Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1246 Příspěvek od Hubert_79 »

No a vo tom to je. Nelíbí se mi jejich podmínky, tak jejich produkt nepoužívám. Jak prosté. Dá se bez toho docela dobře existovat. Drahý hovory a SMS? Ale hvno, neomezený tarif a není problém. Jó, když má někdo dvacet let starou předplacenku s voláním za 5,90 Kč za minutu a 2,50 Kč za SMS, tak je to jeho problém.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#1247 Příspěvek od petula »

telefon nemám žádný, teda, mám pouze SIM kartu, ale ta je instalovaná na půdě u kamery a funguje coby smart zvonek. Bez telefonu se dá docela výborně obejít. Nikdo mne neotravuje, že se chce vykecávat a zdržovat mne u oběda. Zásadně všichni volali v poledne. Neexistence telefonu dost lidi vytáčí. Jenže u nás doma jsme neměli telefon až do roku 1992. Teprve na jaře 1992 nám zavedli pevnou linku, ale to byla pdvojka s nějakým chovatelem mědvědů, který pracoval u cirkusu v Počernicích. V jeho domlku o dva bloky dál (s kterým jsme měli tu podvojku) on ani nebydlel. Bydlel až někde v Sadské. V jeho domku bydleli dva velcí hnědí medvědi. Velmi často shodili sluchátko, tím vyhodili nás z telefonu. A trvalo několik dní, než se telefon opět zprovoznil. Já musel dojet do Prahy na Palmovku, kde byla ústředna. Tam zavolat z vrátnice technikům, že medvědi vyhodili podvojku. Technik pak zavolal majitele do Sadské a až majitel přijel, nasadil sluchátko do vidlice. Občas se stalo, že medvědi utekli do ulice, to pak bylo ještě zábavnější...
Takže jsem zvyklý, že lze žít bez telefonu.
Můj smart zvonek také rozhodí většinu návštěv. Funguje tak, že návštěva musí být fyzicky před domem, před kamerou. Kamera sama rozhodí návštěvy. Je to armádní kamera, která se používá v Severním Irsku proti teroristům. Návštěva musí být před kamerou a musí vyťukat na mobilu 14-místné číslo a nechat mobil asi 6x zvonit. Nesmí mít zablokovanou identifikaci volajícího. Pak kamera rozpozná objekt, tedy návštěvu a spustí sirénu, že na ulici je návštěva. Tato byť jednoduchá činnost - vyťukání 14 číslic dokáže totálně rozhodit 8 návštěv z 10. Zmateně pobíhají po ulici , mávají rukama, povykují a nechápou, že stačí vyťukat 14 číslic. A to přes to, že jim to vždy předem napíši co mají udělat. Jen se tak potvrzuje známý výrok předního českého psychiatra, že 80% české populace jsou mentálně zaostalí alkoholici nechápající souvislosti. :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1248 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty budeš dáreček :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#1249 Příspěvek od ok1hga »

. . . ale nebude,
on už je . . .

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1250 Příspěvek od Hubert_79 »

Asi nebudu sám, kdo by ho "chtěl" za souseda... Když to tak čtu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#1251 Příspěvek od GeXeS »

Vodí vás za nos. Celé je to smyšlené. Jednoho medvěda bych mu věřil, ale dva? Pchá.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1252 Příspěvek od Hubert_79 »

Nejde o medvěda. Spíš tak nějak obecně; v jiném vláknu se chvástal, jak si u soudu namaže na chleba obecní a městské úřady, teď zas jak má důmyslný zvonek a podobně. Medvědi jsou už jen třešnička na dortu :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1253 Příspěvek od EKKAR »

GeXeS píše:Vodí vás za nos. Celé je to smyšlené. Jednoho medvěda bych mu věřil, ale dva? Pchá.
No a kolik myslíš, že měl Berousek v cirkuse těch medvědů? Navíc v Počernicích bylo zimoviště, takže i kdyby to byl od petuly vejmysl, tak není nemožnej. Ale spíš než uvěřit dvěma nebo dokonce vícero medvědům bych jako odmítal uvěřit tomu, že by majitel byl takovej blbečeq, že by nechal telefon volně přístupnej v prostorách, kde se pohybovala zvěř a mohla telefon shodit a tím i vyvěsit - už jen proto, že úmyslný dlouhodobý vyvěšení telefonu se v tý době Spojema a následně Telecomem bralo jako úmyslný blokování linky a pokutovalo se ... Takže ano, petulo, houpat s náma můžeš, ale třískat vo zem už ne. To ti nezblajznem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#1254 Příspěvek od scorpions-cz »

petula
No je čas vyhledat Chocholouška.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#1255 Příspěvek od konosuke »

Tak vývojář a servisák...ty sorač jako, ale jak sjednáváš zakázky, jak komunikuješ
s klientem, bankou, dodavateli, spediterem ? bez telefonu těžko představitelné.
(mám ten nejlevnější Alcatel 1066G z Planea a vážím si ho dost i když mě je
hanba před školáky v autobuse a vlaku co ti mají za smart-strojovny)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#1256 Příspěvek od Hydrawerk »

Nějaký dotykový smartphone se dá pořídit už za 1500-2000 Kč, kdyby někdo potřeboval. Už to není drahý. https://www.mp.cz/nejlevnejsi-telefony- ... novy-SCx1Q

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1257 Příspěvek od kejki »

Žít a nechat žít.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#1258 Příspěvek od Hydrawerk »

Nechce někdo do sbírky ruský multimetr C4323?
https://www.elexbrno.cz/detail.php?proId=2021&secId=110
Mám ho taky asi od roku 2006, ale moc nefunguje. Pohánět by se dal 3V článkem 2R10, ale už se dost blbě shání.
http://radio-hobby.org/modules/news/art ... toryid=764

Zdá se mi, že můj PU120 má o dost lepší kvalitu a hlavně jede na AA články.
http://radio-hobby.org/modules/news/art ... toryid=764

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#1259 Příspěvek od bastliar »

Je nejaká alternatíva ku EBAY kde prvopredajca nie je ohraničený sumou 100$ ako maximum ktoré môže pýtať za predávaný tovar?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#1260 Příspěvek od termit256 »

Hydrawerk píše:Nechce někdo do sbírky ruský multimetr C4323? ...
Neni nad to udelat merak kde na stupnici s 25dilky meris v rozsahu 10V :-)
Proste rusko.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“