ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od jjilek »

Poradí někdo, kde sehnat displej pro tenhle měřák (FDCC1602C)? Díky.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#137 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
chiili
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2010, 02:00

esr

#138 Příspěvek od chiili »

Ahoj mne sa to ties paci a akurat to potrebujem vdaka za inspiraciu...Jozo

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#139 Příspěvek od jandu »

Pred časom som hľadal autora LC merača uverejneného v staršom AR
(http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=41926), žiaľ autor sa ani neunúval odpovedať, ale to je jeho vec. Hľadal som vlastne merač L, preto som zagooglil a našiel toto:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsola ... toseg.html

Je to rovnaká konštrukcia, kolujúca v obmene v celom svete. Podľa software to komunikuje v tom-ktorom jazyku a s drobnými zmenamy. Zohnal som nakoniec toto:
Meria L a C nepolarizovaných kapacít na pravej strane, a ESR a kapacitu ellitov na ľavej strane.

Mám postavené dva merače ESR - jeden podľa KE 2004/1, druhý jednoduchý s 555. Mám teda možnosť porovnať - na bežné meranie sú obe jednoduché konštrukcie úplne vyhovujúce. Ten s PIC ale okrem ESR meria a ukazuje aj kapacitu, čo je nepochybne veľké+!
Přílohy
mer.LC a ESR.jpg
(54 KiB) Staženo 165 x
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#140 Příspěvek od Atlan »

Hmm ste ma dostali uz som mal skoro vsetko pripravnene na LC merak s 16f628... a teraz toto akurat tej reci nerozumiem.... slovensky to komunikovat nebude co......

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#141 Příspěvek od iginoiii »

tiež sa mi to páči, translator guglovsky to ako tak preloží, ale žiadna sláva, chcelo by to aspoň anglický text :) a ideálne ešte s AVR, ale tak to prerobiť snáď by nebolo až tak tažké, keby to je aspoň v AJ...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#142 Příspěvek od jandu »

V maďarsku to teraz chlapík ponúka ako stavebnicu, snáď iba krabičku nie. Ostatné súčiastky kompletne, aj naprogramovaný PIC.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#143 Příspěvek od fredis »

To by byla paráda!! Co za to chce? Třeba pokud by bylo víc zájemců, tak by to někdo ze SR objednal, to by snad šlo a navíc by se třeba i domluvil, a pak by se to rozeslalo dál. Možná blbý nápad... :oops:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#144 Příspěvek od jjilek »

fredis píše:To by byla paráda!! Co za to chce? Možná blbý nápad... :oops:
Spíš dobrý nápad. Já mám taky zájem.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#145 Příspěvek od fredis »

Teď ještě sehnat někoho na Slovensku, kdo by byl ochoten do toho jít!!! :lol:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#146 Příspěvek od Atlan »

74E dost drahe nato co to obsahuje..... a da sa to postavit...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#147 Příspěvek od jandu »

Verím, že to ochotne pošle aj do zahraničia - vie to poslať asi ako listovú zásielku za cca 2 000-2 500 Ft doporučene, čo nie je veľká suma po prepočítaní. Ja som si už tak nechal poslať viac zásielok. Cez prostredníka by to bolo komplikovanejšie a drahšie.
Čakám na jeho odpoveď ohľadom možnosti zmeny textu na jazyk iný ako maďarský a na cenu za stavebnicu.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#148 Příspěvek od Jezibabak »

No, vypadá to hezky,určitě i funguje, ale nevím jestli jsem našel správný převodní kurs forintu, mělo by to stát cca 1600,-. Teda aspoň podle tohohle http://www.hestore.hu/termek_10028428.html
Takže podle mého osobního názoru je lepší si to postavit doma, když už jsou na těch stránkách i DPS a HEX.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#149 Příspěvek od fredis »

Jandu dík za snahu a ochotu!!!! Dej potom prosím vědět. Díky!!!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#150 Příspěvek od jandu »

Jezibabak píše:No, vypadá to hezky,určitě i funguje, ale nevím jestli jsem našel správný převodní kurs forintu, mělo by to stát cca 1600,-. Teda aspoň podle tohohle http://www.hestore.hu/termek_10028428.html
Takže podle mého osobního názoru je lepší si to postavit doma, když už jsou na těch stránkách i DPS a HEX.
To je hotový výrobok, postavený, nastavený (takto som od PIRI DÁNIEL-a kúpil posledný kus za brutto 16 000+ 1600 Ft postovné a už sa tým nezaoberá). Stavebnica je cca polovica a dodáva to iný chlapík (ale čakám na jeho cenu).
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“