potrebujem rady ohladom zosika

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#136 Příspěvek od valla »

nemam ked to dam na ten druhy pin tak napatie mam iba 150V a zhavenie 5,2V tak to je to 240V vinutie ja to mam zapojene dobre ale trafo je asi dobre inak by sa zohrievalo ja neviem som uplne v pi..

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#137 Příspěvek od miroja »

Tipoval by som nieco z tohto:
- nemas spravne zapojeny primar (aj ked si to skontroloval, skus este raz; kolko namerias na vyvodoch 1-2; 3-4; 4-5?)
- na trafo neprivadzas 230V
- merak nemeria spravne

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#138 Příspěvek od valla »

meral som to na dvoch merakoch a zapojeny primar mam dobre 100X som to kontroloval a zo zasuvky mi ide 225V

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#139 Příspěvek od Primergy »

Ze zásuvky ti leze jenom 225V, jo? Já tu mam 236V. Asi jiný kraj, jiný mrav... a frekvensi máš 50Hz? :lol: Co používáš za měřáky?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#140 Příspěvek od valla »

take stare ruske rucickove z presnostou 1,5
a digitalny mult meter mastech M3900

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#141 Příspěvek od Jenys »

Primergy píše:Ze zásuvky ti leze jenom 225V, jo? Já tu mam 236V. Asi jiný kraj, jiný mrav... a frekvensi máš 50Hz? :lol: Co používáš za měřáky?
S tím napětím ze zásuvky to možné je, že máte každý jiný údaj. Záleží kde a kdo je jak daleko od trafa. Ten kdo je někde dál, nebo na konci, má spíš nižší napětí a ten, kdo je blíž trafa mívá přepětí. Oni elektrikáři přidávají o nějaké procento na trafu, aby pokryli ztráty na vedení, hlavně v zimě. Na koncích vesnic, měst jsou někdy dosti velké poklesy a lidi pak řvou a ti co jsou moc blízko, tak řvou také, že mají díky přidání napětí, zase moc :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#142 Příspěvek od stepa »

Ty 4V anodovyho bych nehrotil...to ti bude kolisat se siti...na Slovensku mate taky asi toleranci +-10%...to uz ti dela +-23V na primaru, na sekundaru ti to udela o par voltu mene. U toho zhaviciho ti to bude litat o desetiny...jako to mas ted. Podle me to je normalni stav. Nehlede nato, ze mas doma spise podpeti od normalu.

ad distibucni sit: dost take zalezi, jestli je pobliz nejaka firma/fabrika, nebo neco podobneho...to jenom na doplneni

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#143 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Ty 4V anodovyho bych nehrotil...to ti bude kolisat se siti...na Slovensku mate taky asi toleranci +-10%...to uz ti dela +-23V na primaru, na sekundaru ti to udela o par voltu mene. U toho zhaviciho ti to bude litat o desetiny...jako to mas ted. Podle me to je normalni stav. Nehlede nato, ze mas doma spise podpeti od normalu.

ad distibucni sit: dost take zalezi, jestli je pobliz nejaka firma/fabrika, nebo neco podobneho...to jenom na doplneni
Jojo, to je fakt. Ale pokud si to ještě pamatuji, tak nejvíc to zlobí v zimě a večer, je větší spotřeba, tak i větší poklesy napětí. Také bylo staré vedení, ještě na sloupech z dob krále Klacka :)Já jsem hned vedle trafa a já spíš dřív měl problémy s přepětím, odcházely žárovky a zlobila TV. Měl jsem za doby 220V v zásuvce 245V - 250V. Tehdy se mi podařilo dokopat elektrikáře, aby to sundali na trafu, že máme doma velké přepětí a když to sundali, byl klid. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#144 Příspěvek od masar »

No dobře, ale myslím, že Music70 je ještě z dob 220V sítě. Tak to trafo by mělo být na to navrženo. Chtělo by to seriózní měření při jmenovitém proudovém zatížení všech vinutí.
Nezdá se mi, že by naši konstruktéři nedokázali v minulém století navrhnout síťový transformátor. To o těch současných tvrdit nemůžu.:wink:

valla123

#145 Příspěvek od valla123 »

takze to napatie je v pohode :D

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#146 Příspěvek od Brudr »

Takže jsi na to přišel? Kde byl problém? Rád bych věděl jestli jsi to zkur... ty, a co, nebo jestli jsme blbě dedukovali?

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#147 Příspěvek od valla »

vie co zmeral som prud na primare a na prazdno zere 150mA pri 221V

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#148 Příspěvek od valla »

mam dalsiu otazku ze ked mam v scheme nakreslenu spatnu vazbu do 8R vinutia na vystupe a ja ju dam do 15R tak nemoze mi to posobit skreslenie???

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“