Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1291 Příspěvek od p32 »

Ten známej byl o 14 let starší, ale to je výsledně jedno. Prostě na Covid to nebylo, ale ve statistice je možné všechno.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1292 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle ale nebyl případ "Zanzibar" nebo "bobování" a podobně. Samozřejmě když se o tom mluvilo, tak všechny napadalo, že to bylo na covid - formulace na parte "po krátké těžké nemoci" tomu nahrávala.
Oddělení, na kterém dělal bylo během roku asi čtyřikrát v karanténě a on byl jeden snad ze tří, co nikdy nebyli pozitivní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1293 Příspěvek od p32 »

Já to říkám furt. Být k životu pozitivní furt, k nemocem negativní a chcípnout až v devadesáti.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#1294 Příspěvek od Behemot »

Neska sem se při pokusu vo vodeslání zásilky nicotné hodnoty do Belgie dozvěděl, že v podstatě končí i volnej pohyb zboží.

A že vo tom sovětskej svaz západu všechny informoval, co? By mě zajímalo, co jako v tom totalitářským bordelu budem dál pohledávat, dyť už je to jenom jedno velký zlo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1295 Příspěvek od Celeron »

My máme v Bydžově od Český počty pokoj. Prostě ji zavřeli, prej karanténa. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#1296 Příspěvek od Ruprecht »

vodeslání zásilky nicotné hodnoty do Belgie
Můžeš to nějak blíž osvětlit? Nechtěli to vzít? Nebo nějaké papíry?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#1297 Příspěvek od Behemot »

Jo, vyplňovat nějaký papíry, prej setotemusí.

Dycky to začíná výkazičkama, razítečkama a kdesicosi, salám se krájí a krájí a končí výpalným nebo zašpérovanejma hranicema. Kde to sme? :evil:

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#1298 Příspěvek od Ruprecht »

Tak to ses jen nechal nachytat :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1299 Příspěvek od rnbw »

Papiere sa pri posielani za hranice predsa vyplnali vzdy, nie? Len mi bolo divne, ze pri vstupe do EU to nezmizlo.
Pri podavani zasielky cez web slovenskej posty sa ten papier vygeneruje automaticky v PDF (namiesto obycajneho stitku), staci len vytlacit a podpisat.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#1300 Příspěvek od Ruprecht »

V rámci EU se u soukromých obyčejných zásilek nic nevyplňuje, akorát adresa adresáta.
Když to chceš doporučeně/registrovaně/pojištěně, tak i adresa odesílatele a podací lístek jako potvrzení.

Když to chceš poslat jako firma, tak záleží jestli jsi plátce DPH a kde jsi registrovaný, jestli to posíláš bez DPH nebo s DPH. Taky záleží kolik a kam toho posíláš (povinnost k registraci v jiném státě...) a vůbec to celé může být dost komplikovanější.

A posílání mimo EU je cokoli kromě dárku s mizivou hodnotou a vyplněným CN22 ještě papírově někde úplně jinde :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1301 Příspěvek od Celeron »

Prosím tě, Huberte, jak je to s počtou když je zavřená kvůli Covidu? Mám nějaký důležitý psaní na cestě. To opravdu na 14 dní zavřou bez náhrady?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#1302 Příspěvek od warp »

Oznámení o zásilce, konkrétnì z ALI, vùbec nedávají. Dnes se mi ozvali z Poèty, že si mám zásilku vyzvednout do zítra kdy konèí její uložení !

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1303 Příspěvek od p32 »

Tak my máme zavedeno necelých 14 dnů, že poštu z Ali musím podepsat na lístek. Protože jsem v tu dobu doma, tak ten lístek nedávají do schránky, ale dají mi osobně balíček a chtějí to jen podepsat. Nevím jestli to je u všeho, ale jednalo se o balíčky v ceně nad dvě stovky a byla tam přelepka od České pošty.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1304 Příspěvek od Hubert_79 »

Měli by ti to buď doručit, nebo uložit jinde. To by na dveřích té zavřené pošty mělo být napsáno, kam se dočasně ukládá.
Takovouto situaci jsem zažil v Praze naposledy v roce 2002, když byly povodně. Počtu v Troji to vyplavilo komplet.
Koukej se sem: https://www.ceskaposta.cz/uzavrene-provozovny
Je tam excel soubor (velice "user friendly" řešení), Bydžov tam ale nevidím; zřejmě to aktualizují jednou denně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1305 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: Bydžov tam ale nevidím.
Nějakej nouzovej provoz tam prý je, ale doručování nefunguje, doručovatelky jsou buď koviďáci nebo v karanténě. Prý se doručuje jen doporučený psaní a dopisy s prouhou. Info od jedný z doručovatelek, co je v karanténě a znám se s jejím manželem.
Dík za info
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“