Schéma Tesla B100

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#136 Příspěvek od houmr »

Diskuze kolem obrazovek je tu už sice hodně OT, ale velmi zajímavá a asi by stála za to jí oddělit.
Já bych k ní hned měl jeden dotaz pro znalé, pro který bych jinak samostatné vlákno nezakládal - na několika místech v Praze se mi kdysi stalo, že jinde bezproblémová IN-Line nebo Trinitron obrazovka i po zdemagnetování měla katastrofickou čistotu barev, která se navíc samovolně někdy pozvolna, chvílemi prudce, měnila. Přes demagnetizační cívku tam nic nešlo, tu jsem i zkoušel odpojovat. Setkali jste se někdy s tím?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#137 Příspěvek od Hill »

Tak jo, ať už je co oddělovat:
jeden případ jsem tu už popisoval, že v jednopatrové řadovce televizi nešlo postavit do rohu se stoupačkou ústedního topení, protože byla zmagnetovaná od doby, kdy venkovním hromosvodem protekl proud blesku. Do několika minut po zapnutí se porušila čistota barev natolik, že přes třetinu plochy byly barvy opět čisté, ale přeházené. Nakonec se nám nějak podařilo ty pozinkované trubky odmagnetovat, alespoň na neškodno.
O druhém případu mi vyprávěl kolega, jednou mi cestou Prahou ukazoval dům na Vinohradské vedle garáží pod Flórou, že tam jednou v přízemí honil modrý obraz na Deltě, než přišel na to, že celý modrý obraz ujíždí o půl centimetru podle toho, jak daleko je zrovna nejbližší tramvaj. Těsně pod oknem vedla napájecí smyčka troleje... barevnou čistotu to prý pozorovatelně nerušilo, ale tehdy to mohl být Rubín 401, tak si toho třeba ani nevšiml. Nezbylo, než pro ta kamna udělat místo v bytě jinde tak, aby to magnetické pole kolem kabelů nerušilo.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#138 Příspěvek od xsc »

houmr píše:Diskuze kolem obrazovek je tu už sice hodně OT, ale velmi zajímavá a asi by stála za to jí oddělit.
Já bych k ní hned měl jeden dotaz pro znalé, pro který bych jinak samostatné vlákno nezakládal - na několika místech v Praze se mi kdysi stalo, že jinde bezproblémová IN-Line nebo Trinitron obrazovka i po zdemagnetování měla katastrofickou čistotu barev, která se navíc samovolně někdy pozvolna, chvílemi prudce, měnila. Přes demagnetizační cívku tam nic nešlo, tu jsem i zkoušel odpojovat. Setkali jste se někdy s tím?
V Praze zcela běžně blízko tramvají, hlavně tam kde byla rozvodna nebo napájecí kabel. Komické to bývalo přímo ve Vladislavce v baráku Novy. Tam jsou přitom tramvaje až přes ulici. Měly tam 2 TV hned u vchodu a jejich barevné podání se měnilo každou chvíli. To samé se stává na obrazovkách v metru. Dnes jsou již většinou nahrazeny LCD, ty se zase vypalují, takže musel být zaveden screensaver.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#139 Příspěvek od houmr »

Já jsem se s tím setkal v ulici Na Slupi, v domě mezi tratí a ulicí s tramvajemi. Tam se mi žádnou C110 vůbec nepodařilo zprovoznit v koukatelném stavu - na obrazovce se neustále měnily barevné fleky, někdy pozvolna, někdy prudce. Pak si ještě vzpomínám na roh ulice Novákových a Vacínové u Palmovky. Tam si čerstvě nastěhovaná paní stěžovala na svojí TV SONY, která prý asi to stěhování nepřežila. Přitom ve vedlejším vchodu bez problémů...
Na těch míst jsem narazil vícekrát, ale už si nevzpomínám.
Maximálně ještě na to, jak táta koupil v druhé polovině 90.let v PRIORu novu televizi LCE a přivezl si jí domů trolejbusem (v Budějovicích). Každým zapnutím to bylo sice trochu lepší, ale pak už se to moc nelepšilo. Nakonec přijel "záruční" servisák a na místě a na záruku odmagnetoval.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“