Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#121 Příspěvek od EKKAR »

Na paneláku krmítko nemám, ale jak tak koukám na ty fotky, asi si nějaký pořídím... Dokud jsem bydlel v RD na vsi, lítali mi tam v zimě na krmítko stehlíci, zvonci, brhlík, strakapoud, samozřejmě kosáci, minimálně dva druhy sýkorek - koňadry a modřinky, dokonce jsem tam jednou viděl hosty z dalekého severu - brkoslavy. I ta žluna se mi tam občas ukázala. Bohužel tenkrát digitální foťák byla hudba budoucnosti a ten na "pětatřicítku" byl samozřejmě bez filmu a bez baterek hluboko ve skříni... A to to mám přitom dneska do lesa cca 2x blíž, než jsem měl na tý dědině.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#122 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#123 Příspěvek od forbidden »

Taky mám už několik roků krmítko. Poslední dobou málem nestačím doplňovat, potvory malý jsou dost hladový. Zajímavý je, že sýkorky jsou takový ustrašený, myslel jsem, že si časem zvyknou, ale vždycky jen přiletí, vezmou zrnko a odletí to sežrat někam do křa. Když doletí zvonek, usadí se doprostřed, a v klidu se krmí několik minut, zároveň odráží "útoky" sýkorek :) Minulej rok se tam občas nacpali i holubi a ti to vyluxovali dokonale za chvilku, musel jsem udělat příčky, aby se tam nevlezli.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#124 Příspěvek od bastliar »

Ak ich je naozaj veľké hejno, tak sa zdržia dlhšie, vždy sa ale najde aj jedna sýkorka, ktorá ostatné vyháňa a keď priletí glejid, majú všetký po hostine.
Odkedy ich ale kŕmim, na pozemku nám vyrastajú slnečnice, takže už nie je nutné ju zháňať.
__________________

Toto nesúvisí s operencami.
Určite poznáte scénku pes verzus mačka. Tu je videjko s niečim podobným :
:) http://www.youtube.com/watch?v=DPK_ij0l ... re=related

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#125 Příspěvek od stasek »

Sýkorka odletí i se zrníčkem proto, poněvadž nesnáší zastřešenou budku. Na nezastřešeném krmítku bude hodovat v klidu.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#126 Příspěvek od bastliar »

Hrdličky sú na tom tak zle, že chodia vyžierať do krmitka slnečnicu sýkorkam :?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#127 Příspěvek od kejki »

Jak zle? To dělají celý rok mrchy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#128 Příspěvek od EKKAR »

Hrdlička jako druh je navíc škodná = nepůvodní druh, který se k nám dostal ze středomoří. Je to vlastně druh divokého holuba - a jako taková nemá ráda nestabilní podložku pro dosednutí. Proto když krmítko pro naše místní domácí zpěvné ptactvo, tak zavěšené na drátu nebo řetízku a HOUPAJÍCÍ SE - tím jsou automaticky eliminovány tyhle hukavý všude se.roucí mrchy... Sýkorkám, brhlíkům nebo zvonkům koupavé krmítko vůbec nevadí - a pro ty je krmítko důležitější. Hrdličky se můžou nažrat z popelnic = žádnej užitek z nich stejně není.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zajímavé je, že modřinky jsou z běžně se vyskytujících ptáků snad nejodvážnější. Zaženou i kosa a do krmítka se derou jako první, i když je poblíž člověk.
A v posledních dnech zmizel z krmítka na zahradě 1 kg slunečnice zcela spolehlivě během jediného dne.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#130 Příspěvek od jandu »

Prečo medvedi hladujú ..
Přílohy
Bez názvu.JPG
(64.32 KiB) Staženo 101 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#131 Příspěvek od bastliar »

Stránka s kamerami snímajucich bociany aj online :
:arrow: http://www.bocianyonline.pl/kamery.html

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#132 Příspěvek od Hejnicek »

Chlapi,
tohle je opravdu relax
http://www.makov.cz/?action=webkamera

K videni nejen capi, ale kdyz je stesti i dalsi obyvatele nasi prirody.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#133 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#134 Příspěvek od hafca »

Tenhle nekecá, ale umí toho taky dost.
http://www.youtube.com/watch?v=sV5bxaLD ... detailpage
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#135 Příspěvek od bastliar »

Kto vedel, že sa drozdy živia mandelinkami zemiakovými 8O žiaden postrek a na zemiakoch snáď len jedna mandelinka

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“