výroba plošného spoja

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od Jenys »

Vracím se tu k výrobě plošných spojů. Kolega v práci zkoušel udělat plošňák fotocestou na normálním kancelářským papíře tištěným na inkoustovce a výsledek nabyl, až tak špatný, je to pořád lepší než od ruky. Ale kdyby se zlepšil černý tisk a trochu prodloužila doba osvitu, bylo by to dobré. Takže jde to a čas osvitu na té naší zářivkové osvětlovačce byl na ten papír 3,5minuty. Ale osvědčené je ten papír namastit olejem a pak stačí čas tak 3minuty.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#137 Příspěvek od Ragnol »

nekmil píše:http://www.volny.cz/plspoj/

Já už bych se s tím dneska doma nebabral.
u nich jsem si taky nechával dělat DPS a spokojenost. Za 4 dny jsem měl 10 kousků DPS doma za přijatelnou cenu. Když vezmu kolik by mě to doma stálo času je udělat + cena materiálu tak se mi rozhodně vyplatí to nechat udělat.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#138 Příspěvek od krutor »

Jenys píše:
stepa píše:Hlavne to neukladej do JPG :D . To neni format na tohle, ztratovy jako blazen na B&W obrazek. Nejenom ja jsem ti psal !!PNG!! . TIF jde taky, ale myslim si ze zbytecny. Taky muzes pouzit GIF.

!!ALE HLAVNE NE JPG!!
tak jsem to zkusil znovu v PGN, tak to už vypadá lépe. Jen nevím, proč je to tu vidět tak zvětšený,když na to kliknu tak je to ¨menší,ale to je asi v pohodě. Tak takhle to asi už bude dobré, ne :?:
Ale už vím, co mi dělá problém s PC a co zatěžuej procesor na maximum. To právě dělá ten Reader, jak ho spustím a potom to už nejde zastavit, ani když ho vypnu. Procesor jede na plno a tím pádem se celé PC zpomalí. Jediná pomoc od toho je restart, ale to musím spíš natvrdo, jinak mě to nechce pustit do vypnutí, trvá to vše strašně dlouho. Začne to takhle zlobit jak se spustí Reader, asi nějaká nevhodná verze. Mám 8,1 :cry:
To zpomalení PC ti dělá Adobe Updater, po spuštění Readeru by se ti měl objevit v system tray. Já to měl taky, a stačilo ho zakázat ve firewallu a byl klid.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#139 Příspěvek od Jenys »

krutor píše:
Jenys píše:
stepa píše:Hlavne to neukladej do JPG :D . To neni format na tohle, ztratovy jako blazen na B&W obrazek. Nejenom ja jsem ti psal !!PNG!! . TIF jde taky, ale myslim si ze zbytecny. Taky muzes pouzit GIF.

!!ALE HLAVNE NE JPG!!
tak jsem to zkusil znovu v PGN, tak to už vypadá lépe. Jen nevím, proč je to tu vidět tak zvětšený,když na to kliknu tak je to ¨menší,ale to je asi v pohodě. Tak takhle to asi už bude dobré, ne :?:
Ale už vím, co mi dělá problém s PC a co zatěžuej procesor na maximum. To právě dělá ten Reader, jak ho spustím a potom to už nejde zastavit, ani když ho vypnu. Procesor jede na plno a tím pádem se celé PC zpomalí. Jediná pomoc od toho je restart, ale to musím spíš natvrdo, jinak mě to nechce pustit do vypnutí, trvá to vše strašně dlouho. Začne to takhle zlobit jak se spustí Reader, asi nějaká nevhodná verze. Mám 8,1 :cry:
To zpomalení PC ti dělá Adobe Updater, po spuštění Readeru by se ti měl objevit v system tray. Já to měl taky, a stačilo ho zakázat ve firewallu a byl klid.
Mno, to co mi tu píšeš, už přeci dávno vím a proto jsem to odinstaloval a s verzí 6,0 CE jsem spokojenej. Jen nechápu proč, když vždy něco nějaká firma na programy vylepší, je to spíš k horšímu, viz. automatika ve Wordu.
Vůbec mi není jasné k čemu je takový Updater, když to blokuje celé PC :?: Ale jinak díky za snahu i když pozdě :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#140 Příspěvek od Atlan »

"na normálním kancelářským papíře tištěným na inkoustovce a výsledek nabyl, až tak špatný, je to pořád lepší než od ruky. Ale kdyby se zlepšil černý tisk a trochu prodloužila doba osvitu, bylo by to dobré. "

No ja to tlacim v najlepsej kvalite 1200dpi... a cierna + farebna kazeta :) AK pouzijem len ciernu tak cierna nieje dostatocne cierna :D
tak ze Cierna +FArby aby cierna bola ciernou :D

míra22

#141 Příspěvek od míra22 »

stepa píše:to míra22: alespon Jenyse neplet. Schranku pouzit muzes, proc jsem asi psal zvetsit 2x(nebo vice) a pak zase zmensit? Tim nazenes to rozliseni a o tom to celem je!
a není jednodušší použít programy které to rovnou umí jako Srip32, MWsnap300 a další. bez zvìtšování, zmenšování atd.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#142 Příspěvek od Jenys »

Atlan píše:"na normálním kancelářským papíře tištěným na inkoustovce a výsledek nabyl, až tak špatný, je to pořád lepší než od ruky. Ale kdyby se zlepšil černý tisk a trochu prodloužila doba osvitu, bylo by to dobré. "

No ja to tlacim v najlepsej kvalite 1200dpi... a cierna + farebna kazeta :) AK pouzijem len ciernu tak cierna nieje dostatocne cierna :D
tak ze Cierna +FArby aby cierna bola ciernou :D
Jo, to jo, to je pravda a na jaký papír to tiskneš? jen na kancelářský a když tak co s ním uděláš před osvitem?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#143 Příspěvek od Jenys »

míra22 píše:
stepa píše:to míra22: alespon Jenyse neplet. Schranku pouzit muzes, proc jsem asi psal zvetsit 2x(nebo vice) a pak zase zmensit? Tim nazenes to rozliseni a o tom to celem je!
a není jednodušší použít programy které to rovnou umí jako Srip32, MWsnap300 a další. bez zvětšování, zmenšování atd.
Tak pokud máš už možnost dostat se do zamčeného dokumentu, tak pak je jednodušší označit pomocí ikony foto DPS a v Readeru dát tisk a je to v pohodě. To, očem psal stepa je v případě, že nemáš čím otevřít zamčený dokument a pak jdeš přes Prinscreen a zvětšuješ :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

míra22

#144 Příspěvek od míra22 »

Dokument mùže být klidnì zamèený, pokud jde zobrazit tak to funguje.
Tady máš uprostøed stránky ukázku jak to vypadá
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=315

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#145 Příspěvek od stepa »

to míra22: pokud se mnou budes souhlasit, tak bych to uzavrel tim, ze existuje VICERO cest, ktere jsou ruzne vyhodne(pro nekoho vice, pro nekoho mene)...existuje take vice OS(nastesti), v linuxu se nemusi pouzivat zadne odemykaci programy a SW pro snimani obrazovky. Tot vse :wink:

míra22

#146 Příspěvek od míra22 »

souhlas. jen jsem chtìl upozornit, že prosté kopírování systémem kopírovat a vložit málo kdy vede ke kýženému výsledku a proè. :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#147 Příspěvek od Jenys »

míra22 píše:souhlas. jen jsem chtěl upozornit, že prosté kopírování systémem kopírovat a vložit málo kdy vede ke kýženému výsledku a proč. :)
Hm, tak já už to nebudu řešit, na způsob, kterým to jde už jsem se dopracoval a to mi musí stačit. Až to nebude stačit, budu to řešit.

Jo stepa má pravdu :lol: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#148 Příspěvek od Atlan »

Ups som uz aj zabudl....pouzivam pauzak. Vytlacim a susim tak 2-3 min pri 60W ziarovke kym zaschne farba aby som to nerozmazal..:)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#149 Příspěvek od zdenoeddie »

Nebudem zakladat zbytocne nove vlakna dam to sem.
Ak mam plosny spoj na 6A kolko by mala byt siroka cesta?Ak mam z trafa vystup 6A,je to vhodne hned zapajkovat do DPS,alebo pouzit svorkovnicku(nieco take http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... inc=browse ),predlzit privod dalsim kuskom kabla,a tento zapajkovat do DPS,alebo pozuit priamo privod z trafa ale do DPS (nieco take http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... inc=browse ) pouzit svorkovnicku a uchytit privod takto?Dufam ze ste ma pochopili.Mozno blba otazka,ale zaujima ma to,co je lepsie.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“