Koho volit 2013

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno

Koho chcete prezidentem ?

Anketa končí za 27 led 2013, 19:30

Miloš Zeman (v 1. kole 24,21 % / 1 245 848 hlasů)
58
60%
Karel Schwarzenberg (v 1. kole 23,40 % / 1 204 195 hlasů)
38
40%
 
Celkem hlasů: 96

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#136 Příspěvek od p32 »

mtajovsky píše:Od tvůrců Zdivočelé země je to ubohé a tendenční, ostatně jako jejich seriál samotný.
Také si to myslím. Seriál jsem přestal sledovat asi u třetího nebo čtvrtého dílu, takže ho nemohu posuzovat kromě toho, že to byla kravina.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#137 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:...Seriál jsem přestal sledovat asi u třetího nebo čtvrtého dílu, takže ho nemohu posuzovat kromě toho, že to byla kravina.
Takže jsme se dohodli, že vlastně Dejdara vysvobodili :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#138 Příspěvek od p32 »

Dejdar je mi celkem ukradenej, ale jsem toho názoru, že je tady demokracie, takže Dejdar měl právo říct nahlas koho bude volit a Stránský zase to, že ho tím Dejdar sere. Opravdu obdivuji pokrytce v jiných fórech, kteří se ohánějí svobodou slova pro Dejdara, Ale Stránskému ji nedají. A je jedno, kdo z nich koho bude volit, to zašité komunistické myšlen a omezování svobody slova je právě v takových lidech.
Koukám, že nakonec Stránského donutili, aby to vzal na sebe a omluvil se. Za co ?!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#139 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:...Koukám, že nakonec Stránského donutili, aby to vzal na sebe a omluvil se. Za co ?!
Za formu (nejspíš nedostatek obhroublých výrazů) :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#140 Příspěvek od p32 »

Zrovna jsem měl půlhodinový telefonní hovor se známým a že bude volit Zemana, protože toho rakušáka nesnáší a že neumí mluvit atd. atd. Asi 10x jsem mu musel opakovat, že ho špatně slyším protože mu nebylo rozumět. To už jsem si fakt říkal, že by bylo lepší se bavit s tím rodilým pražákem, co ho všichni strkají do rakous. :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#141 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše:jsem toho názoru, že je tady demokracie, takže Dejdar měl právo říct nahlas koho bude volit a Stránský zase to, že ho tím Dejdar sere.Stránského donutili, aby to vzal na sebe a omluvil se. Za co ?!
Tohle přece JE demokracie, ukázkový důsledek jejího rozvinutého stadia.
Když vycházíš z pojmu, že vládu necháš na volbě lidem, tak zákonitým výsledkem takhle pojatého přímého rovného všeobecného volebního práva je její úpadek. Nechal bys řídit jadernou elektrárnu bandě pitomců? Transplantační centrum vochlastovi a 🤐? No a řízení státu asi není míň odpovědná a kvalifikovaná činnost, odborně ani manažersky, a přesto se o něm dá rozhodovat těm, co se rozhodujou na základě emocí kvasících v myším mozečku. Toho nemůžou nevyužít skuteční schopní, kteří stojí v pozadí.
Podle ústavy, což je beztak už jen fraška, nemá ten Stránský kterého neznám, právo upírat zaměstnání, což je činnost za kterou se dá považovat účinkování jakéhosi Dejdara v jakési zhovadilosti, za kterou je asi placen, na základě víry, politických názorů, blablabla...
Skutečný důvod, proč na jakéhosi Stránského tlačí s omluvou, je to, jak tím odehnal své šišlavé ikoně voliče a vehnal je do náruče druhé ikoně, pro změnu vepřové s hovězím hlasem. Na výsledku kvality takové demokracie to celkem nic nemění.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#142 Příspěvek od p32 »

Takže ve zkratce: když budeš mít zaměstnance, co se ti začíná protivit, tak ho musíš dále zaměstnávat nebo demokraticky vymyslet lživý důvod proč ho propustit. Myslím si, že v této demokracii se musí ještě hodně lhát a hlavně voličům a místo prezidenta kvalifikovaně zvolíme alkoholikovi. :lol:
Napřed to byl jeden alkoholik (A), potom blbec (B) a teď znovu A.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#143 Příspěvek od Hill »

tomasjedno píše:
ZdenekHQ píše:...Nepřipomíná vám to jisté doby - za názor dostat padáka?...
....že Stránský a Bočan mají určitou představu, jaký by měl mít image představitel hlavní role, výrazně charakterní postavy....
To je přesné. Takže do toho zatáhli i jeho názor pronesený jinde, mimo seriál - ostatně tam by ho ani prezentovat nemohl, není to ve scénáři.
Také chápu, že když herec, kterému až dodnes divák věřil, že byl opravdu pilot R.A.F., upřednostní-li někoho, kdo Stránskému připomíná projevem a třeba i vizáží některého z bachařů či Bočanovi obávaného cenzora (o minulosti nemluvě), veřejně prohlásí, že někdo takový je jeho favorit v presidentských volbách, že si asi přestanou rozumět.
Ale čeká nás druhé kolo a, ruku na srdce: chtěli jsme opravdu vybírat právě z těchto dvou kandidátů?
Až budu vybírat z vhodných toho vhodnějšího, pak prosím. Ale vybírat ze dvou zel to menší, to by snad k volbě presidenta patřit nemělo.
Proto mi není jasná reakce tvůrců seriálu: pravda je, že Dejdarova popularita je silný argument a image vytvořená v seriálu je v háji.
Ale to si hoši musí vyříkat mezi sebou, my je snad soudit nebudeme.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#144 Příspěvek od bu2520 »

souhlasím s Hillem máme vybrat které zlo bude menší a přitom je kolem toho tolik emocí. Toho křiku proti kandidátovi opačné strany a všech co ho podporují. Spíše mi to připomíná třídní boj, než demokratické uznání práva na svůj názor o kterém potažmo dnes nikdo neví jestli je správný.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#145 Příspěvek od Habesan »

A nevadí vám, že Maděra v posledním díle umřel a další série už se neplánují???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#146 Příspěvek od piitr »

Crifodo píše:Podle ústavy, což je beztak už jen fraška, nemá ten Stránský kterého neznám, právo upírat zaměstnání, což je činnost za kterou se dá považovat účinkování jakéhosi Dejdara v jakési zhovadilosti, za kterou je asi placen, na základě víry, politických názorů, blablabla...
To je i můj názor.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#147 Příspěvek od Crifodo »

Především, úvaha že se mi nějaký zaměstnanec protiví, je naprosto iracionální. Zaměstnanec je zpravidla zaměstnancem proto, aby odváděl práci dle smlouvy, jestli žere psy, poslouchá Moravanku a volil Paroprase je z hlediska pracovní smlouvy obyčejně totálně vedlejší. Názory zaměstnance veřejně projevované by byly důvodem k "protivení" nebo k propuštění tehdy, kdyby porušovaly zákony, poškozovaly dobré jméno firmy nebo vedly ke konfliktům s jinými zaměstnanci, tak nebo onak by byly v rozporu s pracovní smlouvou, což tady sotva bylo. Leda by měl tento Dýdar vůči svému uměleckému pasáku nějaký závazek ve smyslu "budu i v civilním životě šířit na lidi dojem, že žeru ideologii mnou hraných fiktivních postav" nebo něco na ten způsob. Což nevím. Takhle ze sebe udělal trotla spíš komediantův komandant než komediant samotný. Děsivé je na tom to, jakou míru důležitosti obecný lid přikládá všem těm umělcům, kteří krmí národ smyšlenými příběhy, zatímco každodenní vliv volených i nevolných mocných na všechno, zejména na ekonomiku, nechává plavat. Nevím, jestli ti p32 neuniklo, že volební programy byly a jsou téměř vždycky založeny na lžích a úmyslech neplnit vylhané sliby ("nikdo vám nedá to, co já vám slíbím") a že přes všechny kecy o demokracii se vždycky věci řídily tím, co/kdo má skutečnou moc. Proto taky jsou ústava atd. kdykoliv obcházeny a nikdo ani nepípne, nebo pípne a stejně si může stěžovat tak leda do sanitárního porcelánu.
Nenapadá mě žádný prezident v historii, ke kterému by nebyl důvod k vážným výhradám, kromě Háchy, obecně opovrhovaného, který za daných vnějších okolností dělal všechno co se dalo a na co osobně stačil, na což pak samozřejmě dojel. Dalo by se říct, že měl největší míru slušnosti. Vcelku je prezidentská fukce takovým slepým střevem celé demokracie, ale její šedý vliv je významný a proto se o ni taky hraje s takovým fanatismem.
Když má stejnou váhu hlasu (třeba) člověk s 50 letou praxí, dvěma VŠ, zcestovalý, autor deseti průmyslových vzorů - a sotva gramotný člen etnika přišlého kdysi z Indie, žijící z drobné kriminality, tak to je kvalifikovaná volba? Hm. Když se volič láká na klobásu, ovar, pivo, Kateřinu Brožovou nebo na koncert s Karlem? Vlastně asi jo, po dvaceti letech to podle tý kvalifikace docela vypadá.
Ještě na okraj, ta mediální masáž davu je neskutečná. Proč se jako osobnosti označujou herci nebo boxeři? Jakou oni mají kvalifikaci postarat se lidem o jejich živobytí, budoucnost, stáří??? Tím že se navrčí pár stránek svý role a večer se ožerou ve vinárně?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#148 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše:Když má stejnou váhu hlasu (třeba) člověk s 50 letou praxí, dvěma VŠ, zcestovalý, autor deseti průmyslových vzorů - a sotva gramotný člen etnika přišlého kdysi z Indie, žijící z drobné kriminality, tak to je kvalifikovaná volba?
A kde by asi tak měla být ? Pleteš si pojmy s dojmy, protože oba mají stejný nárok na svůj volební hlas. Tu vzdělanost si mohou nechat do pracovního procesu, ale s volbama to nemá společného nic. Snad jen to, že v prvním případě ten vzdělaný má kvalifikaci na to, aby věděl proč volí ČSSD a v druhém, že ten zase nemá tu kvalifikaci a proto volí ČSSD, ale oba to nakonec dělají jen kvůli penězům, které jim zvolená strana zajistí pracovním místem a podporou. A jestli se ti to nelíbí, tak s tím budeš muset něco udělat. Buď uzákonit české občanství pro podporu těm přistěhovalým např. až pěti letech pobytu a zkouškám z češtiny a zároveň prokázaného pracovního poměru u nás v délce min. 3 roky za poslední 5 let atd. Do té doby jsou to jen plané kecy a jen podporování těch přistěhovaných jakékoliv kvalifikace.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#149 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše: mají stejný nárok na svůj volební hlas.
Však to taky podle toho vypadá.
V téhle chvíli mi jako zoufalejší nepřipadá fakt, že stejnou váhu hlasu má nějaký zfetovaný hnědý monstrum, co od 16 let rok co rok strčí svoje potomky do děcáku a žije z loupeží a podpor. Horší je to, že do lidí se hustí volte šišlavý kníže, protože ho volí ten a ten komediant. Jaký to je argument?

Situace, kdy volili jen lidi s aktivním vkladem nebo od jiného kvalifikačního kritéria, už v historii byly. Stejně jako dědičné trůny a všechny možné jiné eventuality. Pravdaláskový humanismus je relativně krátká věc a k posouzení zřetelných důledků je moc brzo, aby to bylo každému zjevné. Zatím akorát zírám, jak třeba zapřísáhlí odpůrci KSČ z roku 1990 dneska velebí komouše skoro jako spasitele, nebo jiní vidí spásu v knížeti, který figuruje u všch svinstev posledních pár let. Ale jestli lidi volí podle toho, co jim řekne Dara Rolins, není se co divit.
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 22 led 2013, 13:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#150 Příspěvek od workhard »

Celkem by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby směli volit jenom ti chytří a bohatí 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“