Kolik váží energie?

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#121 Příspěvek od Hill »

S tím by mohlo souviset i tohle.
Sice nikdy nadšením nejásám nad prohlášeními typu "Vědci z univerzity té a té potvrdili, že...", protože v polovině případů se časem ukáže, že to byla náhoda, nepřesnost měření, případně málo reprezentativní vzorek testovaných.
Tentokrát moje pochybnosti vzbuzují úvodní slova: "vědci z Princetonovy univerzity...", ale baterky jsem zrovna v týdnu jednotlivě naházel malou dírkou do recyklačního kontejneru, tak to nezkusím.
Ono těch univerzit podobného jména je víc?
Pořád mám někde pod kůží větu ze scénky pánů Wericha a Horníčka:
Proč by Albert Einstein, profesor na univerzitě v Princetonu, nemohl v Praze hrát na housle? U nás se přece platila vždy líp muzika, než fyzika.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#122 Příspěvek od Hill »

Einstein hrával na housle v Praze, často v salónu Berty Fantové (to zatím nikdo nevyvrátil) a U Tří Pštrosů (to zatím nikdo nepotvrdil, ale možné to je).

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#123 Příspěvek od tomasjedno »

Hill píše:S tím by mohlo souviset i tohle.
Sice nikdy nadšením nejásám nad prohlášeními typu "Vědci z univerzity té a té potvrdili, že...", protože v polovině případů se časem ukáže, že to byla náhoda, nepřesnost měření, případně málo reprezentativní vzorek testovaných.
Tentokrát moje pochybnosti vzbuzují úvodní slova: "vědci z Princetonovy univerzity..."...
Anžto jsem původním povoláním experimentální fyzik, vzal jsem dvě nové a dvě staré tužkovky (alkalické, made in China, zn. IKEA) a mohu potvrdit - vybité skáčou, nové ne. Takže nejen v Princetonu.

P.S. a ty vybité jsou v průměru asi o 0,3 g těžší :D

Odpovědět

Zpět na „Teorie“