Vypnutí SV a DV-co s tím dál...

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#121 Příspěvek od Monogatari »

Teď jsem si pustil rozhlas kvůli zprávám a... ticho. Asi už poslal Putin pozdrav i do Prahy. 8O

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#122 Příspěvek od Lukas-Peca »

Na jaké frekvenci? V Olomouci na 91,3 MHz taky ticho, ale DAB jde. Možná na tu Topolnou budou v rozhlase ještě vzpomínat.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#123 Příspěvek od Monogatari »

Mám tu ticho na všech celostátních stanicích. Samozřejmě na VKV :D

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#124 Příspěvek od Monogatari »

Dobře, už to zapli. Už si můžu pustit Radiožurnál a celej den poslouchat americkou hudbu a onanovat u toho, že my, narozdíl od Ruska, nejsme pod tlakem propagandy :twisted:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#125 Příspěvek od xsc »

Otkundes píše:Stejně tak, když Písmo svaté uvádělo, že Země je placatá a kolem ní obíhá Slunce a hvězdy, měli někteří učenci problém se Svatou inkvizicí.
Vtip je, že ono to neuvádělo...

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#126 Příspěvek od Otkundes »

Xsc:
asi máte pravdu, tady jsem ustřelil. Představy o ploché Zemi, kolem které je rozlit jen oceán, měly snad již starověké civilizace i staří Řekové, v době dávno před nástupem křesťanství.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#127 Příspěvek od xsc »

Staří Řekové měli i představu kulaté země, filosofie i matematika tam byly značně vyspělé. Ovšem z nějakých důvodů se křesťani chytli ploché země a to jim vydrželo dlouho. Ale kulatost Země nebyl takový problém, protože řecké teorie, které znali, tuhle variantu přinášeli. Co je ovšem zásadně trápilo, byla představa, zda Země je a nebo není středem vesmíru a jestli se otáčí. Kvůli kulaté Zemi se neupalovalo, tuhle znalost použil už Kolumbus. Ale kvůli tomu, kde je její místo, už ano.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#128 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:nás, kdo pamatujeme, jak přišli, nějak ubývá...
Sice to asi lautrhovno souvisí s DV a SV vysíláním, ale budiž.
Kdo zapomněl na historii, si ji zopákne. V globálním světě bohužel se sveze i ten, kdo si ji pamatuje. Třeba i to, kdo přesně všechno sem přijel na tancích s bílým pruhem a na čí pozvání a kde se narodil ten geront se srostlým obočím. My jsme neměli šanci se v dějepisu dozvědět něco víc o husitech, o Vlasovcích, o bratrství soudruhů Ribbetropa a Molotova. Jinak snad základní fakta ano. Jenže když se bavím s generací 1995+-, vypadá to že dějepis posledního století je nějak docela minul. V této souvislosti by mě docela zajímalo, jaká je úroveň výuky historie v takovém Japonsku a Číně. Jejich mládež se mi jeví neuvěřitelně ukázněná a cílevědomá, činorodá, ve srovnání s tím v čem se utápějí zdejší 20-30. Kteří jsou aktuálně v docela depresích a sračkách, taky z toho jak je reálnější že tu internet a šmatlafony najednou nemusí být. Protože dlouhá covidová domácí vězení je do té už tak digitální závislosti nahnala.
Teď jsem si pustil rozhlas kvůli zprávám a... ticho.
Dobře, už to zapli. Už si můžu pustit Radiožurnál
Pokud to není džouk, čím si to vysvětluješ?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od Hubert_79 »

Crifodo píše: Pokud to není džouk, čím si to vysvětluješ?
Myslím, že vysvětlení může být prozaické, vpravo šedivě podbarvený sloupeček "Výluky".
Nehledal jsem, jestli tam to "ticho" co slyšel bylo a kdy a kde. Ale asi bych to viděl na toto.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dnes pro změnu nejde web irozhlas.cz. Už pár dní zpět byl dost pomalý, dnes odpoledne zdechnul definitivně.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#131 Příspěvek od Hill »

Ani na hlavní stránku rozhlas.cz se nedá dostat.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#132 Příspěvek od samec »

Čo ho vypli spolu s konšpiračnými webmi? :)

Mimochodom, aká je situácia s rádio amatérmi na Ukrajine? Vysielajú niečo? Čo hovoria? Ja nemám vysielačku, ani prijímač. Ale uvažujem, že by sa niečo zišlo, až vypnú internety.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#133 Příspěvek od xsc »

Vysílají to, co bys ty zrovna slyšet nechtěl...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#134 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady v Brně zhasl DVB_T2 MUX21+22 teď navečer, asi taky vysílali konspirace. Ale to není DV, i když to možná nějak souvisí.

EDIT: Záškodník odhalen. Napájecí kabel k průběžnému zesu. On úplně neupadl, ale náhodně to zapínalo a vypínalo. Útočníkem nebyl zkušený hacker, ale patrně kočka. I to se stává. EPG fungovalo, signál na totální nule z původních 97% síly.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#135 Příspěvek od Crifodo »

Sériové řazení komponentů je i sériové řazení spolehlivostí.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“