Vtipy, vtipné články a odkazy III

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#121 Příspěvek od rnbw »

Tiez som videl horsie - 10-rocne PC z trafiky, ktore sa tu dobu niekto maximalne raz otvoril a trochu povysaval prach.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#122 Příspěvek od sinclair »

Jojo, to můžu potvrdit.
Úplný hovno a krása proti tomu, co se dá najít ve výkonovým zesilovači z diskotéky či klubu. To byste teda čuměli. Všecky fotky těch "exkluzivních" případů mám na seklém HD, ale už je domluvená záchrana. Tam jsou poklady... :twisted:
Jsou tam i fotky, kdy na první pohled, po prvním otevření deklu zesilovače vůbec není poznat, co je kde, natož tak cokoli vyměnit.
Oba výkonový bloky jsou dvě neurčité, černé, jakoby černým vatelínem obalené cihličky se zaoblenými hranami, toroid vypadá jak velký chlupatý knedlík a zbytek, menší věci nejsou k rozeznání vůbec.
Nebýt předku a zadku, nepoznal bych ani, kdo to vyrobil.
Do poslední chvíle to bylo až na drobnosti /potenciometry, přepínače, konektory/ plně funkční. Dovezli to vždycky kvůli těm "drobnostem" s tím, že určitě bude jen stačit to "něčím prostříknout" :D
Dva až čtyři ventilátory s maximální účinností dovnitř mnoho let vhánějí směs prachu z ulice, klasického cigaretového kouře a sajrajtu z mlhostrojů. Naprosto neuvěřitelná směsice. Hnědočerný, lepkavý a neuvěřitelně smrdící hnus, co nejde dolů ničím běžným. Jakžtakž to jde bez poškození součástek extra namíchanou směsí, kterou by s ohledem na použité suroviny v Německu už považovali za terorismus :D

Taky jsem měl jednou za úkol, pod dozorem hustokruté gorily, dostat ze třech, asi tak 30kg vážících zesilovačů 2x1200W, každý se čtyřma rychloběžnýma větrákama, asi tak čtvrt kila koksu. Tipuju podle toho goriláka s bouchačkou - asi dobrého.
Onen DJ/bavič/spoluvlastník, jinak ale hlavní distributor v nedaleným hanbinci s větrákem, při nějaký fízlácký razii mrštil celým pytlíkem za štos zesilovačů a přístrojů v dost provizorním racku. Pytlík se vzadu o něco roztrhl či otevřel a všecky větráky to zodpovědně nasály všecko dovnitř, hodně toho zůstalo i na filtrech. Zesíky mi všecky dovezli jakože opravit - při IQ té opice mi nějakou dobu trvalo ji přesvědčit, že aj když to z toho všelijak vyklepu a vyšťourám štětcem, tak ke šňupnutí už to nebude...leda tak k poslednímu v životě :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#123 Příspěvek od forbidden »

Člověče, takový zážitky bys měl sepsat, to se jentak neslyší a škoda to nechat upadnout v zapomnění. :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#124 Příspěvek od konosuke »

měl...je to dvorní spisovatel EB a nejni podstatný co je úplně pravda a co ne, Švandrlík taky fabuloval, vojna u černejch byla zcela jiná...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#125 Příspěvek od TAKJAN »

...
Přílohy
TheGoodOldDays.jpg
(173.26 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#126 Příspěvek od Standa99 »

:lol:
Přílohy
128GB_vs_132MB.jpg
(70.47 KiB) Staženo 21 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#127 Příspěvek od Celeron »

Jenže ty diskety přečteš i za 20 let, a tu flešku za 3 roky meéé. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#128 Příspěvek od konosuke »

no většinu přečte ale kterýž comp má dneska šuplík na disketu he ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#129 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše:Jenže ty diskety přečteš i za 20 let, a tu flešku za 3 roky meéé. :wink:
Diskety jsi dost casto neprecetl ani 5minut po zapisu.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#130 Příspěvek od konosuke »

ovšemže, ty z doprodeje za pětku kus, to máš to samý jako CD-R
já se pamatuji když 5.25" Polaroid DD 360 kB stávala v krámu 155 Kč/ks ty (zatím) drži, 3.5" Nashua, Verbatim, Maxell taky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od forbidden »

No já měl diskety vždycky za extrémně nespolehlivý. A to jsem kupoval značkový (Verbatim, Maxell, TDK...). Neexistovalo nic horšího, jak když jsem dotáhl ke kámošovi Dooma, na myslím deseti disketách, a po půl hodině nahrávání a rozbalování to hodilo na nějaké chybu čtení. :twisted:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od PotPalo »

Mám tu 5,25" 360kB diskety nahrávané pred 20 rokmi, fungujú bezchybne. Za to novšie 3,5" diskety už hnevajú. Či to nebude aj tým, že 3,5" majú v strede plech, a v nejakej mechanike som videl maličký magnet, ktorý pridržiaval ten plech. Logicky pri vkladaní/vyberaní diskety táto prechádza ponad magnet...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#133 Příspěvek od Standa99 »

Na Amize jsem měl Video backup system, což bylo super, dalo se odzálohovat třeba celý disk najednou.
Interfejs byl jednoduchý, dokonce jsem to i prodával. No jo, bejvávalo před čtvrt stoletím :D

https://www.youtube.com/watch?v=1jrLz__PlM0
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#134 Příspěvek od Celeron »

V roce 2012 jsem znovu zprovoznil Sapi1 CP/M s 8" disketama (250KB). Byly nahraný v roce 1984-1985. Kromě 3M, (co se jim drobil povrch), byly a jsou dodnes (po 33-34 letech) všechny čitelný a to včetně bulharskejch, který nebyly už tenkrát moc teplotně rozměrově stabilní.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#135 Příspěvek od konosuke »

velmi správně, 8" elpíčka byly u nás leda značky 3M, Maxell nebo bulhary
upravovaly se jednoduchým způsobem pro oboustranný zápis dat
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“