VN dioda Mikrovlnka (přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#121 Příspěvek od Bernard »

Já sice zastávám názor, že člověk se dokáže hodně naučit tím, že druhým něco vysvětluje, ale má to dvě podmínky. Sám musí na začátku vědět o problému o něco víc než jeho posluchači, a další vědomosti musí nabývat rychleji než oni.
Ovšem jak funguje zdvojovač, tomu tady rozumí snad každý.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#122 Příspěvek od fredis »

Ona ho ta magnetronka :roll: asi zasáhla a navíc s trvalými následky. Vhodný název možná pro tebe, jinak neexistuje :cry: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#123 Příspěvek od EKKAR »

Nevím, kdes sebral magnetronku, ale magnetron (dutinovej) je ofiko terminus technicus pro elektronku, generující vf kmity s vlnovou dýlkou v centimetrovým pásmu. Jeho vynález se připisuje lidem z mančaftu kolem Roberta Watson-Watta (potomka vynálezce parního stroje Jamese Watta), i když spíš šlo o využití dutinovýho magnetronu v radarový technice - samotnej princip generování mikrovln už byl známej dřív.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#124 Příspěvek od masar »

Právě jsem objevil princip diodového zdvojovače napětí. Zjistil jsem, že funguje i s opačně póĺovanou diodou (svítivkou)! Myslíte, že by se tohle zapojení mohlo jmenovat po mně?
ing. Jára d. Cimrman
:D

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#125 Příspěvek od PavelOu »

Ještě jedna perlička z mojí mikrovlnky KS20 .. zástrčka je podle norem, hnědá, modrá a PE jen s jedním problémem : fáze je na modrým .. takže důvěřovat, ale prověřovat .. :)

a ještě ke zdroji pro magnetronku v mikrovlnce : těch špičkových 5 kV tam bude právě v případě, kdy Vám magnetronka přestane fungovat .. takže to je ten nejnebezpečnější případ ....

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#126 Příspěvek od mi-ro »

To my ale už víme 30 let. A čemu vadí fáze na modrým drátu? Oba jsou přece pracovní, ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#127 Příspěvek od ZVUK2000 »

PavelOu píše:Ještě jedna perlička z mojí mikrovlnky KS20 .. zástrčka je podle norem, hnědá, modrá a PE jen s jedním problémem : fáze je na modrým .. takže důvěřovat, ale prověřovat .. :)
U euro šňůry úplně běžná věc :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#128 Příspěvek od masar »

PavelOu píše:Ještě jedna perlička z mojí mikrovlnky KS20 .. zástrčka je podle norem, hnědá, modrá a PE jen s jedním problémem : fáze je na modrým .. takže důvěřovat, ale prověřovat .. :)...
Hlavně prověř, jest-li za to nemůže zásuvka. Ani by mě to nepřekvapilo...:)
:wink:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#129 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ty euro šňůry co se dají dát i do SHUKO zásuvky mají většinou modrý kabel vlevo.

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#130 Příspěvek od PavelOu »

Magnetronové naprašování
Magnetronové naprašování je zdokonalená technologie klasického naprašování. Před terčem je vytvořeno magnetické pole definovaného tvaru elektromagnetem nebo permanentními magnety. Takové zařízení se nazývá
magnetron.
Elektrony, které při klasickém naprašování unikají z prostoru před terčem, se v tomto případě v důsledku Lorentzovy síly2) musí pohybovat po šroubovici podél siločar. Tak se výrazně prodlužuje jejich dráha v blízkosti terče, prodlužuje se i doba jejich setrvání v oblasti výboje a zvyšuje se pravděpodobnost ionizace dalších atomů pracovního plynu. To umožňuje udržet výboj při nižším tlaku (řádově desetiny pascalu) i při nižším napětí (řádově stovky voltů). Zejména nižší tlak se pozitivně projevuje ve větší čistotě vytvářených vrstev.

http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/c ... tev--14441

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#131 Příspěvek od EKKAR »

ZVUK2000 píše:Ty euro šňůry co se dají dát i do SHUKO zásuvky...
Neexistuje žádná zásuvka SHUKO. Existujou v Dojčích rozšířený zásuvky učuněný podle patentu firmy SCHUKO.
Je to podobný, jako bys sháněl auto ŠODA Fábia ...

Stejně tak je blbost označovat nějakou novou konstrukci názvem, kterej už je v technice používanej pro principiálně odlišnou součástku. To si nedovolili ani Rusáci. Prostě "magnetron" je elektronka generující pomocí rezonančních dutin v magnetickým poli ultravysokofrekvenční elektromagnetický vlnění - a pokud někdo chce vytvářet magnetický vířiče pro naprašování kovů nebo jinejch částic, musí si pro to najít jinej název - klidně i odvozenej, nemůže ale používat název shodnej s už zavedenou součástkou. I na to jsou mezinárodní normy - a já bych se vsadil, že ten popis v nalinkovaným článku soudruh doktor indžinýr kandydát věd Libra odněkud odjinud poněkud nesprávně opsal respektive nesprávně přeložil. Magnetrony se totiž v naprašovačkách a pokovovačkách používají - ale ne proto, že by zakřivovaly dráhu nanášenejch částeček, ale ohřívá se jima pomocí vygenerovanejch mikrovln právě ten nanášenej materiál. Chtělo by to ještě nahlídnout do technickýho popisu těch napařovaček/naprašovaček ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#132 Příspěvek od warp »

Možná OT, ale jednou mì to vypeklo ... Mìl jsom v ruce kdysi nìjakou UPS, co mìla na vstupu anglickou vidlici, kterou jsem mìl ustøihnout a nahradit èeskou. Zapojil ji tedy dle ès. pravidla "Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to nezná ten je è..." tj. fáze na hnìdý vodiè ... a ono to uvnitø bylo opaènì. Asi nejen v Anglii mají fázi vpravo ! nebo jen ÈR/SK to má takto a zbytek EU opaènì ?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#133 Příspěvek od Eleman »

Co furt máte s tou fází vlevo a nulákem vpravo? Oba vodiče jsou pracovní. Jejich prohození v pohyblivém přívodu nesmí vadit.
A jak to souvisí s výkonem mikrovlnky?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“