
Obrázek Obrázek Obrázek
:whistling:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“