Čím budeme topit ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#121 Příspěvek od Eleman »

A autorizační SMS ti chodí kam? Na pevnou?
Anebo vlastně jo, nemáš účet, ale peníze ve štrozoku.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#122 Příspěvek od p32 »

Eleman píše:A autorizační SMS ti chodí kam? Na pevnou?
Víš on někdo trochu víc inteligentní dá jednou trvalý příkaz a nestará se o blbosti. Když už mluvíš o SMS, tak už hodně dlouho na pevnou linku chodí normálně, že? Nebo ti to ještě nikdo neřekl? :lol:
A k bankovnímu převodu, kdy mi na účet chodí peníze, tak fakt žádnou autorizaci nepotřebuji. A o jiné autorizaci jsi ještě neslyšel?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#123 Příspěvek od p32 »

doktor365 píše:Jirko nestraš, už jsem o tom taky četl a přemýšlel o záložním zdroji k plynovému kotli ,ale někde na několik desítek dní jak psali ,mi ta baterka nestačí :D .
Kolik toho sežere 1 plynový kotel za den?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#124 Příspěvek od Eleman »

p32 píše:
Eleman píše:A autorizační SMS ti chodí kam? Na pevnou?
Víš on někdo trochu víc inteligentní dá jednou trvalý příkaz a nestará se o blbosti. Když už mluvíš o SMS, tak už hodně dlouho na pevnou linku chodí normálně, že? Nebo ti to ještě nikdo neřekl? :lol:
A k bankovnímu převodu, kdy mi na účet chodí peníze, tak fakt žádnou autorizaci nepotřebuji. A o jiné autorizaci jsi ještě neslyšel?
Ne na vše lze použít trvalý příkaz. A už tě vidím jak si pamatuješ nebo přepisuješ automatem čtenou SMS z pevné linky. Nehledě na to, že zrovna na pevnou ta SMS přijde pravděpodobně až po vypršení limitu pro zadání do IB.
No nic. :roll:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#125 Příspěvek od ZVUK2000 »

p32 píše:
Eleman píše:A autorizační SMS ti chodí kam? Na pevnou?
Víš on někdo trochu víc inteligentní....,..
Elemane už to chápeš? Většina nás je tady méně inteligentní. :D

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#126 Příspěvek od Eleman »

Jo, chápu, že jsem se do toho vůbec míchal... :ignore:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#127 Příspěvek od konosuke »

Což...hradní ochlasta to řekl dosti přesně
(viz příspěvek Petula 8:50)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#128 Příspěvek od p32 »

Eleman píše: A už tě vidím jak si pamatuješ nebo přepisuješ automatem čtenou SMS z pevné linky. Nehledě na to, že zrovna na pevnou ta SMS přijde pravděpodobně až po vypršení limitu pro zadání do IB.
No nic. :roll:
Tak to je pak těžké, když neznáš jiné potvrzení platby než jen přes SMS na mobil. To už potom budeš na stejné úrovni jako zvuk2000. Mimochodem, na co ti bude jejda mobil, když ti nepůjde internet? :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#129 Příspěvek od p32 »

No, abychom se vrátili k tématu o topení. Nevím, jestli to tu už bylo, protože se mi nechce číst celé zaplavelené vlákno.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za ... a-40382650
Píšou to tak nějak všeobecně, ale mám dojem, že nemají pravdu, že je to jen pro určitou velikost kotlů a další podmínky. Je někam odkaz, kde se to dá přečíst s přesnějšími údaji a podmínkami?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#130 Příspěvek od doktor365 »

Myslím, že to bylo nad 10kW.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#131 Příspěvek od kevin_mitnick »

doktor365 píše: O tom slyším poprvé.
Nechtel jsem delat reklamu, ale mam tuhle:
https://elektrocentraly.heureka.cz/heron-lpgg-43-3f

Nebyla zrovna levna, ale v nekterych situacich na nezaplaceni...
Celeron píše: Akorát si nějak nedovedu představit, jak se bez vodního "topení" dokáže udržet nezamrzlej redukčák.
Ma to normalni regulator na flasku jako sporak nebo ohrivac s odberem plynne faze. Pri maximalnim vykonu bere z PB flasky max 1,2 kila za hodinu. To se stiha odparit pri okolni teplote nad nulou bez problemu a redukcak nema duvod mrznout. A u mne vetsinou stejne bezi na zemni plyn z potrubi. Pri spotrebe baraku v rezimu zalohy (zadne blbosti jen kotel, lednice, mrazaky, vodarna, nejaka svetla a pocitace+komunikace) dovede na jednu flasku PB jet skoro dva dny a z potrubi si veme tak 10 kubiku zemniho /24h.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#132 Příspěvek od termit256 »

Ono s temi kotly to neni zas az tak uplne od veci. Nejaky CO2 mam osobne celkem na haku, problem vidim spis v poletavem prachu. Nedavno jsem nechal v Cine nadelat par meteostanicek ze zbyleho materialu pro ktery jsem nemel lepsi vyuziti a misto mereni tlaku a podobnych nesmyslu jsem tam dal snimac poletaveho prachu - kvuli vetrani apod.

Rozdal jsem jich po znamych a rodine a vsichnni jsou prekvapeni jaky bordel dychaji. Typicka horska vesnice v udolicku, reklo by se kde muze byt cistsi vzduch nez tam. Prdlajz, vsichni zatopi v tech svych kotlicich a vysledkem je, ze po cca 80% zimy hodnota poletaveho prachu prekracuje normu. Vetsinou i nekolikanasobne. Norma je 50ppm, 150-200ppm je v zime naprosto bezna hodnota. Maximalni hodnoty ktere se taky registruji byvaji i pres 600ppm.


Podobne to vypada i pri tom "ekologicky-obnovitelnem" topeni drevem v krbu nebo kamnech. Ac se to vetsine lidi nezda, udelaji si takhle v mistnosti takovou malou Ostravu. Ze jezdi za cerstvym vzduchem z mesta na chatu pak neni nic nez iluze. Venku bordel, uvnitr bordel.

Myslim, ze kdyby kazda obec tohle mela povinne a vysledky musela povesit online na svuj web, byla by mezi lidmi podpora pro zakaz starych kotlu mnohem vyssi. Cenove to cele vychazi v radu stokorun, nikoho to nezruinuje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#133 Příspěvek od ZdenekHQ »

Prach-popílek ze dřeva není mastnej, na rozdíl od sazí z uhlí. Ani se neudrží v komíně, takže není co čistit. Mělo by se srovnávat srovnatelné. Ale bordel z toho je.

A nezáviď, že nemáš krb. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#134 Příspěvek od p32 »

doktor365 píše:Myslím, že to bylo nad 10kW.
To vím, ale jde spíše o ty přesnější podmínky. Melou a melou, přitom to je pro kotle od 10 kW do 300kW, ale další informace nenajdeš. Asi to bude tajné, aby si na tom zase nahrabali.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#135 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě k těm krbům - já jsem v životě nedal do krbu nic jinýho než suchý dřevo, převážně tvrdý. Podpálit umím i borovicí, ale raději mám ty ekosvitky, to je něco jako dřevo+pryskyřice.

Ale jinak neznám nikoho, kdo by občas do kamen nepřihodil nějakej bordel typu OSB desky, odpadky apod. Pak samozřejmě ten venkovní vzduch za to stojí. Ale když topím já, je nad komínem vidět jen vlnící se teplej vzduch. Pokud se na to vyloženě někdo nezaměří, ani to není vidět.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“