Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#121 Příspěvek od starecd »

Zdravím všechny, narazil jsem na inzerát se zbytky cuprextitu, bohužel majitel chce prodat vše najednou. Já bych bral 10Ks.
https://aukro.cz/cuprextit-deska-na-plo ... 6919186176

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#122 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#123 Příspěvek od rnbw »

Mozno to niekedy bude vsetko aj naraz fungovat :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#124 Příspěvek od konosuke »

starecd píše:Zdravím všechny, narazil jsem na inzerát se zbytky cuprextitu, bohužel majitel chce prodat vše najednou. Já bych bral 10Ks.
https://aukro.cz/cuprextit-deska-na-plo ... 6919186176
sakra chlape ! škoda že nejsem mladší tak o 30 let, už toho moc nestihnu nabastlit a trafopájku mám ani nevím kaj...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#125 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:...
Club mám taky (za odvoz), byl bez parohů a trafa. Parohy jsem koupil za 49,- Kč z aukra (prodáváno jako "cosi k promítačce"), ale nemám to trafo. Tam stačí jakékoli 220V -> 120V a 1400 VA. Nechce se mi za něj dávat hříšné peníze, když nevím, jestli je ten Club v pohodě. Je mechanicky komplet, i v zesilovači jsou všechny lampy, ale čert ví co tomu je nebo není...
Stačí ho vyzkoušet pomocí regltrafa - samozřejmě musí bejt pravý trafo se železem a ne nějaká polovodičová ojebávka, aby stroj dostával sinusový napětí bez 3,14čovin. A taky to trafo musí dodat potřebný ampéry pro rozběh - tudíž zas to musí bejt aspoň 10A regulák, malej 6A je těsně na hranici (spíš málo než tak akorát). Finální snižovací trafo 230V/120V pro případnej "sbírkovej" provoz se dá nechat vyrobit kdykoliv potom u specializovaný firmy.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#126 Příspěvek od rnbw »

(auto)trafo sa da kupit hotove ako menic na 110V pre napajanie zariadeni dovezenych z USA. Pri tychto vykonoch to ale nebude nikdy lacne.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od Hubert_79 »

Stačí ho vyzkoušet pomocí regltrafa - samozřejmě musí bejt pravý trafo
To je právě to, co doma nemám... A jak je psáno níž, při tomto příkonu (v návodu píšou, že trafo má být 1400 VA; to by šlo "obejít", že bych do toho, coby největšího žrouta, dal 500W žárovku místo 1000W) to nebude levné. A dát za to hříšné prachy a pak zjistit, že je (třeba) odpálený motor nebo tak? To se mi moc nechce...
Jo, kdyby nebylo čím promítat, to by byla jiná.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#128 Příspěvek od EKKAR »

A proč bys za to dával hříšný prachy? Tak snad se dá najít někdo, ke komu bys s tím projektorem na ozkoušení zajel, nebo od koho by sis takový trafo na pár dní půjčil - mi netvrď, že v Práglu plus v nejbližším okolí do 20-25 kiláků není nikdo takovej, kdo by podobný trafo měl a nebyl ochotnej se do takovýho vyzkoušení trošku angažovat. Koupit nebo nechat vyrobit ho můžeš dát skutečně až po tom, co zjistíš funkčnost. Můžeš u toho i pořídit nějaký dokumentační video a pak tu promítačku prodat bez trafa s tím, že je funkční a že si trafo koupí nebo nechá učunit právě až ten kupec.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od Hubert_79 »

No zkusím to. Znám jednoho sběratele podobných krámů, ten by to mohl mít. Má starší stroje, k těm bylo 900VA, ale když to toho dám slabší lampu, tak by to mělo utáhnout, ne? Tam žere ještě motor (cca 60 W) a zesilovač (100W), jinak tam už nic není.
Prodávat jí nechci, mám ji vystavenou v pokoji s nasazenýma kotoučema a filmem - je celkem pěkná; takový ten, jak by se dnes řeklo Bruselský design. Je komplet, chybí jeden řemínek (sehnatelný za asi čtyři pětky).
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#130 Příspěvek od EKKAR »

Ještě před rokem bych ti napsal zajeď si na Kladno k Loyzíkovi https://www.firmy.cz/detail/2311613-alo ... hlavy.html , ten bude pro každou špatnost - jenomže náš milej kamarád Loyzík Garamszegi se vloni o dovolený odebral do Věčnejch lovišť - http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ight=loyza ... Budeš muset pohledat sám.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od hafca »

Tos mi neměl dělat. Znal jsem ho, hodiny prokecané na CB, x návštěv a teď se dozvím s takovým zpožděním tohle. To z odkazu jsem četl, ale nenapadlo mě, že je to on. Poslední roky už jsme se nevídali, proto to překvapení. :cry:
Omlovám se za OT.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#132 Příspěvek od EKKAR »

Jo, ti nejlepší kamarádi nám odcházejí, šmejdama můžeš dláždit. Loyzík chybí vícero z nás. I já se omlouvám za OT, ale takovej člověk si vzpomínku zaslouží.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#133 Příspěvek od Hubert_79 »

Když jste někdo v inzerci starých satelitů sháněli Oravu, či co: https://elektro.bazos.cz/inzerat/867279 ... -Tesla.php
Mimochodem, chytí se tím v dnešní době něco? Nebo úplná tma? Možná se ptám blbě, ale nerozumím tomu :cry:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#134 Příspěvek od lumca »

Chytneš akorát rýmu!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#135 Příspěvek od warp »

Hubert_79: V analogu již nìkolik let nebìží žádný satelit, tudíž je to jen jako sbìratelská vìc. Jedinì pro pøedìlání na nìco jiného èi použití krabice k výrobì vlastního zaøízení. Mám doma nìkolik už DVB-S/T (ne S2/T2) boxù s MPEG-2, které jednoho dne pùjdou buï nìkomu za odvoz, v pøípadì nezájmu do EKO(ELEKTRO) kontejneru.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“