Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#121 Příspěvek od Celeron »

Opravdu tady není nikdo, kdo zkoumal dvoutunerový Evolveo Delta HD? Potřeboval bych poradit jak je to s nahráváním přes EPG, podle manuálu to nějak nejde. Musím ho za dva dny vrátit.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#122 Příspěvek od decmen »

Minulou sobotu jsem měnil další STR 8211, závada přesně co uvádí Hill. Už mám v terénu jen poslední 2ks, vše ostatní jsem musel reklamovat a měním za Tesla Vista, ty snad vydrží víc....

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#123 Příspěvek od pepik9 »

Evolveo: Koukni sem .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#124 Příspěvek od Celeron »

Díky za odkaz! V podstatě píše stejný zhodnocení co jsem zjistil sám. To nastavování dýlky nahrávání je takový divný, co jsem měl zatím v ruce tak se čas konce pořadu bral z EPG a ten čas se dal prodloužit buď přímo zadáním do kdy, nebo jen 10, 15, 20 minut navíc. Tady musí člověk počítat.
Blbý taky je, že to nemá sebemenší možnost editace záznamu v časový ose, třeba možnost vyházení reklam.
Ale zase dobrej je ten Time Shift, pustí se nahrávání a za půl hodiny se to přijde ještě během nahrávání zkouknout a přeskakovat úseky reklam.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#125 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vidím, že ten "přechod" bude vážně náročnej...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#126 Příspěvek od Celeron »

Tak to Evolveo Delta je pěknej zgarb. Včera jsem nastavil na zkoušku nahrávání z Prima Max a zároveň ve stejným čase z ČT2. Max se nahrál dobře, ale pod hlavičkou ČT2 je nahraný něco z Prima Love a navíc bez zvuku. :roll:
Zkusím to ještě jednou ale je to nějaký divný.
Taky pokud se nastaví z EPG nahrávání, který ihned začne, tak už druhý nahrávání nastavit nejde. Tohle všecko starý Evolveo Mercury umělo. No holt hamburgerový programátoři jsou už všade.
Dropy a nebo sekance to ale nedělá a už to tu běží skoro 3 dny.
Edit: tak to nahrávání jinýho programu bez zvuku dělá i při dalším pokusu. S díky vrátím. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#127 Příspěvek od kokun »

Aktualizace přehledu settopboxů:
NEMÁTE ČT HD A CHCETE SI JI NA KONCI ROKU UŽÍT? MÁME PRO VÁS PŘEHLED SET-TOP BOXŮ PRO DVB-T2 DO 2000 KČ
UVNITŘ TABULKA S PARAMETRY – Po třech měsících jsme pro vás připravili poslední aktualizaci přehledu DVB-T2 set-top boxů v tomto roce. Změn je více než dost a nejlepší zprávou je uvedení dalších přístrojů s populárním „červeným tlačítkem“.
...
Jak vidíte, nutnost být kompatibilní, pokud tedy chcete přijímat bezplatné pozemní televizní vysílání, už pomalu začíná být akutní. Jestliže jste si jisti, že váš televizor nevyhoví (potvrdit si to můžete i v našem článku) a nechcete si pořizovat nový, budete potřebovat set-top box. Podívejme se tedy na letos poslední aktualizaci našeho přehledu levných STB pro DVB-T2/HEVC v ceně do 2000 Kč. Najdete v něm skoro sedm desítek přístrojů, doplněné parametry a upravené ceny a mimo jiné také několik nových přijímačů kompatibilních s populárním červeným tlačítkem, tedy s hybridním televizním vysíláním HbbTV.
...
TABULKA S PARAMETRY
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od ZdenekHQ »

Začínám být alergický na slovní spojení typu "skoro sedm desítek přístrojů", protože to smrdí novinařinou až za roh a já jako technik dokážu přečíst dokonce i tříciferné číslo, aniž bych se zarazil a šel se poradit s kolegou. V praxi to končí tak, že zblblý novinář místo 27 řekne něco jako "půl druhé třetí desítky" a já vím prd...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#129 Příspěvek od Kvicala_r »

No tak postupně/potupně budu muset taky doplnit a že těch známých v okolí je.

Doteď sem používal s oblibou Technisaty a Di-box T22. Excelentní citlivost a řekl bych super obraz (lepší než třeba vestavěný tuner v Samsung LE32Bxx řady)

Nezkoušíte někdo se standardní funkčností jak je na tom HDMI-CEC (TechniLink, Anynet...)? Vidím, že zde do komentu Kokun dopsal zajímavý koment, ale přesto bych uvítal alespoň základní funkčnost se Samsung řady UExxDxxx.

Zobrazení info okna alá technisat (název porogramu, čas..) při přepnutí je velmi návyková funkcionalita a tu budu hledat taky. Pokud je někdo už o krok napřed, uvítám jakýkoliv návrh..

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#130 Příspěvek od kokun »

To Kvicala_r
Ano, to je má zkušenost s HDMI/CEC.
Ale po výpadku elektriky (a opětovném nahození) se mě do ON-provozu zapíná pouze ten sat. receiver „ARIVA 202E“ - IPTV box „ARRIS VIP2403“ to nedělá (zůstane ve ST-BY). Tuto zkušenost mám ale i se dvěma dalšími, staršími stb (DVB-T), že se po opětovném nahození elektriky zapínají do "ON". F-ci HDMI/CEC ovšem nemají, takže ke "zbytečnému" zapnutí tvp tam nedochází.
A druhým důvodem, proč mám f-ci HDMI/CEC (u obou) v menu vypnutu je to, že pokud chci vypnout jeden z přístrojů, vypne mě zároveň i tvp, přestože chci třeba jet i nadále z toho druhého.
F-ce HDMI/CEC může být užitečná tedy jen ve spojení s jedním přístrojem - třeba s tím stb DVB-T2/HEVC - pokud ovšem "netrpí" výše uvedenou nectností :wink:
Kvicala_r píše:Zobrazení info okna alá technisat (název porogramu, čas..) při přepnutí je velmi návyková funkcionalita a tu budu hledat taky. Pokud je někdo už o krok napřed, uvítám jakýkoliv návrh..
Tohle je ale dnes standardní f-ce, zobrazování "info okna" je snad u všech přístrojů běžné. Pouze se (zase v menu - OSD) nastavuje délka jeho zobrazování.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#131 Příspěvek od kokun »

CO NÁS ČEKÁ V SET-TOP BOXECH V ROCE 2019? NÁZORY SE HODNĚ LIŠÍ, ALE OVLÁDÁNÍ IQ DOMÁCNOSTI OD TECHNISATU DORAZÍ URČITĚ
V set-top boxech se toho – na rozdíl od televizorů – moc neděje. Na druhou stranu představují nejlevnější způsob přechodu na pozemní DVB-T2 s kompresí, kodekem, H.265/HEVC, nemluvě o tom, že v národů chatařů a chalupářů je potřebuje pomalu každý.

Set-top boxy a televizory mají u nás zjevně zcela odlišné poslání. Zatímco od televizoru mnozí čekají chytré funkce, aplikace IPTV/VoD, tedy internetovou televizi a on-line videotéky, nebo alespoň přístup na Youtube, od set-top boxu se většinou čeká hlavně bezchybný příjem nového DVB-T2/HEVC. A i když jde o přístroj připojitelný na internet, tyto funkce jsou pro značnou část zákazníků podružné i když příjem hybridního televizního vysílání HbbTV by si dali líbit mnozí. Takovýchto set-top boxů je ale jednak na domácím trhu méně než šafránu (stačí se podívat do některého z našich přehledů), a jednak se také dosti liší názory na samotné zavádění této funkce, což je dobře vidět i níže.

Jak si povedou set-top boxy pro české DVB-T2 v roce 2019, na to jsem se zeptal řady domácích dovozců, distributorů a také výrobců a záměrně otázky koncipoval volněji než u televizorů.

Některé odpovědi jsou opravdu zajímavé…
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#132 Příspěvek od Nagant »

Tak testuju vyměněný kus Strong SRT8211 (z Elberry), a chová se v mnoha ohledech stejně jako původní kus.

° Při přepnutí programu často černé okno a příjem naběhne až po mnoha mnoha vteřinách.
° Po několika hodinách se vypne zvuk, pomůže jen přepnout na jiný program.
° Programy na MUX4 se občas nechytnou, jen trhavá mazanice, je nutné vypnout a zapnout.
Ještě zkusím nejnovější FW 2.3.8, teď je tam 2.3.5.
Ale moc si od toho neslibuju.

A Technisat Digipal ISIO HD půjde taky asi do reklamace, resp. na prověření funkčnosti.
Už mne to nebaví. :evil:

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#133 Příspěvek od josef_novak »

Přečetl jsem si "CO NÁS ČEKÁ V SET-TOP BOXECH V ROCE 2019" a jsou tam sice hezké věci, ale já bych potřeboval STB už nyní, hlavně co by uměl zapnout a vypnout TV (CEC). Nemáte někdo tip na něco vyzkoušeného?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#134 Příspěvek od Celeron »

Teoreticky by to po HDMI mohl umět každej. Aspoň starej HDD/DVD rekordér Sony umí po HDMI zapnout Samsunga TV a přepne ho na vstup HDMI, kde je píchnutej propojovací kabel.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#135 Příspěvek od rnbw »

DVD/HDD rekordery to podporuju hadam vsetky, pretoze nepatrili prave medzi lacne zariadenia. Ale je vela zariadeni s HDMI, ktore nepodporuju CEC.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“