Whirlpool AWE 6319

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#121 Příspěvek od keemo »

To si pamatujes blbe. Ta ikona zamku je otevrena tzn odemknute dvere. A u 9629 se zamykaji po spusteni programu a jsou zamkle az do jeho ukonceni. Tzn ma problém se zamykanim zamku.

Uživatelský avatar
eSKo-man
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2016, 02:00

#122 Příspěvek od eSKo-man »

Zdravím odborníkov. Otváram asi staré téma. Ale bol by som rád ak by niekto pomohol. Pračka zomrela, vymenili sme R20, tlmivku a IC a pracka teraz pulzuje, vsetko sa zapne, vypne, zapne, vypne a dokola...neviete, kde moze byt chyba prosim?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#123 Příspěvek od keemo »

je mozne ze tam niekde mas skrat ktory ti ten zdroj pretazuje...

Uživatelský avatar
bambuler
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2016, 02:00

#124 Příspěvek od bambuler »

Zdravím,
mám podobný problém jako eSKo-man, vyměnil jsem R20, tlmivku, IC, zenerku, 400V kondíky , blikly ledky a konec. Vše jsem odpojil kromě vstupního nap. a zapnul jsem. Po rosvícení LED jsem vše postupně zapojoval a nic zvl.se nedělo. Pračku jsem odpojil, sestrojil a proběhlo jedno praní. Druhý den opět jen blikly ledky a ende :( Výst. kondíky vypadají zdravě (žádnej čmoud ani náfuka) tak netuším, co by to mohlo přetěžovat.
Díky za názor.

Uživatelský avatar
bambuler
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2016, 02:00

#125 Příspěvek od bambuler »

Jelikož se se mnou nikdo nebaví, odpovím si sám :wink:
Vyměnil jsem ještě jednou ten integráč za výkonější LNK306PN a pračka už druhej den pere :D
zdar

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#126 Příspěvek od sr71 »

Známý mi pøinesl také tento programátor, byl vadný LNK304 + R 22R, po jejich výmìnì se po zkušebním napájení na stole jevilo vše v poøádku, zdroj fungoval, LED na desce svítily, opravený programátor jsem tedy "odevzdal". Pøinesl mi ho zpìt s tím že po zapojení zpìt do praèky a zapnutí se jevilo vše ok, ale po spuštìní programu a následném sepnutí "nìèeho" v praèce pøestalo fungovat. Zjistil jsem spálené asi SMD odpory, jejichž spoleèný vývod vede napøímo na svorku kterou jsem v pøíloze oznaèil žlutì. Je to zapojení desky zpìt do praèky blbuvzdorné nebo lze ty konektory nìjak pøehodit?
Přílohy
pracka A.jpg
(130.64 KiB) Staženo 400 x
praèka detail.jpg
(117.35 KiB) Staženo 418 x

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#127 Příspěvek od sr71 »

dle schématu desky je ten pin kam jsou vyvedeny ty vypálené odpory pøipojen k tachodynamu (pin 2 konektoru J002) 8O

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#128 Příspěvek od sr71 »

Moc nechápu proè by ty dva odpory mìly shoøet, dle schématu to jsou ty dva vlevo s hodnotou 13K. A také teï na té desce je ve zkratu (cca 3ohmy) Vcc proti Gnd, v obvodu zdroje to není to jsem vylouèil, je to nìkde dál, ale netuším jak zkrat jednoduše mezi tìmi smd souèástkami identifikovat. Je pravdìpodobné aby byl zkratovaný nìjaký smd keramický kondenzátor?
Přílohy
tacho.png
(74.66 KiB) Staženo 391 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#129 Příspěvek od KUBO »

žeby bol skratovaný procák????????
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#130 Příspěvek od sr71 »

je to dost možný, stává se èasto že by mìl MCU zkratované napájení? to ale poøád nevysvìtluje proè shoøely ty dva 13k odpory na vstupu od tachodynama

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#131 Příspěvek od keemo »

Mno, hlava mi to nebere. Pokud zapojoval tu jednotku zapouzdrenou tak by nemelo dojit k zamene konektoru...
ED: leda ma nekde prodrenou kabelaz a napeti se dostalo na vstupy pro tacho az na cpu...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#132 Příspěvek od sr71 »

pokud odpojím +12V ze zdroj na desce od dalších navazujících obvodù tak ten mnou opravený zdroj normálnì funguje, zkusil jsem k tìm obvodùm za zdrojem pøipojit napájení z lab.zdroje a pøi zvyšování proudového omezení zaène topit MCU takže ten zkrat bude opravdu v nìm :( , proè k tomu došlo nechápu

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#133 Příspěvek od tappaja »

Ahoj,
kdyby mel nekdo zajem, mam jednu sadu soucastek k dispozici. Bral jsem to z TME. Pracka po oprave jede cca mesic a pul...

EDIT: Tak je uz nemam, kolega v praci prisel, ze ma stejnej problem.

Uživatelský avatar
doom
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2016, 01:00

#134 Příspěvek od doom »

Prosim Vás nema niekto z dosky L1782 otocny enkoder ALPS SDKZ 1-1A/2-2A?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#135 Příspěvek od KUBO »

Neviem odkiaľ si, ale keď si preň prídeš je tvoj.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“