Tesla Condor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#121 Příspěvek od konosuke »

Ani cívkáč Philips nebyl bůhvíjak hezkej, Tesla v trochu lepším kabátě řekl bych,
zbytečně obludné rozměry. doba uvedení na trh asi jak B113, B115.
Philips N4420
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#122 Příspěvek od sinclair »

Tak je asi bezpochyby, že za výborný zvuk "mohly" ARO4658 a zhruba 8W pro každý, při živení ze sítě.
Škoda, že tam při "tuningu" rozumně nevejdou ARO4508, jsou v průměru o 2dB citlivější. Nárůst váhy o půl kila už by nebyl podstatný :D
Externí bedny mělo smysl ke Condoru připojovat jen tehdy, pokud byly významně citlivější, než jeho vlastní.
Na svou dobu to byla bomba.
Děti papalášů měly zpravidla atraktivní červené verze, děti zelinářů, hospodských a řezníků pak převážně vzácné černé.
Děti plebsu, tj. z dělnických rodin, bez značného vlastního přičinění, nedosáhly ani na ten stříbrný.
5.500,-Kčs bylo fakt hodně peněz. Za jedny prázdniny to šlo vydělat jenom na nějakém privilegovaném fleku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#123 Příspěvek od konosuke »

to je věc vkusu, mně se líbil zrovna Condor stříbrný, za měsíc prázdninové dřiny v místních železárnách
jsem trhnul kolem 3200 Kčs ale, to měli študáci nízké daně, odvody, cca 5% hrubé mzdy tuším
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#124 Příspěvek od Hubert_79 »

sinclair píše: Externí bedny mělo smysl ke Condoru připojovat jen tehdy, pokud byly významně citlivější, než jeho vlastní.
Měl jsem k tomu připojené Videoton DC2080 (původní basáky nahrazeny Teslou ARN 6608) a docela se to dalo poslouchat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#125 Příspěvek od pepik9 »

Jak už jsem psal: když jsem na něj stál frontu, všichni brali stříbrný. Já bych ho vzal taky, ale došly. Pak už jsem musel vzít černej, nebo nic.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#126 Příspěvek od rnbw »

Strieborny je dost hnus, nasiel som ho pred par rokmi pri kontajneroch :lol:
Najlepsie vyzera sedy - aspon teda na fotke.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od Hubert_79 »

No, měl jsem stříbrný se stříbrnými knoflíky, ten blbnul a šel do světa (koupil ho někdo zde od Třebové). Pak jsem sehnal celkem levně stříbrný s černými knoflíky a nutno říci, že to vypadá o dost lépe. Jestli je to původní a takto to i prodávali? Těžko říci, nevím.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od RayeR »

S tema pripojenejma citlivejma bednama to musi bejt labuzo poslouchat ten sumivy vodopad MBAcek, obejdete se tak bez signalu :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#129 Příspěvek od rnbw »

Ten sum mi hned udrel do usi aj bez externych repro. Myslim, ze som nikdy nemal v rukach nic, co by sumelo viac.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od Lukas-Peca »

RayeR píše:S tema pripojenejma citlivejma bednama to musi bejt labuzo poslouchat ten sumivy vodopad MBAcek, obejdete se tak bez signalu :)
Nešumí to nijak hrozně, taky k němu mám připojené externí 8 ohm bedny na způsob ARS820 a žádný šum nepozoruju. Mmch. mám taky stříbrný se stříbrnými knoflíky, což je asi nejběžnější verze.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od Hubert_79 »

Počkat, vždyť se někde v "Audiotechnice" ty MBA řešily a vynášely do nebes. A samozřejmě, že to šumělo, v porovnání s s receiverem Videoton Prometheus, kterým ty bedny "krmím" normálně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#132 Příspěvek od ok1hga »

rnbw píše:Ten sum mi hned udrel do usi aj bez externych repro. Myslim, ze som nikdy nemal v rukach nic, co by sumelo viac.
tak to jsi toho teda moc v rukách neměl . . .
. . . co třeba Minisystem Tesla 710A

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#133 Příspěvek od rnbw »

Ano, to som v rukach nemal. Ani 820A, to som videl len par minut a zapol, ci funguje. Fungovalo - mohol som si vybrat, ci to zoberiem alebo gramofon NC500. Tadsej som zobral gramofon.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#134 Příspěvek od sinclair »

MBAčka jsou v tom naprosto nevinně.
Condor jako takový, se svými -67dB odstupu toho základního zesilovače, je na tom lépe, než mnohé podobné "boomboxy" slavných značek - které pro jistotu radši nemají výškáče, nebo mají jen jejich piezoatrapy.
Víte, docela rád bych někdy viděl skutečná domácí zařízení a hlavně zdroje signálu všech těch vodopádobijců, co a na čem poslouchají oni :D U větší části z nich bychom se divili.
Trocha analogového šumu v jinak plném pásmu hróózně vadí, ale 128kbps z YT, nebo 64kbps negři z telefonu nevadí :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#135 Příspěvek od EKKAR »

Někdo dostatečně dobře nechápe pojem "šum bez signálu" (případně ještě s rozdělením na vstup naprázdno/nakrátko) v souvislosti s dalším pojmem - a tím je "maskování šumu". Jenže těm to Leošu nevysvětlíš, oni mají svoji "empétrosku" a to je "přeci digitální kvalitá, néé??".

Nejvíc mě dostal jeden takovej cca 20-22letej "laminátovej tuzér", kterej při mojí návštěvě nejmenovaný soukromý autodílny tam na vedlejším heveru u jakýhosi "mícuvpíči" hojně opleskanýho zatím ještě jen nahrubo obroušeným sklolaminátem zrovna rozdělával škatule s audiosystémem - s barnumskýma nápisama "MAXIMUM AUDIO POWER DIGITAL AMPLIFIER 1000W - BASS-MEGA-BOOST". Koukám na škatule s reprákama, měl tam nějaký BOSE a CLARION, na škatuli bylo zas barnumským formátem natištěný "PEAK POWER 500W", hledal jsem imprdelanci a citlivost, nenašel jsem nic. Trošku jsem zašrotoval v makovici, vyšlo mi že takovej zešilovač by cucal z baterky odhadem 150-180A (samozřejmě s měničem), tak se ho ptám, jak je ten zesilovač zapojenej, jestli to je AB nebo D třída, odpověď mě z jeho pohledu klasifikovala za megapitomce - "To nevidíte, že tam je napsaný DIGITAL? No tak je asi DIGITÁLNÍ, no né ?!?" - a víc se se mnou už nebavil ... Pro tyhle lidi je údaj označenej P.M.P.O. božskej Svatej Grál a cokoliv je označený jako "digital" je prostě "kchůůl" a "drsný" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“