Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1231 Příspěvek od ransom »

Je to některý z chřapáčů. Roste jich u nás několik druhů. Přesněji by to určila mykologická poradna.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1232 Příspěvek od Celeron »

Dávejte bacha co sbíráte. Před chvílí jsem dočetl v novinách článek, kde primářka toxikologie 1. lékařský fakulty UK v Praze, že letos je jen za září asi 5 x víc zeblitejch a otrávenejch než za celej rok a to několik let nazpátek. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1233 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je právě ta lidská hamižnost sežrat kdejakou žabinu i se slimákem uvnitř, už o tom tady byla řeč.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#1234 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron: já bych řekl, že primárním důvodem letos bude, že celé léto nerostlo prakticky nic a spustilo se to až září/říjen.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1235 Příspěvek od p32 »

Letos rostlo naprosto všechno. Pokud mě ale paměť neplete, tak minulý rok bylo v lese skoro kulový.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1236 Příspěvek od Hubert_79 »

Loni jsem byl na houbách (Brdy) počátkem září a bylo to na "kosu a nůši". Jako bonus jsem se ještě koupal ve vodní nádrži s vodou teplou kolem 15° C.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#1237 Příspěvek od ransom »

Zastavil jsem se odpoledne u lesa, kam jsem kdysi touto roční dobou pořádal výpravy na ty svoje podzimní prašivky.
Během chvíle jsem obral jeden pařez od opěněk, a přihodil pár strmělek velkých, mlženek a anýzek, plus čtyři čirůvky fialové, velké jak prase.

Celeron: Příčinou těch otrav je jen a pouze to, že troubové co nepoznají žampion od muchomůrky by měli mít na houby soudní zákaz.
Mimochodem, rostou závojenky olovové. A to tak, že hodně.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1238 Příspěvek od kokun »

p32 píše:Letos rostlo naprosto všechno. Pokud mě ale paměť neplete, tak minulý rok bylo v lese skoro kulový.
Loňská sezóna byla u nás poměrně slabá. V létě (téměř) nic a pouze necelé 2 týdny v září - poté zase nic :(
Letošek byl až do poloviny září úplně katastrofální - (téměř) úplné NIC.
Poté se to najednou obrátilo (8.9. první "houbový déšť a od té doby prší, či přeprchává, téměř denně) - takže sezóna zachráněna.
Houbařím už 3 týdny - třeba dnes:
Přílohy
Přestože je to v lese jak "po kobylkách", tak rozhodně s prázdnou nechodím - i když to není za hodinu :-)
Přestože je to v lese jak "po kobylkách", tak rozhodně s prázdnou nechodím - i když to není za hodinu :-)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1239 Příspěvek od Hubert_79 »

To ty houby štosuješ na garnýž, ne? Takový kvanta :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#1240 Příspěvek od davemh »

Dostal jsem za úkol nasbírat červený muchomůrky, že se naloží do lihu a bude z nich cosi jako mazivo na klouby. Prý článek z novin. Nezkoušel to někdo? Já do hub nedělám.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1241 Příspěvek od Hubert_79 »

Může být. Ale po červených muchomůrkách jsou pěkné halucinace.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1242 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem letos konečně viděl pár hub. Kupodivu na hřbitově. Na rozptylovým paloučku né, i když tam taky sem tam rostou. Na ploše 4 x 3 metry u plotu jich bylo asi 40 kousků ve dvou kolech od 3 do 10 cm klobouků. Doma při čištění jsem si všiml, že dva z nich v řezu žloutly a smrděly, no prostě karbuláci. Divný, myslel jsem, že pokud je kolo hub, vždy ho tvoří jen jeden druh.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#1243 Příspěvek od workhard »

Na YTB Šumavská houbička, ta dělá to mazání, zrovna včera jsem na to koukal.

https://www.youtube.com/watch?v=-M6kG494DmI
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#1244 Příspěvek od Hill »

davemh píše:Dostal jsem za úkol nasbírat červený muchomůrky...
Červených muchomůrek rostlo podél Komárovského rybníka od Nové Vsi na Srbsko a Kamenici až haňba. Nevěřím, že by od středy všechny zmizely.
A řekl bych, že jich najdeš dost i blíž.
I z těch jedlých jsme si navzdory následkům víkendového nájezdu houbařů mohli vybírat, tak jsme šli hlavně po hříbkách, kozácích a klouzcích. A ještě jsme tam nechali pro jiné dorůst.
Ale je to tak - letos si houby dávaly na čas...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#1245 Příspěvek od Lukas-Peca »

Včera jsem na zahradě našel nádherné žampiony. Dnes jsem si je chtěl zapéct plněné slaninou a modrým sýrem. Čerstvě utržené voněly hezky houbově, po dni v krabici v ledničce pak celkem příjemně po jehličí. Pečárka zápašná má podle internetu páchnout po karbolu... Tak jsem to teď večer všechno připravil a až jsem je upekl, začal se linout chemický odér, jako když se opalují stará okna. Nejsilněji to smrdělo po vytažení z remosky a vychladnutí, to by pozřel jen velký surovec. Tolik času a surovin v háji. Dopředu to šlo asi poznat podle toho, že po škrábnutí do klobouku rána okamžitě intenzivně žloutla, u jedlých druhů to prý nežloutne tak rychle, případně vůbec.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“