Tester součástek, C včt. ESR, L, R, D..

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#136 Příspěvek od Pikofarad »

Milda134 píše:Nová verze plošného spoje AVR testeru
Musím potvrdit,že deska je na profesionální úrovni.Zaslána obratem.Kdo touží po kvalitním testeru,tak doporučuji tuto verzi.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#137 Příspěvek od fredis »

ace1x píše:Ahoj.
Tady moje verze.
Jak jsi došel k těm hodnotám v tabulce?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#138 Příspěvek od CZJKP1 »

Milda134 píše:Nová verze plošného spoje AVR testeru, nově ve verzi 2.0
další info na našem webu, (adresa na plošném spoji ) :P :P :P
Milda134, pěkné, přesto bych měl ke tvému MULTITESTERU jednu výhradu!

Měl jsem možnost vidět jeden ze tvých MULTITESTERŮ naživo, ale jedna věc se mi nelíbila.

A sice to, že měřící odpory označené ve schématu R8-R13 mají být co nejpřesnější odpory, a ty se vůbec nestydíš použít úplně obyčejné 1% odpory????? I tvá fotka přiložená zde na EB toto prozrazuje! Doporučím otevřít si na svém vlastním webu ten manuál, a prostudovat si kapitolu 2.2, konkrétněji druhý odstavec. http://www.avrtester.tode.cz/upload/ttester_en.pdf
Jinak nic ve zlém. Ale přesnost měřících odporů a napěťové reference bych považoval za ten nejpodstatnější rozdíl, oproti verze od Číňana, která se dá na ebay sehnat postavená podstatně levněji. Na přesnosti odporů a napěťové reference závisí i přesnost naměřených hodnot.

Bereš tuto chybu na vědomí a bude napravena?

Jeden plošný spoj bych od tebe možná koupil, ale součástky použiji své, už několik let se mi doma válí nepostavená verze na jednostranné desce, taktéž měřící odpory 0.1%, napěťovou referenci tam mám LM4040-2,5V, tato verze neumožnuje automatické vypnutí po změření, a je třeba držet tlačítko, proto zvažuji právě koupi této desky, kde je doplněný patřičný obvod.

Ještě bych se zeptal. Ty jsi autorem toho návrhu plošných spojů, který nabízíš?

Jinak by to byla hezká práce...
Přílohy
p5140166_crop_2_18.jpg
(155.14 KiB) Staženo 254 x

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#139 Příspěvek od Pikofarad »

CZJKP1 píše:a ty se vůbec nestydíš použít úplně obyčejné 1% odpory?????
A z 1% odporů se nedá vybrat ten přesný ?????Když jich má krabici a patřičně přesný můstek,tak si vybere odpory i 0,01% :wink:

a šikula umí přesný odpor i dobrousit z 10% ho

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#140 Příspěvek od Victronix »

Ahoj,
1.Máte někdo zkušenosti s fw od Markus Reschke?
Nechodí mi spolehlivě verze 1.11 ani 1.16. Automatický adjust skončí občas ERRORem, občas odpory sond hodnotí jako nulové, kapacitu sond taky 0. Co je nejhorší. Když se blbě zkalibruje, tak to pořád hlásí napětí na sondách.
Už s tím laboruju čtvrtý den a tím asi Markusem Reschkem končím a zkusím Karl-Heinz Kübbelera.
2. Mám osazen 328p s smd krystalem 8.0MHz. Zkoušel jsem Fuse bity jak pro Full Swing, tak pro Low Power. Fungují obě nasavení. Jaký je rozdíl?
HW mám vybaven referencí, krystalem, ochranou vsupů SRV05-4, regulací jasu s LM339 (i když není moc účinná), zdrojem pro měření zenerek s MC34063, celé je to upraveno na napájení třema tužkovkama.
Díky.

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

#141 Příspěvek od Dalaz »

Ahoj,
jaký je, prosím, rozdíl mezi zde probíraným avrtesterem "tode" a testery z EBaye od 300 Kč? Rád bych si něco podobného pořídil. Od TODA je pl. spoj s poštou za 150 + součástky. Z Ebay jsem cenově jinde a bez práce :)
Vyplatí se tedy zapracovat a sestavit si TODEho?
Děkuji za názory.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#142 Příspěvek od Hydrawerk »

To je různý. Dej pozor, aby tam byl ISP konektor a ATmega v objímce.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#143 Příspěvek od Pikofarad »

Dalaz píše:Ahoj,
jaký je, prosím, rozdíl mezi zde probíraným avrtesterem "tode" a testery z EBaye od 300 Kč?
Milda nabízí tester s paticí.Pokud odpráskneš mcu nabitým kondem,tak se dá lehce tester opravit.Třeba 100x.Na ebay se nabízí smd mcu .To už vyměnit lze jen s vybavením a praxí.
Deska od Mildy je o něčem jiném než ty čínské papundekly :cry:
Jeho stavebnici lze poskládat za půldruhé hodiny a jede při pečlivé práci na první zapojení.
A nemusíš se bát zaplatit předem na účet.Nedělám mu reklamu,jen předávám své zkušenosti s jeho firmou.Asi jako hodnocení na aukru

Uživatelský avatar
digit
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2014, 01:00

#144 Příspěvek od digit »

Nemozem s tebou suhlasit "Pikofarad", pretoze za cca 10€ aj s postovnym sa da kupit tento kvalitne prevedeny kit (mam prakticke aj pozitivne skusenosti):
http://www.banggood.com/DIY-Meter-Teste ... 29603.html
Stavebnica ma sice v popise uvedeny M168, ale predajca to dodava s M328.
Přílohy
KIT.jpg
(54.61 KiB) Staženo 265 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#145 Příspěvek od Hydrawerk »

No tak těch čínských AVR testerů existuje mnoho druhů, že ano.

Uživatelský avatar
digit
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2014, 01:00

#146 Příspěvek od digit »

Vsetky tie testery ponukane na ebay a pod. su vsak len varianty povodneho zapojenia Karl-Heinz Kübbelera na roznych prevedeniach PCB s roznymi LCD (graficke 128x64 a znakove 16x2) :wink:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#147 Příspěvek od fredis »

Úžasné :lol: .

tom666
Příspěvky: 10
Registrován: 11 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Nitra
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od tom666 »

Dalaz píše:... jaký je, prosím, rozdíl mezi zde probíraným avrtesterem "tode" a testery z EBaye od 300 Kč? ...
Viac-menej ziadny, pretoze vzdy to je o povodnom a zakladnom zapojeni testera. Dolezite je, aby MCU bol osadeny v patici pre jednoduchsie manipulovanie pri jeho vymene, alebo programovani.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#149 Příspěvek od fredis »

Ale to už dávno napsal Pikofarad :cry: .

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

#150 Příspěvek od Dalaz »

Takže TODEův tester žádnou přidanou hodnotu nepřináší? Pak se vyplatí koupit hotový na Ebay. Přikláním se k typům s grafickým displejem.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“