TV a koncesionářské poplatky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#121 Příspěvek od konosuke »

Takových "profesí" je bohužel víc...kantoři a státní správa příkladem,
kdo a jak hodnotí jejich výkonnost, výsledky a kvalitu odvedené práce?
Znám jich pár, ve výrobě nepoužitelní ani k úklidu montážní haly.
(pokud jsou náhodou věřící ať se denně modlí za tu doživotní ulejvárnu)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#122 Příspěvek od p32 »

V tom bude asi ten největší problém. Co s tou sousedovou kozou tedy uděláme? :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#123 Příspěvek od kokun »

Crifodo píše:...
TV jsem dávno odhodil, ale pokud namátkou zahlídnu u někoho, mám dojem že u takové TV Noe se reklamou nijak netrpí, ani na Country Radiu to není tak hrozné, tuším i Classic Praha. To ovšem není hlavní kalný proud.
Hubert_79 píše:TV Noe je poněkud zvláštní úkaz. To bych nebral za typický příklad, stejně jako rádio Proglas.

No vždyť já Tv NOE nehaním, to bych byl špatně pochopen. Když jsem ještě míval televizi, tak jsem tam taky sem tam něco zhlédl a dávali tam zajímavé věci.
Ano, TV Noe (stejně jako rádio Proglas) je bez reklam, ale "žije" především z dobrovolných příspěvků diváků (posluchačů). Takže tady je takový ten "konces. poplatek" založený na dobrovolnosti.
A že občas dávají pěkné dokumenty, je taky pravda - třeba i dnes večer :wink:
Naposledy upravil(a) kokun dne 25 led 2022, 17:27, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#124 Příspěvek od konosuke »

vtipné ale pro zoofórum
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#125 Příspěvek od Crifodo »

V devadesátkách se právě věřilo (ti co odstavili po zásluze vyšeptalého bolševika) že takové problémy jako nesoulad nákladů na instituci a její kvalita) vyřeší TRH.
Možná se dokonce věřilo, že trh vyřeší všechno.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#126 Příspěvek od konosuke »

p32 píše:V tom bude asi ten největší problém. Co s tou sousedovou kozou tedy uděláme? :lol:
pokud je to narážka na mě tak si uvědom že je svými daněmi živíš...
a když jde o moje prachy tak soráč tady končí veškerá legrace :evil:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od Hubert_79 »

Crifodo píše: Přitom právě tato doba a technologie by konečně umožnily konkrétnímu zákazníkovi konzumovat konkrétní pořad a instituce by mohla mít rychlý a konkrétní přehled, která redakce je úspěšná a životaschopná.
No, vidím v tomto takovou tvoji názorovou nekonzistenci. Na DAB nenecháš nit suchou, pokud by došlo k nějakému kódování a placenému přístupu, tak by to asi bylo podobné. Jedním vrzem kritizuješ vypnutí AM, což je ve srovnání s individuální volbou pořadu (a jeho zaplacením) takové "topení pánu Bohu do oken".
Jinak konzumovat konkrétní pořad a poskytnout nějakou "zpětnou vazbu" asi sotva lze po AM, FM, analogové TV i DVB-T. Takže by šlo o hlubší zabřednutí do fujky technologií... Nebo se mýlím?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše: (pokud jsou náhodou věřící ať se denně modlí za tu doživotní ulejvárnu)
To jsi opravdu tak hloupý, nebo se snažíš být vtipný?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#129 Příspěvek od xsc »

Crifodo píše:V devadesátkách se právě věřilo (ti co odstavili po zásluze vyšeptalého bolševika) že takové problémy jako nesoulad nákladů na instituci a její kvalita) vyřeší TRH.
A jak to trh vyřešil vidíš na našich komerčkách...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#130 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:
p32 píše:V tom bude asi ten největší problém. Co s tou sousedovou kozou tedy uděláme? :lol:
pokud je to narážka na mě tak si uvědom že je svými daněmi živíš...
a když jde o moje prachy tak soráč tady končí veškerá legrace :evil:
Ano, je to narážka na tebe. Staráš se o výplaty jiných a nestačíš se potom postarat o svou výplatu. Koho svými daněmi živím, to vím jen já a jinému je do toho kokot.
Prostě nezáviď jiným a starej se o to, abys měl sám víc.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#131 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše:Takže by šlo o hlubší zabřednutí do fujky technologií... Nebo se mýlím?
Když už ty technologie údajně kvůli vyšší kvalitě, větší nabídce a lepší ekonomice přišly, tak se ta funkce nabízí sama.
Nevím jestli se u nás dá o mediálním trhu mluvit, totiž jestli ta praxe udílení licencí, skupování malých stanic velkými, vlastnění médií oligarchy má něco společného s původním významem trhu. Plus existence výpalného OSA, což je taky zvláštní subjekt na "trhu".

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#132 Příspěvek od xsc »

Licence se už dávno v DVB-T,C,S udílejí za poplatek v ceně pro TV zanedbatelné. Skupování malých velkými se děje na trhu všude a dělo se vždy. Jen to dřív bylo v rámci obce, pak státu a nyní celého světa.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#133 Příspěvek od Crifodo »

No to je fuk, pokud se tady řeší veřejnoprávno, je to ošéfováno zákonem a tím jsou hlavní mantinely dány. Maximálně si soukromníci můžou prosadit zákaz zveřejňování sledovanosti, pokud by jim to kazilo čísla.
ČT i ČRo si asi nějakou adresnost v poplatcích podle poslechovosti přát nebudou. Co potom se stanicí, kde by se ukázalo že má 50x míň posluchačů než prokletá AM síť.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#134 Příspěvek od xsc »

ČT je v peoplemetrovém měření stejně jako Nova s Primou. Zakazovat zveřejňování těhle dat nikdo nebude, to je to, na co reklamnky slyší. U rádií nic takového neexistuje, tam jsou jen průzkumy.
Platit za to, co kdo sleduje, je skvělé zaklínadlo, ale v reálu by to pak chtěl jen ten, kdo TV opravdu nemá. Stačí se podívat, jak takhle narostla cena sportovním fanouškům, když si dneska Kellnerovi musí zaplatit za fotbal i hokej.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#135 Příspěvek od Crifodo »

TV nesleduju ani jsem tam nikdy neměl zdroje od insiderů, nezveřejňování čerstvých dat o poslechovosti rádií je podle soukromých stanic "všeobecná dohoda", podle Pokorného "přehlasování komerčkami" stará asi dva roky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“